مقالات

Microsoft چهار ویژگی جدید را با Build 16251 به Fall Creators Update اضافه کرد

-


نویسنده: Mike Hachman
منبع: PC World

1

Microsoft هنوز به طور کامل Fall Creators Update (go.pcworld.com/fd) را تمام نکرده است:
چهار ويژگي جديد به Windows 10 Insider Build 16251 اضافه شدند؛ مانند قابليت‌هاي جديد Cortana و برقراري ارتباط بيشتر بين Windows و موبايل شما.
اين Build جديد (go.pcworld.com/nbr) وعده‌هايي که Microsoft قبلا داده بود را عملي کرده است. Microsoft در کنفرانس توسعه دهندگان Build خود وعده داد که موبايل‌ها و Windows ارتباط بيشتري را با يکديگر خواهند داشت؛ بنابراين کارهايي که بر روي گوشي آغاز شده‌اند را مي‌توان بر روي دسک‌تاپ تکميل کرد. دستورات صوتي از طريق Cortana براي خاموش کردن و راه‌اندازي مجدد کامپيوتر نيز فعال شده است که اکنون آزادي بيشتري براي ارائه پاسخ‌ها بدون استفاده از مرورگر را دارد. در نهايت، اگر نياز به راه‌اندازي مجدد کامپيوتر خود داريد، مي‌توانيد کامپيوتر خود را به گونه‌اي برنامه ريزي کنيد که به فرآيند تاييد نيازي نباشد.

چرا اين موضوع مهم است: Microsoft قول داده است تا Windows 10 Fall Creators Update يک ابزار براي ارتباط خلاقيت، با چندين ويژگي کليدي (go.pcworld.com/svf) که به آرامي براي برنامه Insiders به روز مي‌شود (چند مورد مثل Timeline را تاکنون ديده‌ايم) باشد. ما قابليت‌هاي جديد Cortana را بيش از هر چيز ديگري دوست داريم؛ هرچند ارتباط موبايل با کامپيوتر يک پايه خوشايند براي پيشرفت‌هاي آينده مي‌باشد.

2پنجره جديدي براي CORTANA

يکي از مشکلات کوچک Cortana اين است که وقتي نمي‌تواند پاسخي را به صورت يک کارت يا يک پاسخ کوتاه نمايش دهد، به طور خودکار يک صفحه وب Edge را باز مي‌کند. اين کار هميشه ما را ناراحت مي‌کرد. در حال حاضر، Cortana يک صفحه اضافي را با، مثلا يک پيش بيني آب و هوايي، نشان مي‌دهد. اگر هيچ کارتي موجود نباشد، نتيجه را با يک پيکان نشان مي‌دهد که براي باز کردن يک صفحه وب مي‌باشد.
متوجه خواهيد شد که پنجره شبيه به يک صفحه وب به نظر مي‌رسد؛ در حالي که دکمه‌هاي سنتي Bing در بالاي اين صفحه وجود دارد. تنها موضوعي که در اينجا وجود دارد، اين است که Cortana ديگر بدون اجازه شما يک صفحه وب را باز نخواهد کرد. اگر اين موضوع شما را ناراحت مي‌کند، از طريق سيستم بازخورد داخلي Cortana به Microsoft اطلاع دهيد.

هم اکنون همه مي‌توانند به Cortana بگويند، ساکت شود يا خاموش کند

در Insider Build 14986، Microsoft توانايي خاموش کردن کامپيوتر به صورت صوتي را با فرمان Cortana فراهم کرده است. Microsoft گفته است که در Build 16251 به طور کامل اين ويژگي را فعال کرده است. اکنون مي‌توانيد قفل کردن، خروج از سيستم، خاموش کردن کامپيوتر خود را انجام دهيد. براي جلوگيري از خرابکاري همکاران، دوستان و يا ويديوهاي يوتيوب که شما را فريب دهند، بعضي از دستورات صوتي به تاييد بيشتري نياز دارند.

3کارتان را از جايي که بر روي موبايل اندرويدي خود رها کرده بوديد، ادامه دهيد

براي سال‌ها چشم انداز Microsoft براي آينده اين بود که گوشي شما کامپيوتر شما باشد. در حال حاضر که Windows Phones اساسا از بين رفته است (go.pcworld.com/ped)، اين چشم انداز به اين موضوع تغيير کرده که گوشي شما کار کامپيوترتان را کپي کند؛ در حالي که مي‌توانيد برنامه‌هاي Word و ديگر برنامه‌هاي Office را بر روي کامپيوتر و همچنين گوشي خود نصب داشته باشيد، مرورگرهاي وب شما با يکديگر ارتباطي نداشتند. در حال حاضر، اين امکان فراهم شده است.
در اين Build جديد، مي‌توانيد يک صفحه وب را بر روي گوشي اندرويد خود باز کنيد و سپس با استفاده از دکمه Share آن صفحه را با کامپيوتر خود به اشتراک بگذاريد. اين کار به صورت خودکار انجام نمي‌شود، احتمالا به اين دليل است که مرورگر Chrome اندرويد به طور پيش فرض با Edge ارتباطي ندارد. انتخاب‌هاي شما: يا Continue Later (بعدا ادامه بده) را انتخاب کنيد و صفحه وب در Action Center ذخيره خواهد شد يا Continue Now (هم اکنون ادامه بده) را انتخاب کنيد که به طور خودکار صفحه وب را در Edge باز مي‌کند.
توجه داشته باشيد که Creators Update موجود اين اجازه را مي‌دهد تا موبايل اندرويدي شما اين هشدار را در کامپيوتر نشان دهد که باتري گوشي کم است و يا از طريق کامپيوتر به پيام‌هاي رسيده پاسخ دهيد. براي اجراي اين قابليت نياز است که Cortana در هر دوي گوشي و کامپيوتر شما در حال اجرا باشد؛ اما با ارائه Build جديد، ديگر به اين کار نيازي نيست؛ اما Microsoft از شما مي‌خواهد تا برنامه Microsoft براي اندرويد را نصب کند تا دو دستگاه به هم متصل شوند.

روش بهتر راه‌اندازي مجدد سيستم که نيازي به "ورود به سيستم" ندارد

همان طور که ديده‌ايد، Windows به طور مداوم تلاش مي‌کند تا زمان کمتري را براي بوت شدن صرف کند؛ ولي گاهي اوقات براي اعمال
به‌روزرساني‌ها راه‌اندازي مجدد را توصيه مي‌کند. Microsoft نه تنها فرآيند ورود به سيستم را از به روزرساني ها حذف کرده است، بلکه از طريق منوي Start به شما اين امکان را مي‌دهد که در خاموش کردن عادي هم اين کار را انجام دهيد.
اين چيزي نيست که در محيط کسب و کار که امنيت اهميت خاصي دارد، مجاز باشد. اما در خانه، با تاييد شما، اين کار راحتي خود را دارد.

4

حالت نمايش عمودي در MOBILE BUILD 15235 براي Continuum

Windows 10 براي گوشي‌ها را بياد مي‌آوريد؟ در حاليکه فروش گوشي Windows phone براي Microsoft به پايان رسيده است، اين شرکت همچنان سيستم عامل تلفن همراه خود را حفظ کرده است که اشکالات آن را هم رفع مي‌کند. خوب، در نهايت، يک ويژگي کوچک و جديد وجود دارد: حالت عمودي براي Continuum.
ظاهرا، تعداد زيادي از افراد منظر اين ويژگي بوده‌اند:
"آيا شما عضو برنامه Insider براي Windows هستيد و راحتي که Continuum براي حمل کامپيوتر خود در جيب شما فراهم مي‌کند را دوست داريد؟" "ما بازخورد شما را شنيده‌ايم و فقط آن را بهتر ساخته‌ايم". Microsoft در يک پست وبلاگ (go.pcworld.com/wbp) براي اين Buid جديد اعلام کرده است.

مترجم: محمد زارع


سایر مقالات

READ ARTICLE

Microsoft چهار ویژگی جدید را با Build 16251 به Fall Creators Update اضافه کرد

READ ARTICLE

پاسخ سوالات راجع به کامپیوترهای مک

READ ARTICLE

هر چیزی که لازم است درباره Windows Creators Update بدانید.

READ ARTICLE

روش ساده سوئیچ بین پنجره‌های باز یک برنامه