مقالات

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

-


نویسنده: Hayden Dingman
منبع: PC World

3

لپ‌تاپ‌هاي بزرگ وجود دارد و سري Titan از MSI هم يکي از شاخص ترين‌هاي اين گروه مي‌باشد. با وزن 9.7 پوند و دوازده هيت پايپ (لوله خنک کننده)، Nvidia GTX 1080 و صفحه کليد مکانيکي کامل، GT75VR Titan نمي‌تواند به Acer Predator 21 X9000 دلاري برسد؛ اما هنوز هم يکي از بزرگترين و همراه بهترين ويژگي‌ها در ميان لپ تاپ‌هاي موجود است.
يکي از ويژگي‌هاي اين لپ‌تاپ که ما انتظار داريم بيشترين تفاوت را ايجاد کند، گرچه لزوما چيزي نيست که بيشترين صحبت درباره آن بشود. يک صفحه آماده HDR، زيرا مي‌توانيد GT75VR را در حالت‌هاي 1080 و 4K دريافت کنيد. HDR هنوز در صفحه نمايش‌هاي دسک‌تاپ نيز بسيار نادر است؛ چه برسد به لپ‌تاپ‌ها- ما فقط يک يا دو دستگاه را با اين قابليت‌ها مشاهده کرديم. MSI از Titan با صفحه 18 اينچ تا به Titan با صفحه 17 اينچي به دليل دسترسي بيشتر نمايشگرهاي کوچکتر به اندازه کوچکتر، کاهش يافته است. اين ارتقاء در فن‌آوري صفحه نمايش بلافاصله GT75VR را در يک گروه برتر قرار مي‌دهد.

صفحه کليد را نيز دست کم نگيريد. مدل‌هاي Titan قديمي‌تر MSI براي ارائه با يک صفحه کليد کامل Cherry MX Brown بد نام شده‌اند. در حالي که اين صفحه کليد ويژگي‌هاي معرفي شده توسط سازنده زيادي را داشت، خيلي کاربردي نبود. براي جابجايي در صفحه کليد، بايد دست در جلو لپ‌تاپ و بدون استراحت مچ دستقرار مي‌گرفت که تجربه تايپ کردن ناخوشايندي را ارائه مي‌کرد.
 در GT75VR،MSI  از SteelSeries براي طراحي سفارشي سوئيچ مکانيکي جديد روي آورده است (نه کپي Cherry و نه SteelSeries، بلکه سوئيچ "QS1"). در عوض SteelSeries سوئيچ مکانيکي براي لپ تاپ‌ها طراحي کرده است، شبيه آنچه Razer در 2016 Blade Pro انجام داد. ظاهر يک scissor-switch استاندارد را دارد، اما در داخل مکانيکي است.

4

اين کار MSI را دوست داشتيم. ضربه زدن به آن راحت است و هنوز حس لمسي که شما از حالت مکانيکي انتظار داريد را دارد؛ اما به نظر مي‌رسد که تجربه تايپ روان‌تر نسبت به Razer را نشان مي‌دهد (گاهي اوقات پيش مي‌آيد که نمي‌توانيم بر روي کليدها ضربه بزنيم). آيا به سادگي تايپ بر روي يک صفحه کليد دسک‌تاپ Cherry MX است؟ نه. اما مطمئنا بهتر از تايپ کردن بر روي صفحه کليد Cherry MX که به صورت نا مناسبي در يک شاسي لپ‌تاپ جا داده شده، مي‌باشد؛ اگرچه به زيبايي آن نباشد.
کمي عجيب و غريب است که بحث در مورد GT75VR Titan با قدرت فوق العاده را با صفحه نمايش و صفحه کليد آن شروع کنيم؛ اما آن‌ها جالب‌ترين ويژگي‌ها هستند. در داخل، قطعات بيشتر استاندارد شده‌اند: Intel Core i7-7820HK و يا GTX 1070، اdual GTX 1070s يا GTX 1080 تنها. برخلاف  Titan18 اينچي، هيچ مدل dual GTX 1080 در اين مدل وجود ندارد که احتمالا دليلش مصرف آن است.

MSI لپ تاپ GT75VR Titan را براي رقابت با لپ تاپ‌هاي با مشخصات مشابه ارائه کرده است و سيستم خنک کننده برتر GT75VR را به اين لپ تاپ اختصاص داده است. تعداد دوازده يا بيشتر هيت پايپ‌ها (بسته به مدل)، دو فن بزرگ که حتي يک دکمه براي کار موقت تمام فن‌ها با حالت صددرصد وجود دارد، سيستم را به سرعت خنک مي‌کند و همچنين لپ تاپ را به يک موتور جت کوچک تبديل مي‌کند.
همه اين خنک کننده‌ها هزينه دارد: وزن GT75VR خيلي زياد شده است. بيش از نه پوند! وزن آن بهتر از چند لپ تاپ نيمه قابل حمل يا جايگزين دسک‌تاپ که ما استفاده کرديم بالانس شده است؛ اما Titan مانند اسمش خيلي بزرگ است. انتظار نداشته باشيد که خيلي قابل حمل باشد. اگر مثل همکار ما GordonMahUng هستيد، اين عيب را به خاطر حداکثر قدرت آن قبول مي‌کنيد. آيا شما هم همين طور هستيد؟ خوب، ممکن است يکي از لپ تاپ‌هاي Max-Q فوق العاده نازک MSI براي شما بهتر باشد.

اينکه آيا دفع عالي گرما واقعا دليل عملکرد عالي GT75VR است و يا واقعا، آيا عملکرد GT75VR همان چيزي است که MSI ادعا مي‌کند، سوالاتي هستند که بايد در يک بررسي مناسب جواب داده شوند که اميدواريم در ماه‌هاي آينده اين بررسي را داشته باشيم.

مترجم: محمد زارع


سایر مقالات

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

اسکنر Epson DS-320

READ ARTICLE

بررسی LG V30: یک غول 6 اینچی با قدرت بیشتر و ترفندهای کمتر