مقالات

درایو ذخیره‌سازی وسترن دیجیتال با نام my passport SSD: رقابتی شایسته برای مدلT3 سامسونگ

نسل دوم SSDهای وسترن دیجیتال USB 3.1 با سامسونگ برای به دست آوردن رتبه ول در کوچکی، سرعت و فضای خالی قابل حمل رقابت می‌کند.


نویسنده: Joh lee Yacob
منبع: PC World

7

تا قبل از اينکهmy passport ssd  وسترن ديجيتال به صورت نسخه اوليه رونمايي شود، درايو ذخيره‌سازي SSD قابل حمل USB 3.1T3 سامسونگ در ذخيره‌سازي با ظرفيت بالا و ظرافت زياد بهترين بود‌. اکنون حداقل يک رقابت وجود دارد.My passport ssd  حتي کمي چاشني و قابليت را با استفاده از يک واسط C USB 3.1 به بحث اضافه کرده است. پهناي باند اضافي هيچ تفاوتي در عملکرد ايجاد نکرد و مدل T3 هنوز يک مقدار سريع تر مي‌باشد. توضيحات بيشتر در خصوص چرايي آن در ادامه بحث خواهد شد.

قيمت و طراحي

درايو ذخيره‌سازي my passport  کوچک و سريع است و هزينه آن بيشتر است. در زمان اين نوشتار، درايو ذخيره‌سازي my passport  فقط از بهترين مراکز خريد موجود بود، هزينه نسخه 256 گيگابايتي 100 دلار، هزينه 512 گيگابايتي 200 دلار و نسخه يک ترابايتي که تست کرديم، 400 دلار قيمت گذاري شدند. My passport ارزان نيست؛ ولي از نظر قيمت تقريبا با مدل T3 برابر مي‌باشد.

My passport SSD وسترن ديجيتال

نقاط قوت
• خيلي سريع‌تر از USB Hard Drive استاندارد و thumb driveها (فلش مموري)
• ظاهر زيبا
• خيلي کم حجم و جم و جور
نقاط ضعف
• يک مقدار نسبت به Samsung T3k کندتر است
• قيمت بالاتر به ازاء هر گيگابايت

حرف آخر

اين هارد اکسترنال USB3.1 10 GBps SSD کوچک، سريع، زيبا و پرظرفيت است. اين يک محصول فوق العاده است؛ اما نسبت به رقيب اصلي هم قيمت خود؛ يعني Samsung T3 در انتقال فايل‌هاي و فولدرهاي کوچک عملکرد کندتري دارد.

My passport ssd  تقريبا 3.5 اينچ طول، 1.75 اينچ عرض و فقط 0.4 اينچ ضخامت دارد. ما نمي‌توانيم بدون تامل، به چيزي با يک سايز مشابه به اين فکر کنيم؛ هرچند وجود يک چيز سبک‌تر و همچنين با سايز بزرگ‌تر دور از ذهن نيست. نکته مهم اين هست که اين مدل درايو ذخيره‌ساز به طرز مناسبي در کف دستان شما جا مي‌شود و تقريبا به راحتي در کوچک‌ترين جيب‌ها قرار مي‌گيرد.
 
وزن درايو فقط چند اونس است، با طراحي نيمه مورب که بسيار عالي به نظر مي‌رسد. يک مقدار زرق و برق دارتر از مدل سامسونگ T3؛ اما شايد جالب‌تر باشد. درايو از يک USB درگاه نوع c استفاده مي‌کند؛ اما براي سيستم‌هاي قديمي‌تر، يک آداپتور c  به a   با آن استفاده مي‌شود.
توجه داشته باشيد در حالي که وسترن ديجيتال، برخلاف Samsung، برخي نرم‌افزار‌هاي پشتيباني نسبتا متوسط را دسته‌بندي مي‌کند، ما SSD خارجي را براي پشتيباني توصيه نمي‌کنيم. اين به اين دليل است که همه ظرفيت USB SSD که ما (از آن) استفاده کرده‌ايم، گه گاهي و ظاهرا به طور خودسرانه، مقرر خواهد کرد که آن‌ها ديگر حاوي ديتا نخواهند بود. با بازسازي پارتيشن و فرمت کردن مجدد، آن‌ها خوب کار مي‌کنند، اما داده‌ها از بين رفته است. ما اين نوع عيب و نقص را با سامسونگ T1 و T3 و همچنين Sandisk Extreme 900 تجربه کرده‌ايم، بدون هيچ دليلي قابل فهمي براي اينکه چرا اين اتفاق مي‌افتد.

6عملکرد

My passport SSD يک ترابايتي براساس CrystalDiskMark نشان داده شده در شکل کمي سريع‌تر از مدل T3 سامسونگ است، اما تست‌هاي 20GB copy و معيارAS SSD   کمي با اين امر در مغايرت مي‌باشند.
در تست‌هاي  20 گيگابايت فايلي و پوشه‌ايمان (چارت زير را ببينيد)، تاخيرهاي my passport SSD وسترن ديجيتال به طور قابل توجهي، بخصوص در هنگام reading بيشتر از T3 سامسونگ مي‌باشد.Sandik Extreme 900  مشمول مقايسه براي تقويت عملکرد از دو  M.2 SATASSDs در RAID 0 استفاده مي‌کند.
در تستAS SSD ، درايو ذخيره‌سازيmy passport  وسترن ديجيتال نسبت به T3 سامسونگ کمي سريع‌تر مي‌خواند؛ اما به طور قابل توجهي کند‌تر از آن مي‌نويسد. Kingston HyperX Savage يک SSD داخلي درجه يک است که ما آن را به چارت وارد کرديم تا عملکرد نسبيSATA 6Gbps  و USB 3.1  را نشان دهيم.

 
اگر شما تعجب مي‌کنيد که چگونه يک درايو نسل يکUSB 3.1  مي‌تواند درايو نسل دو را حفظ کند يا از آن پيشي بگيرد، بايد به خاطر بياوريد که اين يک اتوبوس نيست؛ بلکه يک درايو مي‌باشد. بدون درايو SATA، مانند آن‌هايي که ما معتقديم که در داخل WD و سامسونگ قرار دارند (WD نمي‌گويد چه چيزي در درايو بود - اين فرض بر اساس عملکرد است) که براي انتقال اطلاعات بيش از Mbps500، حتي به طور مستقيم به گذرگاه SATA. تراشه پل و USB اضافه شده است و 450 مگابايت کمي بيشتر در محدوده پايدار است.
 
تنها راهي که شما مي‌توانيد شروع به استفاده از تمام پهناي باند 10Gbps نسل دوم USB3.1 کنيد، اين است که بيشتر از يک درايو به صورت RAID (آرايه چندگانه ديسک‌هاي مستقل) داشته باشيد؛ همانند Aftech’s Blackbird VS-2SSD،Sandik’s Extreme 900 (go.pcworld.com/e900) وTerraMaster’s ds-310  و يا از PCIe NVMe SSDs با يک PCIe متصل به تراشه پل USB- مشابه چيزي که در Akitio’s Thunder 3 PCIe SSD  انجام مي‌گيرد - استفاده نماييد.

کار ظريف

وسترن ديجيتال کار خيلي ظريفي را روي my passport SSD انجام داده است. My passport کمي سريع‌تر از خواندن T3، داراي پرتابل بسيار بالا و خوش منظر مي‌باشد. اما آن براي فايل‌هاي کوچک، کندتر از T3 است؛ بنابراين همه چيز مساوي بوده، اگرچه از نظر قيمت T3 يک خريد بهتر مي‌باشد. نه اينکه شما نسبت به هر کدام از اين دو نا اميد خواهيد بود. هر دو خيلي سريع‌تر از يک هارد درايو هستند، البته به جز براي پشتيباني، ظرفيت و قيمت بر گيگابايت.

مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

5 خصوصیت مهم برنامه Google Assistant

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD