مقالات

اپل، عرضه آی‌پاد نانو و آی‌پاد شافل را متوقف می‌کند

آی‌پاد در حاصل حاضر فقط آی‌پاد تاچ را دارد که قیمت آن یکی هم کاهش یافته است.


نویسنده: Roman Loyala
منبع: Mac World

2

اخيرا اپل، آي‌پاد نانو و آي‌پاد شافل را از وب‌سايت خود حذف کرد و نشان داد که اين شرکت ديگر اين دو پلير صوتي را توليد نخواهد کرد و اکنون فقط آي‌پاد تاچ را دارد.
اپل در بيانيه‌اي اعلام کرد: "امروز، ما خط آي‌پاد را با  دو مدل از آي‌پاد تاچ و با دو برابر کردن ظرفيت که فقط در 199 دلار آغاز شده بود، خلوت کرد و ديگر قصدي براي عرضه آي‌پاد شافل و آي‌پاد نانو ندارد".
اپل مدت‌هاست که از آي‌پاد چشم‌پوشي کرده است. اين شرکت تا اواخر ژوئيه، اين دو محصول را براي خريد در بازار عرضه مي‌کرد. آي‌پاد نانو، کوچک‌ترين دستگاه صفحه لمسي اپل است؛ در حالي که آي‌پاد شافل هيچ صفحه نمايشي ندارد و بر اساس کنترل‌هاي کليدي براي جهت‌دهي به ليست پخش آهنگ‌ها کار مي‌کند.
 
1آخرين تاريخ به روزرساني آي‌پاد نانو و شافل، دو سال پيش بود که طي آن رنگ‌هاي جديد آن‌ها نيز عرضه شد. نخستين آي‌پاد نانو در سال 2005 عرضه شد و نسخه کوچک‌تر و باريک‌تر آي‌پاد کلاسيک طراحي شد. اپل آي‌پاد نانو صفحه لمسي را در سال 2012 عرضه کرد. آ‌ي‌پاد شافل در سال 2010 عرضه شد.
اپل در گزارش مالي سه ماهه خود، آي‌پاد را در دسته محصولات ديگر دسته بندي کرد و هيچ اطلاعات عمومي وجود ندارد که ميزان درآمد آي‌پاد براي اپل يا تعداد واحدهاي فروخته‌شده توسط اپل را مشخص نمايد. دسته محصولات ديگر در سه ماهه دوم سال 2017، 2.9 ميليارد دلار درآمد به همراه داشت که به احتمال زياد به خاطر اپل تي‌وي، اپل واچ است.

اپل، قيمت‌ها و مدل‌هاي موجود آي‌پاد تاچ را نيز به روزرساني کرد: 199 دلار براي يک مدل 32 گيگابايتي و 299 دلار براي نسخه 128 گيگابايتي که قبلا مدل‌هاي 16 گيگابايتي (199 دلار)، 32 گيگابايتي (249 دلار)، 064 گيگابايتي ( 299 دلار) و 128 گيگابايتي (399 دلار) وجود داشت.
 
مترجم: هدي زارعي 


سایر مقالات

READ ARTICLE

Ookla اعلام کرد: Comcast سریع‌ترین ISP و T-Mobile، سریع‌ترین ارائه دهنده بی‌سیم است

READ ARTICLE

اقدام متعادل‌سازی پر ریسک Apple در iPhone بعدی

READ ARTICLE

تغییر برنامه Flocker به Xfence به شکل نسخه بتا و رایگان توسط شرکت F-Secure

READ ARTICLE

صبر کنید تا برنامه ضبط پادکست Apple منتشر شود یا منتظر ویژگی‌های بهتر GarageBand بمانید