مقالات

اپل در سال 2013 در سال جاری باید انتظار چه چیزی را از اپل داشت؟

-


نویسنده: -
منبع: -

تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل در آوریل 2012 هنگام معرفی فروش آیفون و آی‎پد پیش‎بینی کرد: "طی امسال شما شاهد ابداعات خیلی بیشتری در این زمینه خواهید بود؛ ما تازه کارمان را شروع کرده‎ایم".

از خیلی جهات، حق با او بود و به استثناء MacPro سایر محصولات نوسازی شدند. جالب اینکه در سال 2012، این شرکت فرصتی پیدا کرد تا در فاصله کمتر از چند ماه دو آی‎پد را معرفی کند و iPad mini 7 اینچی، دستگاهی‎ است که استیوجابز در سال 2010 آن را محکوم به فنا می‎دانست.

برای بعضی از ناظران، عرضه تبلتی کوچک‎تر مساوی بود با کوتاه آمدن استیوجابز از دیدگاه محکم او در مورد اپل. باوری قوی که با آگاه شدن از اینکه به تبلت‎هایی کوچک‎تر و ارزان‎تر نیاز خواهد بود، کمرنگ شد. اما آیا واقعا او اجازه می‎داد آی‎پدی با صفحه کوچک لوگوی اپل را با خود حمل کند؟ این سوالی است که هرگز به جواب آن نخواهیم رسید؛ اگرچه شاید اگر این قدر عمر می‎کرد که می‎توانست iPad mini باریک و دلفریب را در دست بگیرد، نظر خود را عوض می‎کرد.

گــــرچه چشم‎انداز جابز در سال 2012 مورد تردید بود؛ اما ممکن است در سال 2013 تمام آن نظــــرات دوباره بازاندیشی شود. یک سامان‎دهی اجرایی مجدد در ماه اکتبــــر به طرز باور‎نکردی توسط بسیاری از ناظران اپل و مالک بریتانیایی جاناتان ایو، مردی که مسئول بسیاری از طراحی‎های سخت‎افزاری از اواسط 1990 بود و اکنون سرپرستی تیم Human Interface شرکت را برعهده دارد، مورد استقبال قرار گرفت. چیزی که باعث مهارت او در سرپرستی طراحی صنعتی شده است، باعث خواهد شد اهمیت توسعه نرم‎افزاری به همان شكل سابق پابرجا بماند. اگرچه گزارش‎ها حاکی از آن است که او مــــمکن است نوع طراحی اینترفیسی که به نام skeuomorphic شناخته می‎شود را تغییر دهد.

در بسیاری از تیترهای خبری آمده که اسکات فوراستال معاون مدیر‎عامل سابق نرم‎افزار iOS، اپل را در سال 2013 ترک خواهد کرد و در حال حاضر نیز به عنوان مشاور تیم کوک مشغول به کار است.

صحبت رفتن وی بعد از اینکه او مسئول شکست مفتضحانه برنامه Maps که در iOS6 معرفی شد و انتقادات گسترده‎ای را موجب گردید، سر زبانها افتاد. البته ممکن است اپل با استعفای او مخالفت کند؛ چراکه به گفته یکی از مهندسان سابق اپل، او بیشترین شباهت را به استیوجابز دارد.

اما دیگران صحبت از مشکلات گسترده‎تری از اختلافات اجرایی مرتبط با باب مانزفیلد معاون فنی و مهندسی سخت‎افزار اپل می‎کنند که در سال 2012 در شرف بازنشستگی بود؛ در حالی که تحلیل‎گران از بازنگری‎های اجرایی اپل و سرپرستی تیم کوک تعریف و تمجید می‎کنند، بعضی ناظران، سال پیش رو را همگام با تغییرات بیشتر می‎دانند که می‎تواند باعث به وجود آمدن حرکت‎های واقعا پیشگامانه شود.-


سایر مقالات

READ ARTICLE

افزایش سرعت وای فای

READ ARTICLE

چگونه از پایان عمر SSD خود آگاه شویم؟

READ ARTICLE

بررسی وای فای گوگل: شبکه Mesh ساده تر شد

READ ARTICLE

هارددرایو 10 ترابایتیSeagate Barracuda Pro : وسیع و به طور شگفت‌آوری سریع (برای یک هارددرایو)