مقالات

زمان‌بندی برای یک Chromebook Pixel جدید مناسب است

برنامه‌های اندروید برای پیروزی


نویسنده: Michael Simon
منبع: PC World

15

چيزي که در مورد رويداد سقوط گوگل مشخص است: يک پيکسل اين نمايش را به سرقت خواهد برد. ممکن است اين چيزي نباشد که در جيب شما قرار دارد. يک شايعه منتشر شده توسط Android Police (go.pcworld.com/apol) مي‌گويد که گوگل دنباله رو نسل دوم Chromebook Pixel خود، کار مي‌کند (go.pcwolrd.com/cpi) که براي خريد از اواسط سال 2016 در دسترس نيست. يک مدل جديد براي طرفداران لپ‌تاپ‌هاي گوگل شگفت انگيز است که در آن زمان بهترين Chromebook ساخته شده است (go.pcworld.com/cem). مدل سوم مي‌تواند جذابيتي داشته باشد که مسير اصلي دستگاه‌هاي پريميوم کروم را به ارمغان مي‌آورد.

داستان پشت پرده: هنگامي که يک Chromebook Pixel جديد در سال گذشته وارد بازار شد، برخي از پيش بيني‌ها اين بود که گوگل لپ‌تاپ پريميوم را کنار مي‌گذارد؛ زيرا بر روي ساخت گوشي هوشمند خود متمرکز شده است. اين فرضيه زماني درست به نظر مي‌رسد که ريک لوسترلو، معاون ارشد رئيس بخش سخت‌افزار اعلام کرد (go.pcworld.com/sdex) که Chromebook Pixel در اوايل امسال منسوخ مي‌شود. وي صراحتا اعلام کرد که اين شرکت هيچ برنامه‌اي براي معرفي يک مدل جديد ندارد. با اين حال، اوستربو به سرعت بيانيه خود را با قطعيت کمتري اصلاح کرد: "ما فقط قصد نداريم که در اين زمان به اشتراک بگذاريم". اکنون به نظر مي‌رسد که گوگل در واقع به اندازه کافي زمان براي اشتراک گذاري اين رويداد خواهد داشت؛ به ويژه از آنجايي که اين يک ويژگي کشنده را فراهم مي‌کند: توانايي براي اجراي برنامه‌هاي اندرويد.

Shiny and Chrome

گزارش Android Police جزئيات بسيار دقيقي را آشکار مي‌کند، اما يک شايعه قبلي در مورد يک لپ‌تاپ «قابل تبديل» در سه ماهه سوم سال 2017 به گوش مي‌رسد (که مي‌تواند به معناي يک لولاي 360 درجه مانند Chromebook Pro سامسونگ يا يک صفحه کليد قابل جدا شدن مانند Surface Pro باشد [go.pcworld.com/sprr]) که برخي از اطلاعات بيشتر را ارائه مي‌دهد: يک صفحه نمايش 12-13 اينچي، فضاي ذخيره‌سازي 32 يا 128 گيگا‌بايتي و حافظه رم 8 يا 16 گيگا‌بايتي، همه در يک دستگاه با ضخامت 10 ميليمتر (در مقايسه با MacBook شرکت اپل با ضخامت تقريبي 13 ميليمتر، نسل دوم پيکسل به ضخامت 16.3 ميليمتر بود). همچنين انتظار مي‌رود که دستگاه ترکيبي شامل يک قلم Wacom اختياري باشد.

اما بزرگترين اختلاف بين يک Chromebook Pixel مدل 2017 و 2015، برنامه‌هاي اندرويد خواهد بود. در حالي که بسيار بعيد است که اندرويد و کروم يک سيستم عامل واحد را ادغام نمايند (به رغم شايعات مداوم)، گوگل در سال گذشته Play Store (go.pcworld.com/tps) را براي Chromebook باز کرد و به تدريج پشتيباني برنامه‌هاي اندرويد (go.pcworld.com/asup) را با مدل‌هاي جديدتر راه‌اندازي نمود.
با اين حال، تجربه کلي برحسب اتفاق تا حدودي باقي مي‌ماند (go.pcworld.com/hom). يک ماشين طراحي شده توسط گوگل مي‌تواند توسعه دهندگان بيشتري را براي بهينه سازي برنامه‌هاي خود و براي اين پلتفرم تحريک نمايد. کروم قادر خواهد بود تا کاربران قدرتمند را با يک کاتالوگ کامل از برنامه‌هاي اندرويد، ماندني‌تر نمايد. يک برنامه قدرتمند Chromebook Pixel توانست واقعا MacBook و iPad Pro شرکاي اپل را به چالش بکشاند. اتصال LTE و يک قلم را اضافه نمود و شما براي اولين بار در جهان بايد Chromebook را داشته باشيد.

در حالي که برخي از Chromebook شگفت‌انگيزتري در دو سال گذشته عرضه شده است (از جمله Dell Chromebook 13 [go.pcworld.com/dc13] و HP Chromebook 13 [go.pcworld.com/hpc13])، آن‌ها هنوز هم عمدتا براي قيمت ساخته شده‌اند، نه براي قدرت. يک Chromebook Pixel جديد؛ به ويژه موردي که مرزهاي طراحي را تحريک مي‌کند؛ خط پيکسل را به عنوان يک برند برتر براي پلت‌فرم‌هاي سيستم عامل گوگل يکپارچه مي‌سازد. به طور خلاصه: زمان، با ارزش است (قيمت دارد). همراه با Chromebook جديد، Android Police نيز مي‌گويد که گوگل يک نسخه جديدي از Google Hoe را براي به چالش کشيدن Echo Dot آمازون معرفي خواهد کرد.

مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

Ookla اعلام کرد: Comcast سریع‌ترین ISP و T-Mobile، سریع‌ترین ارائه دهنده بی‌سیم است

READ ARTICLE

اقدام متعادل‌سازی پر ریسک Apple در iPhone بعدی

READ ARTICLE

تغییر برنامه Flocker به Xfence به شکل نسخه بتا و رایگان توسط شرکت F-Secure

READ ARTICLE

صبر کنید تا برنامه ضبط پادکست Apple منتشر شود یا منتظر ویژگی‌های بهتر GarageBand بمانید