مقالات

گوگل در ماه ژانویه مسدود کردن نویز پخش خودکار ویدیوها را آغاز کرد

سایت‌هایی که ویدیوها را تماشا می‌کنید، اغلب تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت.


نویسنده: Brad Chacos
منبع: PC World

14

گوگل در حال تلاش براي کمک به يکي از بزرگترين بلاياي وبي مدرن است. از آغاز ژانويه 2018، مرورگر کروم به طور خودکار نويز ويديوهاي پخش خودکار را بر روي صفحات وب مسدود کرد.
گوگل در يک پست وبلاگي (go.pcworld.com/blp) نوشت: "يکي از شايع‌ترين نگراني‌هاي کاربران پخش خودکار رسانه‌هاي غير منتظره است که مي‌تواند داده‌ها را استفاده کند و توان را مصرف نمايد و در هنگام مرور، نويز ناخواسته ايجاد نمايد". "براي مقابله با اين، کروم پخش خودکار را با انتظارات کاربر سازگارتر مي‌کند و به کاربران کنترل بيشتري بر روي صدا را خواهد داد".

در کروم 64، پخش خودکار ويديوها به صورت پيش فرض مسدود خواهند شد؛ مگر اينکه آن‌ها خاموش باشند يا اگر کاربر علاقه خاصي به رسانه داشته باشد. به اين معنا که پخش خودکار براي يک سايت مجاز خواهد بود؛ در صورتي که شما اغلب يک ويديو را در آن باز نماييد يا سايت را به صفحه اصلي موبايل خود اضافه کرده باشيد. به عبارت ديگر، نيازي نيست که هر ويديو يوتيوب يا Twitch را به صورت دستي پخش نماييد يا انتخاب کنيد. پخش خودکار نيز به همين دليل فعال خواهد شد؛ اگر شما بر روي سايت در طي جلسه مرور در هر جايي کليک کرده باشيد.
اگر شما مي‌خواهيد شروع به مسدود کردن صوت‌هاي ناخواسته از پخش ويديوها نماييد، لطفا از افزونهSilent Site Sound BlockerAvram Piltch براي کروم استفاده کنيد (go.pcworld.com/ssb). زماني که آن را با macOS High Sierra راه‌اندازي نماييد، مرورگر Safari 11 اپل نيز به شما اين امکان را مي‌دهد که به راحتي ويديوهاي خود را پخش کنيد (go.pcworld.com/sav).

13ناديده گرفتن وب سايت‌ها در کروم

گوگل مسير پيشرفت ويژگي‌هاي صوتي شگفت انگيز را با اضافه کردن توانايي ناديده گرفتن کامل تمام فايل‌هاي صوتي براي يک وب سايت داده در کروم 63 هموار مي‌نمايد. غير فعال کردن بين جلسات مرور ادامه خواهد يافت.
 
براي فعال کردن صفحه ناديده گرفته شده (غير فعال) هنگامي که کروم 63 در حال اجرا است، وب سايتي را که مي‌خواهيد صداي آن را غيرفعال نماييد، بارگيري کنيد، بر روي صفحه اطلاعات صفحه حقيقي در سمت چپ URL کليک کنيد و گزينه Sound را جستجو کنيد. در بالا يک تصوير از آن وجود دارد.

داستان پشت پرده: نويز پخش خودکار ويديوها از نظر گوگل، قاتل آن‌لاين نيست. قابليت‌هاي بومي مسدود کردن آگهي‌ها (go.pcworld.com/abc) به زودي براي کروم مي‌آيد. در اوايل سال جاري Sridhar Ramaswamy گوگل اعلام کرد: "ما قصد داريم نمايش آگهي‌ها را (از جمله آن‌هايي که مالک بوده يا توسط گوگل خدمات رساني مي‌شوند) در وب سايت متوقف نماييم که با سرآمدترين استانداردهاي تبليغاتي (go.pcworld.com/bast) که در اوايل سال 2018 آغاز مي‌شود، سازگار نمي‌باشد". مسدود کننده آگهي گوگل تمام آگهي‌ها را از بين نمي‌برد و تنها مواردي که گيج کننده و سنگين هستند را مسدود مي‌نمايد.
مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

Ookla اعلام کرد: Comcast سریع‌ترین ISP و T-Mobile، سریع‌ترین ارائه دهنده بی‌سیم است

READ ARTICLE

اقدام متعادل‌سازی پر ریسک Apple در iPhone بعدی

READ ARTICLE

تغییر برنامه Flocker به Xfence به شکل نسخه بتا و رایگان توسط شرکت F-Secure

READ ARTICLE

صبر کنید تا برنامه ضبط پادکست Apple منتشر شود یا منتظر ویژگی‌های بهتر GarageBand بمانید