مقالات

اسکنر Epson DS-320

-


نویسنده: J.R. Bookwalter
منبع: PC World

27

با اينکه مي‌توان با اپليکيشن خاصي گوشي آيفون را به اسکنر دستي تبديل کرد، باز هم کيفيت اين دستگاه مجزا چيز ديگري خواهد بود و مي‌توان خيلي سريع از کارت‌هاي ويزيت و صورتحساب‌ها و ساير اسناد دست‌نوشته نسخه ديجيتال تهيه نمود.
اين دستگاه که در سايت آمازون به قيمت 249 دلار عرضه مي‌شود، تقريبا هر متني را قبول مي‌کند؛ وزن آن 2.4پوند و ابعاد آن هم 11.3*3.5*2 اينچ مي‌باشد و با تکنولوژي RGB LED سه رنگ مي‌تواند اسناد را با وضوح 600dpi اسکن کند؛ سرعت اين دستگاه بالا است؛ حدود 20 صفحه سياه سفيد يا رنگي و يا 44 اينچ طولي 25 صفحه در دقيقه با وضوح 300dpi.

اين دستگاه هر بار در يک زمان دو طرف يک صفحه را اسکن مي‌کند و برق مصرفي آن فقط 8 وات است؛ يعني مي‌توان منبع برق آن را از پورت يو‌اس‌بي هم تامين کرد که کابل مربوطه در جعبه دستگاه وجود دارد.
اين مدل برخلاف ساير مدل‌هاي ارزان‌تر اين برند، امکان وايرلس ندارد؛ به اين ترتيب قابل مقايسه با مدل 229 دلاري فوجيتسو ScanSnap iX100 در سايت آمازون نيست؛ به همين دليل پيشنهاد مي‌کنيم به دنبال اپسون ES-300W با قيمت 299 دلار در سايت آمازون بگرديد که سنگين‌تر است؛ ولي داراي امکان اسکن اسناد از طريق وايرلس هم مي‌باشد.

  28اسکن با کيفيت

اپسون DS-320 با اينکه بزرگتر و سنگين‌تر از نمونه فوجيتسو است، بسيار مشابه اسکنرهاي روميزي قديمي عمل مي‌کند. قسمت بالا و جلويي آن متحرک است و با باز شدن سيني کاغذ آن مشاهده مي‌گردد که منتهي به يک قسمت به شکل V مي‌شود که کاغذهاي بزرگتر را هم بتواند نگه دارد.
لبه‌هاي پلاستيکي قابل تنظيم براي هدايت سند به داخل دستگاه مي‌باشند. با فشار به داخل لبه قسمتي که روي سيني ورود اسناد است، به جاي قبلي خود برمي‌گردد. در قسمت جلو يک اسلات يا شکاف مشاهده مي‌کنيد که يک قسمت متحرک شبيه کليد هم دارد و با بردن آن به سمت چپ مي‌توانيد کارت را به شکلي که روي آن به سمت بالا باشد، به داخل دستگاه بفرستيد که البته براي ما هنگام تست و اسکن چند بار مچاله شد.

کيفيت اسکن کاملا خوب است و بهتر از ساير مدل‌هاي برند اپسون از جمله iX500 است.
اسکن‌هاي ما از آثار هنري و اسناد گرافيکي که انجام داديم کيفيتي اندکي کمتر از پرينت‌هاي رنگي داشت‌. همراه اين دستگاه نرم‌افزارهايي از جمله Document Capture و Epson Scan عرضه مي‌گردد. دستگاه ساخت تايوان و مطابق با استاندارد ISIS است که آن را براي بسياري نرم‌افزارها مطابق مي‌سازد.

29

  نتيجه

اين دستگاه گذشته از نقص عدم وجود امکان وايرلس از نظر کيفيت و سرعت آن را براي مصارف خانگي يا مشاغل اداري کوچک مناسب مي‌سازد.
 مترجم: احمد محمدرضاپور


سایر مقالات

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

اسکنر Epson DS-320

READ ARTICLE

بررسی LG V30: یک غول 6 اینچی با قدرت بیشتر و ترفندهای کمتر