مايكروسافت، اينترنت اكسپلورر 7 را عرضه می‌كند

نويسنده: Preston Gralla
Computer World
مترجم: آزاده ارشدی

فرامينگهام- مايكروسافت، نسخه نهايی اينترنت اكسپلورر 7 را برای ويندوز ايكس‌پی عرضه كرد و برای دانلود رايگان در سايت اينترنت اكسپلورر 7 به آدرس ذيل قابل دسترس نمود:

(http://www.microsoft.com/windows/ie/downloads/default.mspx)

اينترنت اكسپلورر 7 ارتقا مهمی در برابر IE6 است و دارای ويژگی‌های مرور قسمت شده (Tabbed browsing)، نوار ابزار ضد پيشينگ، اينترفيس دوباره طراحی شده و انواع ويژگی‌های امنيتی مانند حفاظت افزايش يافته عليه كنترل‌های ActiveX را ارائه می دهد. توزيع گسترده مرورگر تا ماه نوامبر وقتي كه  به عنوان به روزرسان مقدم از طريق Automatic Updates قابل دسترس شود و به طور خودكار در دسك‌تاپ‌های ميليون‌ها كاربر دانلود شود، به نتيجه كامل نخواهد رسيد.

عرضه اين محصول چند روز پس از عرضه RC3 يا Release Candidate 3 فايرفاكس كه دارای ويژگی مشابه‌ای در اينترنت اكسپلورر است، ارائه می‌شود. اگرچه اينترنت اكسپلورر با تسلط بر بازار مرورگر جهانی با فايرفاكس فاصله زيادی دارد، ولي فايرفاكس به آرامی سهم بازار پر هزينه اينترنت اكسپلورر بدست می‌آورد.

طبق آمار اخير Net Applications در سپتامبر Internet Explorer معادل 82.2 درصد بازار را در اختيار داشته است و فايرفاكس 12.5 درصد را در اختيار گرفته است. طبق اعلام شركت در سال قبل، اينترنت اكسپلورر 86.9 درصد سهم بازار و فايرفاكس 7.5 درصد را داشته‌اند.

http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=o & qpmr=15 & qpdt=1&qpct=3&qptimeframe=m&qpsp=92

اينترنت اكسپلورر شامل خصوصياتی برای كارمندان تكنولوژی اطلاعات به منظور اداره بهتر مرورگر در دسك‌تاپ‌های كاربران می‌باشد، و نيز دارای پشتيبانی افزايش يافته Active Directory Group Policy است، به طوريكه مديران IT می‌توانند آنرا به كار گيرند و به صورت مركزی، مرورگر را در دسك‌تاپ‌ها مديريت نمايند.

Group Policy می‌تواند ويندوز ايكس‌پی و نسخه اينترنت اكسپلورر 7 ويندوز ويستا را اداره كند، به صورتيكه كارمندان IT مجبور نيستند تا هر نسخه مرورگر را به طور جداگانه‌ای اداره نمايند.

نسخه ويندوز ويستا واقعا مشابه نسخه ويندوز ايكس‌پی خواهد شد، به جز اينكه نسخه ويستا شامل ويژگی امنيتی جديدی به نام Protected Mode است كه در نسخه ويندوز ايكس‌پی قابل دسترسی نمی‌باشد.

طبق اعلام مايكروسافت، اينترنت اكسپلورر 7 برای ويندوز ايكس‌پی به زبان انگليسی در دسترس است ودر سرويس پك دو ويندوز ايكس‌پی، نسخه 64 بيتی ويندوز ايكس‌پی و سرويس پك يك ويندوز سرور 2003 اجرا می‌شود. اين محصول به ساير زبان‌های تاييد شده ويندوز "ظرف چند هفته آينده" قابل دسترس خواهد بود.

 

Copyright 1998-2006 PC World Iran All rights reserved.
Copyright 1977-2006 Electronics and Computer Magazine (GSRP). All rights reserved.

Copyright 2000-2006. International Data Corp. Inc.. All right Reserved.