مقالات

جمع‌آوري HP Chromebook 11 از بازار به دليل داغ شدن بيش از حد شارژر

-


نویسنده: Mark Hachman and Brad Chacos
منبع: PC World

گــوگــل و HP اخـيـرا اقـدام بــه جـمـع‌آوري HP Chromebook 11 از بازار نمودند و اين در حالي است كه فقط یک ماه از عرضه آن مي‌گذرد. اين لپ‌تاپ علاوه بر فروشگاههاي اينترنتي خود گوگل و HP، از سايت آمازون نيز ناپديد شده است.
و اما دليل آن: شارژر ميكرو USB عرضه شده همراه HP Chromebook 11 ايراد دارد و برخي از آنها به دليل توليد گرماي بيش از حد، هنگام مصرف دچار آسيب شده‌اند.
PCWorld از Caesar Sengupta، نايب رئيس مديريت محصول اين شركت در اين مورد توضيح خواست كه در زير متن كامل پاسخي كه روابط عمومي گوگل به ما داده است را مشاهده مي‌نماييد:
پس از آنكه جمع معدودي از كاربران اعلام نمودند برخي شارژرهاي عرضه شده با HP Chromebook 11 به دليل گرماي بيش از حد دچار آسيب شده‌اند، گوگل و HP تصميم گرفتند فروش اين لپ‌تاپ را متوقف نمايند.
ما براي يافتن راه‌حل مناسب رفع اين مشكل سرگرم رايزني با كميسيون امنيت محصولات مصرفي (Consumer Product Safety Commission) هستيم و به محض يافتن راه‌حل، اطلاعات بيشتر و راهنماييهاي لازم را ارائه خواهيم داد. در حال حاضر مشترياني كه اقدام به خريد HP Chromebook 11 نموده‌اند نبايد از شارژر اصلي عرضه شده همراه خود دستگاه استفاده كنند.
البته آنها مي‌توانند به جاي شارژر HP Chromebook 11 از ساير شارژرهاي ميكرو USB معرفي شده توسط UL (Underwriters Laboratories) از قبيل شارژر تبلت‌ها و گوشيهاي هوشمند استفاده نمايند. ما به خاطر مشكل پيش آمده پوزش مي‌طلبيم. اين عيب بي‌شك بر HP در اولين سال ورودش به خانواده ChromeOS اثر منفي خواهد گذاشت.
HP Chromebook 14 كه يكي ديگر از مدل‌هاي Chromebook كنوني HP است همچنان در بازار به فروش مي‌رسد.


سایر مقالات

READ ARTICLE

افزایش سرعت وای فای

READ ARTICLE

چگونه از پایان عمر SSD خود آگاه شویم؟

READ ARTICLE

بررسی وای فای گوگل: شبکه Mesh ساده تر شد

READ ARTICLE

هارددرایو 10 ترابایتیSeagate Barracuda Pro : وسیع و به طور شگفت‌آوری سریع (برای یک هارددرایو)