یادگیری قرآن از طریق کامپیوتر Classmate ساخت مالزی

نویسنده: سامنر لمون
IDG News Service (Singapore Bureau
مترجم: آزاده ترابی

سنگاپور- شرکت FTEC System که فروشنده محصولات کامپیوتری در مالزی می‌باشد نسخه‌ای از کامپیوتر Classmate شرکت اینتل را ارائه داده است که برای کمک به کودکان جهت یادگیری و حفظ نمودن آیات قرآن کریم طراحی شده است.

کامپیوتر FTEC SmartBook که به مناسبت ماه مبارک رمضان عرضه شد، شامل نرم‌افزار Digital Al-Qur’an شرکت Al-Tasneem می‌باشد. این نرم‌افزار حاوی آیات ضبط شده قرآن کریم، مناجاتها و نمازها و متن کامل قرآن به عربی و نسخه‌های ترجمه شده آن به زبانهای انگلیسی و باهاسای مالزی می‌باشد.

دستگاه مذبور ۱۳۹۹رینگیت (معادل ۴۰۳ دلار امریکا) قیمت‌گذاری شده است.

با توجه به پردازشگر کم هزینه Atom شرکت اینتل، کامپیوتر Classmate برای کودکان طراحی شده است. در میان قابلیتهای دیگر این دستگاه که به منظور در امان ماندن آن از شرایط نامطلوب طراحی شده‌اند قاب خالی از ظرافت آن که نسبت به زمین خوردگی مصون بوده و صفحه کلید ضد آب آن خودنمایی می‌کنند.

اینتل شرکت FTEC را ستود و اظهار داشت که دستگاه مذبور ضمن فراهم آوردن موقعیتی برای یادگیری قرآن، امکانی را در اختیار  کودکان مالزیایی قرار می دهد تا کامپیوتر نیز بیاموزند.

مالزی که عمدتاً کشوری مسلمان با جمعیتی بالغ بر ۲۵ میلیون نفر می‌باشد، برنامه‌ای را جهت افزایش استفاده از کامپیوتر و اینترنت باندپهن برای مردم خود تهیه دیده است. هدف اصلی این سیاستگذاری، کاهش فاصله‌ایست که میان مناطق شهری و روستایی در زمینه دسترسی به کامپیوتر وجود دارد

Copyright 1998-2008 PC World Iran All rights reserved.
Copyright 1977-2008 Electronics and Computer Magazine (GSRP). All rights reserved.

Copyright 2000-2008. International Data Corp. Inc.. All right Reserved.