مقالات

چگونه می‌توان تعیین کرد که اپل در حال کند کردن سرعت آیفون ما است؟

-


نویسنده: Shan Badly
منبع: IDG

اپل اخيرا اعلام کرده است که عمدا در حال کند کردن سرعت آيفون‌هاي قديمي تر در سرتاسر جهان است و اين موضوع کاربران زيادي را در سراسر جهان تحت تاثير قرار داده است. آيا شما  نيز يکي از اين کاربران هستيد؟
 
اپل اخيرا تاييد کرده است که عملا سرعت آيفون‌هاي قديمي‌تر را در تلاش براي بهبود عملکرد آن‌ها کم کرده است.
مدل‌هاي خاصي از جمله آيفون 6، آيفون 6S، آيفون SE، آيفون 7 (و توليدات بيشتري که در آينده خواهند آمد) هنگامي که آيفون از باتري براي اجراي پردازنده آن قدرت مي‌گيرد، به مشکل برمي‌خورد. اگر باتري تلفن همراه ضعيف باشد، اين امر مي‌تواند تلفن را خاموش کند؛ زيرا نمي‌تواند به راحتي برق را به سخت‌افزار گوشي عرضه کند. اپل سرعت پردازشگر اين گوشي‌ها را محدود کرده است تا مانع از اين اتفاق شود. براي بررسي اينکه آيا شما مي‌توانيد در اين گروه از کاربرن باشيد يا خير، مراحل زير را دنبال کنيد.

چگونه مي‌توان گفت که اپل آيفون ما را کند مي‌کند؟
مدل‌هايي که توسط اپل کند مي‌شوند:
آيفون6، آيفون 6S، آيفون SE، آيفون 7 و مدل‌هاي ديگري که در آينده تحت تاثير قرار خواهند گرفت.

نسخه iOS خود را بررسي کنيد

اين تغييرات نخستين بار براي iPhone 6، iPhone 6S و iPhone SE با iOS 10.2.1 آغاز شد. براي آيفون 7، تغييرات با iOS 11.2 شروع شد. شما مي‌توانيد نسخه iOS را که در حال حاضر در حال اجرا است بررسي کنيد: با رفتن به تنظيمات> عمومي> درباره
(Settings > General > About).

وضعيت باتري خود را بررسي کنيد

سلامت باتري شما نشان مي‌دهد که آيا شما تحت تاثير چنين تغييراتي قرار مي‌گيريد يا خير. با استفاده بيشتر از باتري‌ها، کارآيي آن‌ها کمتر مي‌شود؛ بنابراين اگر شما براي چندين سال از باتري خود استفاده کرده‌ايد، انتظار مي‌رود که تحت تاثير اين تغييرات قرار گيريد.
براي چک کردن سلامت باتري خود و داشتن ايده‌اي در اين باره، به App Store برويد و برنامه Battery Life Doctor را دانلود کنيد. برنامه را راه‌اندازي کنيد و به جزئيات در مورد "عمر باتري" (battery life) برويد. در ادامه کار اين برنامه ميزان عملکرد باتري شما را ارزيابي مي‌کند، همچنين به شما اين امکان را مي‌دهد تا ميزان استفاده آن را نيز تا حدي دريابيد.
اگر شما از يکي از اين تلفن‌ها در نسخه‌هاي iOS ذکر شده استفاده مي‌کنيد و سلامت باتريتان ضعيف است؛ احتمالا تحت تاثير چنين تغييراتي قرار خواهيد گرفت. جايگزين کردن باتري آيفون شما احتمالا بهترين کاري است که مي‌توانيد در اين مورد انجام دهيد و مي‌توانيد اين کار را از طريق Apple انجام دهيد.

اگر شما يک کاربر جديد آيفون هستيد يا سال‌هاست که کاربر آن بوده‌ايد، در مجموعه راهنمايي‌ها و ترفندهاي آيفون ما چيزهاي مفيدي پيدا خواهيد کرد.
مسئله جدي تر در اينجا اين نيست که اپل آيفون‌هاي قديمي تر را کند مي‌کند تا عملکردشان را افزايش دهد؛ مسئله اينجاست که آن‌ها به کسي نگفتند که چنين کاري را انجام مي‌دهند.
اپل در حال حاضر فيچري براي قدرت پايين‌تر را در نظر گرفته است و گنجاندن اين تنظيم قدرت پنهان يک لايه ديگر از ذخيره انرژي را فراهم مي‌کند که کاربر نمي‌تواند آن را کنترل کند.
اگر باتري تلفن شما به سرعت در حال تمام شدن است، به احتمال زياد به اين باور خواهيد رسيد که راه حل واضح جايگزيني باتري است. اگر تلفن شما کند به نظر مي‌آيد و براي اجراي برنامه‌ها و باز کردن صفحات وب زمان زيادي مصرف مي‌کند، بيشتر احتمال دارد که شما نياز به يک تلفن جديد داشته باشيد.

بعضي از منتقدين اپل را متهم کرده‌اند که عملکرد باتري را با کندتر کردن گوشي شما کاهش داده است که اگر از يک ديدگاه کمي بدبينانه به آن نگاه کنيد، ممکن است مردم را به اين باور سوق دهد که نياز به يک گوشي جديد دارند؛ در حالي که تعويض باتري مي‌تواند کفايت کند.
بيشتر جنجالي که پيرامون اين موضع برپا شد، مي‌توانست تنها با اعلام رسمي از جانب اپل اجتناب شود؛ زيرا بازخورد منفي موجود درباره اين تغييرات به دليل ذات تغييرات نيست؛ بلکه بيشتر به دليل نحوه اعمال اين تغييرات است.

مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

چگونه می‌توان تعیین کرد که اپل در حال کند کردن سرعت آیفون ما است؟

READ ARTICLE

CES2018: چه انتظاری باید از سامسونگ، ال جی، سونی و سایر برندها داشت؟

READ ARTICLE

چگونگی خاموش کردن گوشی آیفون x

READ ARTICLE

جستجوی قاب برای آیفون X در اپ استور