مقالات

Ookla اعلام کرد: Comcast سریع‌ترین ISP و T-Mobile، سریع‌ترین ارائه دهنده بی‌سیم است

متاسفانه Ookla قیمت پهنای باند را مقایسه نکرده است.


نویسنده: Mark Hachman
منبع: PC World

23

به گفته Ookla که توسعه دهنده وب سايت محبوب populartest.net است، Comcast سريع‌ترين پهناي باند ISP در ايالات متحده را دارد. Ookla همچنين T-Mobile را به عنوان سريع‌ترين شرکت بي‌سيم در ايالات متحده معرفي کرد.
Ookla گفته است که Comcast Xfinity با کمي فاصله از FiOS از Verizon برتري گرفته و به عنوان سريع‌ترين ISP باندپهن تشخيص داده شده؛ در حالي که T-Mobile هم از Verizon Wireless پيشي گرفته و به عنوان سريع‌ترين گيرنده بي‌سيم تشخيص داده شده است. اين داده‌ها 26 ميليون کاربر واقعي از باندپهن را در خود داشته که در سراسرسرويس Ookla بيش از 111 ميليون تست براي آن‌ها انجام شده است.
در فضاي تلفن همراه، حدود 3 ميليون دستگاه منحصر به فرد براي توليد 14 ميليون تست استفاده شد و يک بررسي جامع در مورد نحوه انجام هر سرويس در سراسر کشور و در طول زمان انجام شده است.
در هر دو تست سيمي و بي‌سيم، Ookla نمره سرعت خود را براي اندازه‌گيري عواملي مانند تاخير و نحوه بررسي شبکه‌ها که در مناطق مختلف متفاوت بوده است را توليد کرد.

چه کسي سريع‌ترين سرويس باند پهن را ارائه مي‌دهد؟ COMCAST

22به ترتيب، سريع‌ترينISP هاي باندپهن عبارتند از:

•                Comcast Xfinity
•             Verizon FiOS
•             Cox
•             Spectrum
•             AT&T Internet
•             Frontier
•             Centurylink


مهم‌ترين عامل در افزايش سرعت پهناي باند، Ookla گفته است که انتقال به مودم DOCSIS 3.1 (go.pcworld.com/mod) بوده است که افزايش چشمگير سرعت و نوآوري در قيمت گذاري مانند پکيج گيگابايتي 69 دلاري ارائه شده توسط Verizon را نتيجه داده است.
سرعت دانلود خوب چقدر است؟ خوب، براساس Ookla، متوسط سرعت در داخل ايالات متحده براي چهار ماهه اول و دوم، 2017 64 مگابيت در ثانيه براي دانلود و 22.8 مگابيت در ثانيه براي آپلود بوده است.
Ookla بيان کرد که "اين تحولات منجر به بهبود مستمر در سرعت براي سرويس‌هاي اختصاص داده شده به هر ISP و همچنين موجب رقابت شده که خدمات بهتري را براي افراد بيشتري فراهم مي‌کند".
Xfinity Comcast همچنين بالاترين امتياز را در اندازه‌گيري آنچه Ookla "سرعت قابل قبول" مي‌نامد، کسب کرده است که تعداد دفعاتي است که سرعت در دسترس بالاتر از 10Mbps برسد. به گفته Ookla، اين سرعت به اندازه کافي سريع است تا با آن ويديو HD پخش شود؛ در حالي که شخص ديگري بر روي همان اتصال به اينترنت مي‌تواند دسترسي عادي داشته باشد. Comcast اين ميزان سرعت را در بيش از 90 درصد از زمان‌ها ارائه کرده است.
Comcast ممکن است در کل سريع‌ترين باشد؛ اما در منطقه‌اي خاص ممکن است رقباي ديگر برتري داشته باشند. در مناطق جنوبي مانند تگزاس و فلوريدا، بهتر است خدمات پهناي باند را از Suddenlink بخريد. طبق گفته Ookla، Mediacom در مناطق مرکزي شرق مانند شيکاگو و سنت لوئيس سريع‌ترين خدمات باندپهن را ارائه مي‌دهد؛ در حقيقت، Ookla همچنين شرکت برنده در مناطق بزرگ شهري را نيز مورد بررسي قرار داده و Spectrum به عنوان سريع‌ترين در 24 تا از آن‌ها بوده است و از Cox (19) و Comcast (18) پيشي گرفته است.

21چه کسي سريع‌ترين سرويس بي‌سيم را ارائه مي‌دهد؟ T-MOBILE

به گفته Ookla، سرعت متوسط دانلود توسط يک کاربر بي‌سيم، 22.69 مگابيت بر ثانيه است که خوب است؛ ولي رتبه 44 در دنيا در پشت فيجي و آلمان مي‌باشد. به طور طبيعي، اين اعداد تحت تاثير کاهش سرعت در مناطق روستايي مي‌باشد.
به گفته Ookla، اين بخشي است که T-Mobile را از Verizon جدا مي‌کند. T-Mobile در سرعت بخشيدن به شبکه خود، سرمايه گذاري کرده است؛ در حالي که Verizon در ساخت شبکه "چگال تر"، با اضافه کردن برج‌هاي سلولي کوچک و آنتن‌ها براي بهبود پوشش بيشتر سرمايه‌گذاري کرده است.
از سريع‌ترين تا کمترين سرعت، سريع‌ترين ISP هاي بي‌سيم عبارتند از:

•T-MOBILE
•Verizon Wireless
•AT&T
•Sprint

Ookla قادر به ارائه يک ارزيابي جامع از اينکه کدام ISP بي‌سيم پوشش بهتري را نسبت به ديگران ارائه مي‌کند، نبوده است. در واقع در 100 منطقه‌اي که به عنوان CelIular Market Areas پرجمعيت شناخته مي‌شوند. T-Mobile از ديگران با امتياز "23.50" پيشي گرفت. اين امتياز بالاتر از 23.21 براي Verizon Wireless و همچنين 21.17 براي AT & T و 16.20 براي Sprint مي‌باشد.
به شما چه کمکي مي‌کند: براي خدمات بي‌سيم، ممکن است سرعت مهم‌ترين عامل تصميم گيري خريد شما نباشد؛ اما براي سرويس پهناي باند، احتمالا مهمترين عامل است. در اين مورد، انتخاب شما روشن است: براساس Ookla، Comcast برنده مي‌باشد.

مترجم: محمد زارع


سایر مقالات

READ ARTICLE

Ookla اعلام کرد: Comcast سریع‌ترین ISP و T-Mobile، سریع‌ترین ارائه دهنده بی‌سیم است

READ ARTICLE

اقدام متعادل‌سازی پر ریسک Apple در iPhone بعدی

READ ARTICLE

تغییر برنامه Flocker به Xfence به شکل نسخه بتا و رایگان توسط شرکت F-Secure

READ ARTICLE

صبر کنید تا برنامه ضبط پادکست Apple منتشر شود یا منتظر ویژگی‌های بهتر GarageBand بمانید