مقالات

چگونه می‌توان با گوشی مدل آیفون 8 اسکرین شات گرفت؟

اگر مجبورید چیزی را به خاطر بسارید و یا اطلاعاتی را با بقیه به شتراک بگذارید، گرفتن عکس از صفحه نمایشگر موبایل‌تان می‌تواند بسیار مفید باشد.


نویسنده: Martyn Casserly
منبع: IDG News Service

گاهي گرفتن عکس از آنچه بر روي صفحه نمايشگر آيفون شما است، مي‌تواند بسيار مفيد باشد. اين عکس مي‌تواند از آيتمي باشد که شما به صورت آن‌لاين پيدا کرده‌ايد يا آهنگي باشد که بايد به ياد داشته باشيد و يا رسيدن به  بالاترين امتياز در يک بازي اينترنتي باشد و يا اينکه مايل باشيد خبرهايي را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد.
در موقعيت‌هايي اين چنيني، اسکرين شات سريع‌ترين راه براي به اشتراک گذاري موارد مذکور است و خوشبختانه انجام اين کار با آيفون بسيار آسان است. ما روش ساده‌اي را براي گرفتن محتويات صفحه نمايش در آيفون 8 و يا 8 پلاس به شما نشان مي‌دهيم.

فشار دادن دکمه‌هاي سمت راست

گرفتن يک اسکرين شات در آيفون 8 يا 8 پلاس مستلزم فشار دادن چند دکمه فيزيکي آيفون به طور همزمان مي‌باشد. براي عکس گرفتن از تصوير مورد نظر خود، دکمه کنار موبايل را فشار دهيد (دکمه‌اي که دستگاه را روشن يا خاموش مي‌کند) و همزمان دکمه Home  را در جلوي آيفون فشار دهيد. هر دو دکمه را براي يک ثانيه و يا بيشتر نگه داريد و رها کنيد. اگر اين کار را درست انجام دهيد، بايد مشاهده کنيد که صفحه نمايش نورسفيدي را منعکس مي‌کند؛ سپس در گوشه پايين سمت چپ، يک نسخه کوچک از اسکرين شات ظاهر خواهد شد. با ضربه زدن بر روي اين، منوي ويرايش را بالا بياوريد.

ويرايش اسکرين شات

بر روي تصوير کوچک ضربه بزنيد؛ شما مي‌توانيد اسکرين شات را با کشيدن لبه‌هاي آبي که تصوير را احاطه کرده‌اند، برش دهيد. همچنين ابزارهاي متنوعي در دسترس شما وجود دارد که بتوانيد بخش‌هايي از تصوير را برجسته کنيد.
در گوشه سمت راست پايين، يک نماد پلاس پيدا مي‌کنيد که به جعبه‌هاي متن دسترسي پيدا مي‌کند؛ اين راهي براي وارد کردن امضاي شما و ذره‌بيني است که مي‌تواند همان طور که نام آن نشان مي‌دهد، بخشي از تصوير را بزرگ‌تر کند.

هنگامي که از اسکرين شات خود راضي شديد، گزينه Done را از گوشه سمت چپ بالا انتخاب کنيد و مي‌توانيد آن را در برنامه Photos ذخيره کنيد (در نتيجه اسکرين شات شما در آلبوم تصاوير خواهد بود).
براي راهنمايي بيشتر در مورد بهترين نحوه استفاده از موبايلتان، مقاله ما را در زمينه چگونگي تنظيم يک آهنگ به عنوان آهنگ زنگ سفارشي در آيفون، نحوه ريست کردن آيفون يا آي‌پد يا نحوه اجراي يوتيوب در پس زمينه آيفون و يا آيپدتان مطالعه کنيد.

مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

چطور مانع خریدهای آن‌لاین ناخواسته توسط گوگل هوم یا آمازون اکو شویم؟

READ ARTICLE

چگونه می‌توان با گوشی مدل آیفون 8 اسکرین شات گرفت؟

READ ARTICLE

7 ترفند اکسل برای کار با صفحات گسترده حجیم

READ ARTICLE

چگونه CPU کامپیوتر شخصی خود را اورکلاک کنید؟