مقالات

iPad 13 اینچی میزکاری برای کودکان

-


نویسنده: Mike Elgan
منبع: Computerworld

فرامینگهام– شایعات در مورد اینکه Apple یک iPad بسیار بزرگ ساخته است، برای ماهها بر سر زبانها بود؛ اما آیا ساخت یک iPad بزرگ منطقی است؟
شرکتهای دیگر برای فروش تبلت‌های لمسی بزرگ تلاش نموده‌اند، اما این تبلت‌ها در کل دنیا مورد قبول اکثر مشتریان قرار نگرفته‌اند‌.
به این ترتیب، آیا شایعات حقیقتا درست می‌باشد؟ و اگر اینگونه است، نقشه و هدف Apple چیست؟

 شایعات در خصوص iPad بزرگ
در 28 ماه می، یک نشریه کره‌ای با نام ET News شایعاتی را در این خصوص انتشار داد که Apple در حال آزمایش یک iPad با صفحه 9/12 اینچی که به صورت اریب اندازه‌گیری شده، می‌باشد (بزرگترین مدل‌های iPad در حال حاضر Apple، دارای صفحه 9.7 اینچی می‌باشند). این اندازه صفحه تقریبا برابر با اندازه برخی لپ‌تاپ‌ها است که iPad Air 13 اینچی Apple از آن جمله می‌باشد (وبلاگ iMore.com برخی مقایسات دقیق را منتشر نموده که نشان می‌دهد بزرگی یک iPad 12.9 اینچی به چه اندازه است).
طبق این مقاله، گزارش مزبور براساس اطلاعات به دست آمده از تامین‌کنندگان قطعات تنظیم گردیده است. نشریات انگلیسی زبان به شایعات دامن زده‌اند، آنها اندازه بزرگتر را مورد تاکید قرار داده‌اند‌، اما توجهی به هدف ذکر شده برای این تبلت ننموده‌اند: بازار آموزش و پرورش ایالات متحده.
با این حال، این گزارش تا تاریخ 22 جولای؛ یعنی زمانی که Wall Street Journal گزارش نمود که Apple برای چندین ماه به آزمایش صفحات نمایش بزرگتر برای iPad و iPhone ‌پرداخته است، به عنوان یک شایعه بی‌اساس شناخته شده بود.
هر چند که گزارش به عنوان گزارشی قابل اعتماد مورد توجه قرار گرفت، اما در حقیقت اخبار حاکی از این بود که Apple تنها به آزمایش iPads با صفحه نمایش بزرگتر مشغول بوده و نه به برنامه‌ریزی‌ و طراحی آن‌. بنابراین Korea Times در 19 نوامبر گزارش نمود که "یک مقام رسمی در یک شرکت تامین‌کننده محلی Apple در کره‌"‌ به روزنامه گفته است که صفحه 12.9 اینچی Retina برای iPad‌، به جهت آماده‌سازی آن برای "‌احتمالا سال آینده"، در حال تولید می‌باشد‌. این منبع گفت که iPad با صفحه بزرگتر، اولین iPad برای ایجاد کیفیت تصویر بالاتر نسبت به صفحه‌نمایش کنونی Retina می‌باشد و اینکه‌ صفحه‌نمایش آن دارای وضوح بسیار بالایی خواهد بود‌ که با عنوان 4K شناخته شده است.
 با این حال‌، این اظهارات با گزارشی مرتبط است که به واسطه وبلاگ DisplaySearch مطرح شده است. این وبلاگ در ماه اکتبر اینگونه نوشت‌: "‌بر‌اساس تحقیقات زنجیره تامین‌، ما بر این باوریم که Apple برنامه‌ریزی نموده تا تمامی صفحات نمایش در محصولات خود را در طی سال آینده تغییر دهد".
در ابتدا DigiTimes، یک نشریه تجاری تایوانی برای صنایع الکترونیکی چینی و تایوانی گزارش نمود که اکتبر 2014 چارچوب زمانی هدف برای راه‌اندازی یک iPad 12.9 اینچی ‌می‌باشد‌ "که هدف آن بازار تحصیلی آمریکای شمالی خواهد بود" (توجه داشته باشید که شایعات و پیش‌بینی‌های DigiTimes اغلب نادرست از آب در می‌آید‌). همچنین عرضه یک محصول برای بازار تحصیلی در ماه اکتبر امری منطقی است، زیرا بودجه مدارس ایالات متحده در ماه ژانویه یا فوریه نهایی می‌گردد.
آنچه سوال بر‌انگیز می‌باشد، این است که چرا Apple هدف بزرگترین تبلت خود را افرادی با کوچکترین دستها - دانش آموزان مدارس- قرار داده است؟

چرا کودکان نیازمند iPads بزرگ هستند
شرکتهای بزرگ سیستم‌های عملیاتی (Google، Microsoft و Apple) می‌دانند که در مرحله گذار از کامپیوتر‌های خانگی به دنیای پس از کامپیوتر‌های خانگی هستیم‌.
با معرفی رابط کاربر مشابه تبلتی که قبلا با عنوان Metro UI یا Metro Design Language در ویندوز 8 شناخته می‌شد، Microsoft این مرحله انتقالی را به بدی طی نمود‌؛ اما این حالت را کاهش داده و حتی در محصولات آینده با همان دگمه Start و menu منوی قدیمی بازگشت.
در عین حال، Microsoft مجموعه کاملی از سیستم‌های رومیزی پس از کامپیوتر‌های خانگی دارد‌ که ناشی از پروژه ‌PixelSense و همچنین Perceptive Pixel آن می‌باشد‌ که در جولای 2012 بدان دست یافت. با این حال‌، این سیستم‌ها آنقدر گران قیمت هستند که به جای مصرف‌کنندگان عادی به دولتها و شرکتهایی با برنامه‌های کاربردی عمودی فروخته می‌شوند.                   
در عوض Apple، با معرفی ویژگیهای مشابه‌تر به تبلت در هر نوبت عرضه جدید OS X که اکثرا در پس‌زمینه قرار داشت، آن هم به صورتی که کاربران را به مواجهه مستقیم با این ویژگیها وادار ننماید، محافظه کارانه‌تر عمل نموده است.
شما در زمینه کامپیوترهای رومیزی چگونه از کامپیوتر خانگی به دنیای بعد از کامپیوترهای خانگی انتقال یافتید؟ یک گزینه، آغاز کار با تحصیلات می‌باشد.
در مصاحبه‌هایی که با آموزگاران و دیگر مربیان در مورد تکنولوژی کلاس درس انجام دادیم، مشکلی که ایجاد می‌شد (و مشکلی که در تمام جهان به واسطه نشریات تکنولوژی نادیده گرفته شده است‌)، این است که بیرون فرستادن کودکان از خانه به مدرسه یا برعکس، با وسایل الکترونیکی گران‌ قیمتی چون iPads‌، نهایت بی مسئولیتی است؛ این کار کودکان را به هدفی برای سارقین تبدیل خواهد کرد.
باور اینکه مدارس تبلت‌های 12.9 اینچی با کیفیت حدود 4K را بخرند و اجازه دهند که کودکان آنها را در کوله‌پشتی‌های خود حمل کرده و به خانه ببرند، برای ما دشوار است‌. به این ترتیب یک iPad 12.9 اینچی‌، خصوصا یک نوع رومیزی آن‌، برای بازار تحصیلی تنها زمانی منطقی خواهد بود که طوری طراحی شده باشد که منحصرا در کلاس درس مورد استفاده قرار گیرد.
بسیاری از مدارس در حال خرید iPad برای استفاده کودکان هستند، اما iPad برای تحصیل زیاد منطقی نمی‌باشد. قبل از هر چیز
صفحه‌نمایش آنها برای انواع کتابهای درسی تعاملی و برنامه‌های کاربردی که Apple می‌خواهد بازار تحصیلی خلق نماید، کوچک است.
 آنها همچنین برای کار مشارکتی نیز کوچک هستند. iPadها به جای مرورگرهای کامل، مرورگرهای موبایل را اجرا می‌نمایند؛ بنابراین کودکان نمی‌توانند از طیف کاملی از سایت‌های HTML5 استفاده نمایند یا برعکس؛ با وجود علم به اینکه بسیاری از مدارس از iPad استفاده می‌کنند، خالقین محتوای درسی زمانی که برنامه‌های کاربردی تحصیلی را خلق می‌کنند، جعبه ابزار کامل قابلیتهای HTML5 را در اختیار ندارند.
گرچه بسیاری از حوزه‌های تحصیلی تحت تاثیر Apple و iPads می‌باشند و Apple فروش خوبی را در بازار تحصیلی داشته است، برخی به ما می‌گویند که Chromebookهای شرکت Google با نیازهای مدارس و آموزگاران هماهنگ‌تر می‌باشند. Chromebook Pixel دارای صفحه‌نمایش با کیفیت Retina (Retina یک واژه بازاریابی Apple است که Google از آن استفاده نمی‌کند)، یک صفحه کلید فیزیکی و کامل و یک صفحه‌نمایش لمسی تعاملی است؛ اما متاسفانه با قیمتی در حدود 1300 دلار برای اکثر مدارس بیش از حد گران است.
Chromebookهای ارزان‌تر بدون صفحات نمایش لمسی با وضوح بالا به صرفه‌تر می‌باشند، اما از نظر پلتفرم‌های محتوایی قانع کننده نیستند.
محصولات دیگری از Chrome OS در حال آمدن به بازار هستند که ممکن است حتی برای مدارس جذاب‌تر هم باشند. برای مثال، LG برای پرده‌برداری از 7 دستگاه رومیزی Chrome OS جدید در نمایشگاه تجاری CES در تاریخ 7 ژانویه برنامه‌ریزی نموده است که Chromebase نامیده می‌شوند. LG Chromebase  مانند Apple iMac یا Dell XPS One 27، یک میزکار همه کاره است، با تمامی دستگاههای الکترونیکی پردازشی که در محفظه نمایشگر جای گرفته است (Chromebase دارای صفحه‌نمایش وسیع 21.5 اینچی با وضوح بالا است. هدف LG علاوه بر دیگر بازارها، بازار تحصیلی نیز می‌باشد‌). بدون شک محصولات دیگر Chrome OS نیز امسال به بازار خواهند آمد.
ایده Chromebook باید برای مدارس بسیار مناسب باشد، زیرا آن تقریبا هر چیزی که در وب وجود دارد را پشتیبانی می‌نماید. بهتر از همه، برنامه‌های‌ کاربردی‌ای هستند که از ابر تغذیه می‌شوند؛ بنابر‌این منازعات اداری و هزینه‌های پشتیبانی بسیار کمتر می‌باشند‌.
با این حال، نه Chromebook و نه iPad هیچ کدام برای مدارس ایده‌آل نیستند.
نتیجه نهایی این است که نه Apple و نه Google به راه‌حل مناسبی برای آموزش و پرورش دست نیافته‌اند؛ اما نزاع بر سر آینده تحصیلات و آموزش احتمال دارد که بین آنچه که Google آن را Chromebook و Apple آن را iPad می‌داند، صورت گیرد.
 ما فکر می‌کنیم ایده iPad 12.9 اینچی بهینه‌سازی شده به عنوان یک کامپیوتر لمسی رومیزی برای آموزش و پرورش دو مشکل بزرگ گذار و انتقال Apple را حل و فصل می‌نماید.

اول : Apple چگونه می‌تواند iOS را پلتفرم پیش‌فرض برای مدارسی قرار دهد که در حال گذار از کتابها و وسایل آموزشی کاغذی به انواع الکترونیکی آن هستند؟

دوم : Apple چگونه می‌تواند به آرامی دنیا را از کامپیوتر‌های خانگی رومیزی به دنیای پس از کامپیوتر‌های خانگی رومیزی آینده منتقل نماید؟
به نظر ما احتمال دارد که Apple یک iPad 12.9 اینچی طراحی شده برای استفاده رومیزی برای بازار آموزشی طراحی نماید؛ اما آن را حداقل برای مدت یک سال در فروشگاههای Apple به نمایش بگذارد؛ به این هدف که قبل از بیرون آمدن آن؛ حتی با مدل‌های بزرگتر برای مصرف کنندگان بتواند در بازار ایجاد تقاضا نماید.
به عبارت دیگر، منطقی به نظر می‌رسد که فکر کنیم iPad 12.9 اینچی بزرگترین و آخرین iPad سال آینده نخواهد بود، بلکه اولین و کوچکترین کامپیوتر رومیزی iOS خواهد بود.سایر مقالات

READ ARTICLE

افزایش سرعت وای فای

READ ARTICLE

چگونه از پایان عمر SSD خود آگاه شویم؟

READ ARTICLE

بررسی وای فای گوگل: شبکه Mesh ساده تر شد

READ ARTICLE

هارددرایو 10 ترابایتیSeagate Barracuda Pro : وسیع و به طور شگفت‌آوری سریع (برای یک هارددرایو)