مقالات

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

یک پردازنده 4 هسته‌ای نسل هشتم و کارت گرافیکی پاسکال انویدیا به آن برخی از جذابیت‌های واقعی را می‌دهد.


نویسنده: GordenMah Ung
منبع: PC World

11

Switch 7 Black Edition شرکت ايسر، بزرگ، سياه و آماده بازنويسي بر روي Surface Pro (go.pcworld.com/spro) و MacBook Pro 13 (go.pcworld.com/mb13) مي‌باشد. آخرين پردازنده 4 هسته‌اي اينتل، به همراه يک کارت گرافيک مجزا توان اسبي قابل توجهي را در يک بسته شگفت آور باريک ارائه مي‌دهد. ايسر مي‌گويد: "Switch 7 Black Edition در ماه دسامبر در آمريکاي شمالي با شروع قيمت از 1.699 دلار در دسترس خواهد بود".

مشخصات آن هنوز به وضوح مشخص نيست. اما تاکنون مي‌دانيم که دستگاه 2 در 1 با کيبورد قابل جدا شدن (که ايسر به عنوان يک لپ‌تاپ به جاي يک تبلت توصيف مي‌کند) و صفحه نمايش لمسي 13.5 اينچي IPS با وضوح 2256*1506 را نشان مي‌دهد. اين يک ديجيتايزر Wacom EMR با سطوح 4.096 از حساسيت فشار با استفاده از يک قلم را مورد استفاده قرار مي‌دهد.
Switch 7 داراي يک ويژگي جديد در Windows Hello با يک خواننده اثر انگشت مي‌باشد که به دکمه پاور متصل است. به جاي ضربه زدن به دکمه پاور يا کيبورد و سپس استفاده از پشتيباني بيومتريک Windows Hello براي ورود به سيستم، Switch 7 Black Edition همه اين کار‌ها را به طور همزمان انجام مي‌دهد.
بدنه 2.5 پوندي آلومينيومي است (ويژگي‌هايي دارد که ايسر آن را Auto Stand مي‌نامد. همان طور که ممکن است حدس بزنيد، اساسا يک KickStand است که به طور خودکار به کار مي‌رود و به عقب جمع مي‌شود).

با اين حال، آنچه واقعا مهم است، چيزي است که درون آن قرار دارد. ايسر به نحوي موفق به فشرده سازي پردازنده Core i7 نسل هشتم اينتل همراه با کارت گرافيک جديد MX150 انويديا به شاسي بلند و باريک شده است. پردازنده 4 هسته‌اي با TDP 15 وات است و اينتل مي‌گويد که در برخي از وظايف تا 40 درصد سريع‌تر عمل مي‌کند.
کارت گرافيک GeForce MX150 انويديا در واقع در اواخر ماه مه به عنوان جايگزيني براي GeForce 940MX قديمي معرفي شد. مشخصات سخت‌افزاري کمي بر روي آن وجود دارد؛ اما مي‌دانيم که اين از GDDR5 استفاده مي‌کند و بر اساس معماري جاري پاسکال که در کارت گرافيک سري GeForce GTX 10 استفاده مي‌شود، است. طبق گفته انويديا، MX150 حدود سه برابر کارآمدتر از GeForce 940MX و همچنين 30 درصد سريع‌تر مي‌باشد.

12رکورد عملکرد GeForce MX150 بايد خوشايند باشد. تست‌هاي خود ما از چندين لپ تاپ مبتني بر GeForce 940MX نشان مي‌دهد که اين داراي مزيت سلامت بيشتري نسبت به کارت گرافيکي HD 520 و HD 620 مي‌باشد؛ اما سرعت Iris Plus 640 اينتل سريع‌تر از 940MX قديمي مي‌باشد. GeForce MX150 احتمالا انويديا را به جلو سوق مي‌دهد.

مزيت ترکيبي کارت‌هاي گرافيکي پاسکال همراه با پردازنده 4 هسته‌اي در مقابل پردازنده‌هاي دو هسته‌اي با گرافيک‌هاي مجتمع؛ حتي Iris Plus؛ به اين معني است که احتمال بسيار خوبي وجود دارد که اين لپ‌تاپ / تبلت جديد به مراتب بهتر از Surface Pro مايکروسافت و MacBook Pro 13 اپل عمل نمايد.
تنها ايرادي که مي‌توان گرفت، اين است که چگونه ايسر مي‌تواند گرما را در اجزاي جديد کنترل نمايد؟ ايسر گفت که Switch 7 داراي يک سيستم خنک کننده مادون قرمز دو طرفه است که باعث مي‌شود Switch 7 Black Edition براي وظايف فشرده، توليد خلاقانه و پخش محتوا مورد استفاده قرار بگيرد. ما به شما اجازه مي‌دهيم که بدانيد چگونه آن را اجرا کنيد؛ اگر فرصتي براي تست آن داشته باشيد.

مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

5 خصوصیت مهم برنامه Google Assistant

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD