مقالات

بهترین مدیران رمز عبور سال 2017: بررسی‌های بهترین محصولات

اگر هنوز از نام سگ خود، برای وارد شدن به بانک خود استفاده می‌کنید، بدانید که در معرض آسیب و بلا هستید.


نویسنده: Michael Ansaldo
منبع: PC World

16

ما در رمزگذاري‌هاي خود، عملکرد بسيار بدي (وحشتناکي) داريم. ما در خلق رمزهاي عبور بسيار بد هستيم (به سايت go.pcworld.com/sac1 مراجعه نماييد) (دو عدد از محبوب ترين موارد "123456" و "password" هستند)، ما آن‌ها را خيلي آزادانه به اشتراک مي‌گذاريم (به سايت go.pcworld.com/wtf مراجعه نماييد) و هميشه آن‌ها را فراموش مي‌کنيم (به سايت go.pcworld.com/attz مراجعه نماييد). در واقع خيلي چيزهايي که مي‌توانند از امنيت آن‌لاين ما اطمينان دهند، به بزرگترين موانع امنيتي تبديل شده‌اند. اين آن مسئله‌اي است که باعث مي‌شود وجود مدير رمز عبور خوب به موردي حياتي تبديل شود.
يک مدير رمز عبور مانع فکر کردن و به خاطر سپردن loginهاي پيچيده منحصر به فرد را بر مي‌دارد – نشان يک رمز عبور ايمن. مدير رمزعبور به شما اجازه تسهيم ايمن آن loginها را با ديگران در مواقع ضروري مي‌دهد و چون اين ابزارها اطلاعات login شما را در يک گاوصندوق مجازي کدگذاري مي‌کنند – يا به صوت محلي يا در ابر – و آن را با يک رمزعبور برجسته (حرفه‌اي) قفل مي‌کنند، خودشان از رمزهاي عبور محافظت مي‌کنند.

اما مديران رمزعبور، قابليت‌ها و هزينه‌هاي بسيار متفاوتي دارند؛ بنابراين ما شش عدد از محبوب‌ترين آن‌ها را مقايسه کرده‌ايم. همگي از سيستم عامل‌هاي Windows، Mac OS، Android و iOS  و همچنين مرورگرهاي بزرگ پشتيباني مي‌کنند و همه آن‌ها به شما اجازه سنکرون کردن داده‌هايتان در چند دستگاه را مي‌دهند؛ هر چند ممکن است شما براي امتياز آن هزينه اضافه پرداخته باشيد.
در اينجا دو عدد از بهترين گزيده‌هاي ما ارائه شده‌اند و پس از آن، نکاتي در مورد آنچه که بايد هنگام خريد براي يک مدير رمزعبور در نظر بگيريم و بررسي‌هاي کامل تمام شش محصول آورده شده است.

17بهترين مدير رمزعبور از نظر کلي

LastPass (به سايت go.pcworld.com/lps مراجعه نماييد) تمامي کادرهاي روي ليست موارد مورد نياز مدير رمزعبور ما را تيک مي‌زند. اين نرم‌افزار ايجاد پسوردهاي منحصر به فرد و پيچيده را مثل آب خوردن کرده است؛ ثبت و مديريت اعتبارنامه هاي login؛ همگام‌سازي آن‌ها در چندين دستگاه و تسهيم آن‌ها با کساني که به ايشان اعتماد داريد. ويژگي‌هاي مميزي و به روزرساني پسورد (رمز عبور) به شما امکان شناسايي و حذف نقاط ضعف يا تکثير رمزهاي عبور را تنها با يک يا دو کليک ماوس مي‌دهند. علاوه‌بر‌اين، شماره‌هاي کارت اعتباري و ديگر داده‌هاي شخصي را ذخيره مي‌کند تا در زماني که مي‌خواهيد خريدي انجام دهيد، براي دريافت يک سرويس نام نويسي کنيد يا قبضي پرداخت کنيد، به صورت خودکار فرم‌هاي وب را پر کند.
LastPass علاوه بر اين، از طيفي از گزينه‌هاي تشخيص هويت براي محافظت از گاوصندوق شما پشتيباني مي‌کند؛ شامل تاييد‌کننده‌هاي مبتني بر برنامه، نظير Symantec VIP و Google Authenticator، توکن‌هاي سخت‌افزاري نظير YubiKey و دستگاه‌هاي اثرانگشت خوان و اشتراک يک ساله 12 دلاري در زماني که سرقت محسوب مي‌شود که ديگر سرويس‌هاي مدير رمز عبور براي يک کاربر تنها هزينه‌اي 35  دلاري دريافت مي‌کنند (به سايت go.pcworld.com/12y مراجعه نماييد).
 
LastPass تمام حساب‌هاي login شما را به صورت کاشي‌هايي در گاوصندوق مجازي‌اش نشان مي‌دهد.

نفر دوم مسابقه

Dashlane (به سايت go.pcworld.com/dle مراجعه نماييد) قوي‌ترين حريف براي تاجدار LastPass است. اين برنامه واسط زيبايي دارد، استفاده از آن آسان است و پر از انواع ويژگي‌هايي است که به شما در تقويت امنيت آن‌لاين‌تان کمک مي‌کند. رئيس کل اين‌ها، داشبورد امنيتي ستاره‌اي است که رمزهاي عبور شما را رتبه‌بندي مي‌کند و براي تقويت رتبه شما و محافظتتان اقداماتي پيشنهاد مي‌کند. قيمت آن، تنها 40 دلار است (به سايت go.pcworld.com/40p مراجعه نماييد ) – بالاترين قيمت در گردآوري ما – که از شدت اشتياق ما نسبت به اين مدير رمز عبور عالي کم مي‌کند.

15

در يک مدير رمزعبور بايد به دنبال چه بود؟

در ابتدايي‌ترين مديران رمزعبور، نام کاربري و رمزعبور شما – معمولا از طريق پلاگ اين مرورگر – در زماني ثبت و ضبط خواهند شد که وارد يک وب سايت مي‌شويد و به صورت اتوماتيک اعتبارنامه‌هاي خود را در زمان بازگشت به آن سايت پر مي‌کنيد. آن‌ها تمامي رمزعبورهاي شما را در يک پايگاه داده کدگذاري شده ذخيره مي‌کنند که اغلب از آن، با عنوان "گاوصندوق" ياد شده که شما از آن با يک رمز عبور عالي منفرد محافظت مي‌کنيد.
قطعا اغلب مديران رمزعبور کار بسيار بيشتر از اين را انجام مي‌دهند و بسياري از آن‌ها محافظت را فراي اعتبارنامه‌هاي login شما به ديگر انواع داده‌هاي شخصي بسط مي‌دهند. ما اين موارد را به ويژگي‌هاي اساسي اندکي محدود کرده‌ايم که به دنبال آن‌ها هستيم و شما هم بايد به دنبال آن‌ها باشيد:
 
Dashlane رمزهاي عبور شما را ارزيابي و رتبه‌بندي مي‌کند و به شما مي‌گويد چگونه مي‌توانيد آن‌ها را قوي‌تر سازيد.

توليد رمزعبور: به شما نکته‌اي تکراري يادآوري مي‌شود که قوي‌ترين رمزهاي عبور طولاني هستند؛ يعني رشته‌هايي تصادفي از کاراکترها و اينکه شما بايد از رمز عبور متفاوتي براي هر سايتي که به آن دسترسي پيدا مي‌کنيد، استفاده کنيد. اين يک سفارش طولاني است. اين آن چيزي است که توليد رمزعبور را – توانايي ايجاد رمزهاي عبور پيچيده‌اي از حروف، ارقام و کاراکترهاي خاص- تبديل به يک ويژگي ضروري در هر مدير رمز عبور خوبي مي‌کند. بهترين مديران رمزعبور قادر به تحليل رمزهاي عبور شما براي تشخيص نقطه ضعف و به روزرساني آن‌ها با يک کليک نيز خواهند بود.

پر کردن خودکار و وارد شدن خودکار: اغلب مديران رمزعبور مي‌توانند اعتبارنامه‌هاي login شما را در هر زماني که از يک سايت ديدن مي‌کنيد و يا حتي زماني که به صورت اتوماتيک login مي‌کنيد، به صورت اتوماتيک پر کنند. از اين رو رمزعبور عالي (حرفه‌اي)، رمزعبور تنها چيزي است که شما بايد وارد کنيد. اين مورد مرسوم است؛ چون پر کردن خودکار مرورگر از قديم يک نگراني امنيتي بوده است؛ بنابراين بهترين مديران نيز به شما اجازه غير فعال کردن اين ويژگي را در صورتي مي‌دهند که شما حس کنيد احتمال خطر شما بالاست و راحتي شما به اين اندازه مهم نيست (اينکه فيلدها به صورت خودکار پر شوند و شما راحت باشيد؛ اما امنيت شما به خطر بيفتد).

اشتراک گذاري ايمن: گاهي اوقات به اشتراک يک رمزعبور با يکي از اعضاي خانواده يا همکار نياز داريد. يک مدير رمزعبور بايد به شما اجازه انجام اين کار را بدون به خطر انداختن امنيت شما بدهد.

تاييد هويت دو عاملي: در جرايم سايبري شرکتي، رمز عبور عالي مدير رمز عبور شما مثل هر رمز عبور ديگري قابل هک کردن است. رفته رفته مديران رمز عبور از تاييد هويت دو عاملي پشتيباني مي‌کنند – با استفاده از روش دومي نظير يک PIN، اثر انگشت يا دستگاه مورد اعتماد ديگري براي تاييد علاوه بر سازمان – تا اين ريسک را برطرف کنند. مدير رمزعبوري انتخاب کنيد که اين کار را انجام دهد.

محافظت براي ديگر داده‌هاي شخصي: به دليل ميزان تکرار استفاده از اطلاعات کارت اعتباري و شماره‌هاي حساب بانکي، آدرس‌هاي ما و ديگر داده‌هاي شخصي مي‌توانند به صورت ايمن در بسياري از برنامه‌هاي مدير رمز عبور ذخيره شده و به صورت اتوماتيک در فرم‌هاي وب در زماني که در حال خريد هستيم يا يک حساب کاربري ثبت مي‌کنيم، پر شوند.
هيچ مقياس امنيت آن‌لايني صددرصد خطاناپذير نيست؛ درست همان طور که ما به زماني اشاره کرديم که LastPass، يکي از معروف‌ترين برنامه‌هاي مديران رمزعبور، اخيرا تلاش کرده تا دو آسيب پذيري خود را (به سايت go.pcworld.com/pov مراجعه نماييد) که مي‌تواند رمزهاي عبور کاربران و کامپيوترهاي آن‌ها را در معرض خطر قرار دهد، ارائه دهد و ماه گذشته OneLogin (به سايت go.pcworld.com/oln مراجعه نماييد) قرباني رخنه‌اي شد که داده‌هاي مشتري شامل قابليت رمزگشايي داده‌ها را به خطر انداخت.

باز هم اغلب کارشناسان امنيت (به سايت go.pcworld.com/secx مراجعه نماييد) موافقند که مديران رمز عبور راه ايمني براي افراد در مديريت loginهاي بي شمارشان هستند و ما موافقيم که مزايا خيلي بيشتر و مهم‌تر از ريسک‌ها هستند؛ فقط کافي است مدير رمزعبور خود را به دقت پس از تحقيق در مورد تمام گزينه‌ها با شروع از راهنما، انتخاب کنيد.
مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

بهترین مدیران رمز عبور سال 2017: بررسی‌های بهترین محصولات

READ ARTICLE

چطور مانع خریدهای آن‌لاین ناخواسته توسط گوگل هوم یا آمازون اکو شویم؟

READ ARTICLE

چگونه می‌توان با گوشی مدل آیفون 8 اسکرین شات گرفت؟

READ ARTICLE

7 ترفند اکسل برای کار با صفحات گسترده حجیم