مقالات

Bose Soundlink Revolve+: یک اسپیکر بلوتوث داخلی/خارجی عالی جامع

ممکن است به دلیل حضور یک مبدل طیف کامل منفرد، رنگ از رخ موسیقی دوستان برود؛ اما ما هیچ شکواییه‌ای در مورد عملکرد آن نداریم.


نویسنده: Seamus Bellamy
منبع: Mac World

35

Bose به عنوان يک ابزار کوچک مکانيکي "اگر چيزي هنوز کار مي‌کند و مشکلي ندارد، لازم نيست آن را عوض کنيم" مورد استفاده قرار گرفته است. اسپيکرها و هدفون‌هاي شرکت سال‌ها بدون به‌روزساني فني يا از لحاظ زيبايي شناختي وارد بازار مي‌شدند و ورود محصولات جديد به بازار فرآيند کندي بود.
اما در چهار يا پنج سال گذشته، شرکت سخت کار کرده تا غبار از روي اعتبار و شهرت خود براي برتري ايستاي بردارد. سخت‌افزار Bose جديد اين روزها بر مبنايي معمول به فروشگاه‌ها راه پيدا کرده و  همان طور که از هدفون‌هاي QC30 آن (به سايت go.macworld.com/qc30 مراجعه نماييد) و اسپيکر Soundlink Mini II مشخص است، چرخشگاه سريع و بديعي در معرفي محصولات جديد است که از توانايي خود در به غليان در آوردن کالاهاي با کيفيت نکاسته است.
وارد Bose Soundlink Revolve+ شويد. اسپيکر بلوتوث قابل حمل 300 دلاري صداي همه جهته بيرون مي‌دهد.

37همه جهته؟ براي استريو چه اتفاقي افتاد؟

هر چند چيزهاي خيلي زيادي در اين مورد وجود دارند که قبل از اينکه ما به اينجا برسيم با آن‌ها مواجه شديم، بايد بگوييم، در سطح بسيار ابتدايي، براي دريافت بهترين صوت صداسازي از اغلب اسپيکرها، لازم است روي شبکه مانند آن را در جهت جايي قرار دهيد که در آنجا مي‌خواهيد به موزيک گوش کنيد. در غير اين صورت، صدايي با شفافيت تعريف شده کمتر از آنچه اسپيکر واقعا توليد مي‌کند، خواهيد داشت. يک اسپيکر همه جهته اين مشکل را ندارد. مي‌توانيد آن را در هر جايي از اتاق قرار دهيد و بهترين صوتي که اسپيکر مي‌تواند توليد کند را از آن دريافت کنيد. اين مسئله خصوصا در زمينه‌هايي نظير دور هم نشستن در اتاق نشيمن خوب است: اگر يک اسپيکر همه جهته را روي ميز پذيرايي بگذاريد، خواهيد ديد که کسي که دور آن نشسته، مي‌تواند از صوت شايسته و مناسب آن لذت ببرد؛ مهم نيست کجا نشسته باشد.

جزئيات

Revolve+ با ارتفاع 25/7 اينچي و عرضي که کم شده تا به قطر 13/4 اينچي در پايه‌اش برسد، يک اسپيکر بلوتوث کوچک نيست (هر چند کمتر از نصف اندازه Soundcast VG7 است "به سايت go.macworld.com/vg7 مراجعه نماييد" ما اخيرا به آن علاقمند شده‌ايم). اين اسپيکر در رنگ‌هاي سفيد و مشکلي موجود است و با يک طراحي صاف و صيقلي و مينيماليستي ارائه شده که جالب است در دکور اغلب خانه‌ها محو مي‌شود و اين علي‌رغم ابعادي است که دارد. اين اسپيکر آن قدر ساده است که با پيشخوان برآمده صبحانه خوري شما ترکيب مي‌شود؛ اما مي‌تواند خود را به عنوان نقطه مرکزي روي ميز شام حفظ کند. اگرچه وزن Revolve+ دو پوند است؛ شايد شما نخواهيد آن را در کوله پشتي سفر خود قرار دهيد (VG7 بيست و يک پوند وزن دارد)؛ اما دسته داخلي Revolve+ باعث مي‌شود برداشتن دستگاه براي حمل آن در خانه‌تان يا در حياط‌تان راحت شود.
 
کنترل‌هاي Revolve+ دسترسي راحتي دارند و درک آن‌ها ساده است.
 
اتصال‌هايي که در زير Revolve+ قرار گرفته‌اند، به شما امکان شارژ باتري آن را با يک چارچوب شارژ کردن انتخابي مي‌دهند. علاوه بر اين، يک حفره نصب شده دندانه دار شده نيز وجود دارد که اگر بخواهيد اسپيکر را روي يک سه پايه قرار دهيد، مي‌توانيد از آن استفاده کنيد.
در حالي که اغلب بخش‌هاي بدنه اسپيکر، شامل توري اسپيکر دورپيچ در آلومينيوم پوشانده شده است، بخش پايين و بالاي Revolve+ در پوشش لاستيکي قرار داده شده‌اند و اين باعث مي‌شود تميز کردن آن راحت شود و به آن کمک مي‌کند از سوء استعمال مصون بماند.
اگر صاحب اسپيکرهاي بي سيم ديگر Bose قديمي هستيد، شماي کنترل براي Revolve+ براي شما قديمي خواهد بود. صدا، جفت‌سازي، کنترل ترک موسيقي/دکمه توقف پخش و دکمه‌هاي انتخاب منبع صوتي را مي‌توان در بخش بالايي اسپيکر يافت.

36

در پايه Revolve+، يک پورت دندانه دار خواهيد يافت که اجازه مي‌دهد اسپيکر با يک سه پايه جفت شود؛ يک ويژگي عالي براي هر کسي که از Revolve+ در مکان‌هايي استفاده مي‌کند که تنها مکان براي قرار دادن اسپيکر روي زمين است. علاوه بر اين، اتصال براي جفت کردن اسپيکر به يک چارچوب شارژ کردن 30 دلاري انتخابي هم وجود دارد. شما مي‌توانيد از Revolve+ با استفاده از پورت ميکرو –USB که نزديک بخش زيرين اسپيکر و در کنار پورت ورودي کمکي قرار دارد، استفاده کنيد.
Bose اظهار مي‌دارد که Revolve+ مي‌تواند با يک بار شارژ کردن، 16 ساعت کار کند. در آزمايش، ما متوجه شديم که ميانگين آن به 12 ساعت نزديک‌تر بود؛ در حالي که کمتر از آن مدت زماني بود که قول داده شده بود باز هم زمان اجراي بسيار تاثيرگذاري داشته باشد.

کيفيت صدا

Bose دوست ندارد در مورد مشخصات فني محصولات خود، راز خود را افشا کند و از زماني که Revolve+ به ما قرض داده شده تا آن را بررسي کنيم، هرگز به دنبال اين نبوديم که قطعات آن را از هم جدا کنيم تا بفهميم درون آن چيست. Bose PR جزئيات علاوه بر سازماني در اين رابطه ارائه کرده است. يک مبدل طيف کامل منفرد درون آن، همراه با يک جفت رادياتور منفعل روبروي هم قرار دارد. لفافه رتبه IPX4 دارد؛ بدين معنا که اسپيکر در مقابل قطرات آب مصون است و مي‌تواند در باران هم تا زماني که غرق در آب نشده، کار کند. Bose دوست ندارد اين را افشا کند که مبدل و رادياتورها از چه موادي ساخته شده‌اند؛ چه نوع آمپلي فايري درون آن قرار داد و چه تعداد آمپر توليد مي‌کند.
اما آنچه ما با قطعيت مي‌توانيم به شما بگوييم، اين است که اين اسپيکر به نظر عالي مي‌آيد.

ما اين را فهميديم که مهم نيست اسپيکر روي چه صدايي تنظيم شده باشد يا اينکه در خانه ما قرار گرفته باشد يا خارج از خانه ما؛ ما مي‌توانيم از صداي بدون اعوجاج آن لذت ببريم و اين ما را به اين باور مي‌رساند که Bose همان رده از پردازش سيگنال ديجيتال را در Revolve+ به کار برده است که در هدفون‌هاي QuietComfort 35 از آن‌ها استفاده کرده‌اند (به سايت go.macworld.com/qch مراجعه نماييد). اين بدين معناست که در صداهاي بالاتر، اسپيکر صداي صوت شما را کمي مي‌پيچاند تا باس کمتري داشته باشد و اين باعث مي‌شود حذف بيت‌هاي فرکانس وسط و بالا از موزيک شما ساده‌تر شود. گوش دادن به موزيک با Reolve+ با صدايي در حدود 50 درصد از ماکسيمم صداي آن يا کمتر مي‌توانيد باس صدا را داشته باشيد.
Revolved+ نيز قابليت خود به عنوان اسپيکرفون را هم ثابت کرد. تماس‌هايي که از iPhone SE ما به اين اسپيکر هدايت مي‌شدند (به سايت go.macworld.com/ipse مراجعه نماييد)؛ بي نهايت بهتر از آن چيزي بودند که اسپيکرهاي ضعيف هندست ارائه مي‌دادند.

Soundlink Revolve+


مزايا

صداي عالي در تمامي سطوح صدا
صداي همه جهته باعث حذف مشکل نقطه شيرين مي‌شود.
کنترل‌ها به راحتي در دسترس قرار گرفته‌اند و درک آن‌ها آسان است.
ضد آب و ضد فشار است.

معايب

عدم وجود استريو باعث رنجش اشخاص وسواس در مورد موزيک مي‌شود.
چارچوب شارژ کردن به صورت جداگانه به فروش مي‌رسد (با هزينه اضافي).
باتري به آن ميزاني که قول داده شده، دوام نمي‌آورد.
قيمت
299 دلار
شرکت
Bose


مورد ديگر اين بود که افرادي که در طرف ديگر خط قرار داشتند، قادر به شنيدن صداي ما به صورت واضح بودند. صحبت از صداي بلند است، شايان ذکر است که مي‌توانيد دو اسپيکر Revolve+ را با هم جفت کنيد تا صداي استريو داشته باشيد.

حرف آخر

اغلب افراد عاشق Bose Soundlink Revolve+ خواهند شد و اين به دليل توانايي آن در ارائه صداي همه جهته با تعادل عالي است که در هر سطح صدايي ديده مي‌شود. به خاطر اين هم خواهد بود که طول عمر باتري بالايي دارد؛ کيفيت داخلي عالي دارد و طراحي صيقلي و مدت آن بسيار عالي است.

مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

اسکنر Epson DS-320

READ ARTICLE

بررسی LG V30: یک غول 6 اینچی با قدرت بیشتر و ترفندهای کمتر