مقالات

Citrix ShareFile: اشتراک گذاری فایل مبتنی بر ابر ایمن، برای محیط کار

-


نویسنده: Jeffery Battersby
منبع: Mac World

26

حدود يک سال پيش بود (به go.macworld.com/ay مراجعه نماييد) که آخرين بار Citrix ShareFile را ديديم (به سايت go.macworld.com/csf مراجعه نماييد)، اشتراک فايل مبتني بر ابر و سرويس همگام سازي ارائه شده توسط Citrix. در آن سال، ShareFile الحاق Outlook و Gmail را اضافه کرده بود که يک برنامه متداول دسک‌تاپ بود و کنترل‌هاي امنيتي بهتري نسبت به آنچه قبلا عالي به عنوان ابزار رده تجاري عالي براي تسهيم فايل‌ها با تيم‌تان يا با همکارانتان به شمار مي‌رفت، ارائه مي‌داد.

ShareFile با سه رده قيمت در طيفي از 12 دلار تا 59 دلار، براي هر کاربر در ماه موجود است (به go.macworld..com/4pt مراجعه نماييد). گزينه‌هاي ذخيره‌سازي و همکاري باعث تفاوت بين اين رده‌ها شده‌اند، به استثناء Virtual Data Room مربوط به ShareFile که گران‌ترين رده است. رده‌هايي که قيمت پايين‌تري دارند، به منظور تجارت‌ها کوچک و کاربران منفرد ارائه شده‌اند؛ در حالي که Virtual Data Room حداقل فضاي ذخيره‌سازي را ارائه مي‌نمايد و فاقد تعداد زيادي از ويژگي‌هاي همکاري است که در رده ارزان‌تر شاهد آن‌ها هستيم. چرا قيمت بالا؟
Virtual Data Room مربوط به ShareFile محيط بسيار امني براي ذخيره‌سازي و کنترل کردن داده‌هاي حساس در به اشتراک گذاري آن‌ها با ديگران ارائه مي‌دهد.

ويژگي‌هاي جديد

آخرين نسخه ShareFile گزينه‌هاي جريان کار را به‌روز‌رساني کرده که به شما امکان ارسال اسناد براي امضا کردن، بازخورد و تاييديه‌ها را مي‌دهد. گزينه الحاق به Microsoft Oultook مشاهده مي‌شود که به شما اجازه مي‌دهد مستقيما ضمايم سند را از Outlook به SgareFile بفرستيد، آن اسناد را به طور ايمن با ديگران به اشتراک بگذاريد. الحاقات دسک‌تاپ جديدي نيز وجود دارند که مشابه با انضمام‌هايي هستند که در Dropbox مشاهده مي‌کنيد که به شما اجازه مي‌دهند يک فايل را در يک فولدر روي Mac خود بيندازيد و آن را الزام به همگام سازي با ShareFile کنيد تا روي تمام دستگاه‌هاي شما قابل دسترس باشد و اگر شما بخواهيد در اختيار ديگران هم قرار بگيرد. ShareFile نيز ابزارهاي گزارش گيري به شما ارائه مي‌کند که شما مي‌توانيد از آن براي مشاهده اين استفاده کنيد که آيا يک فايل دانلود شده است يا نه و چه کسي به آن دسترسي پيدا کرده يا چه کسي آن را دانلود کرده است.

25همان طور که هميشه مشاهده کرديد، ShareFile گزينه‌هايي عالي براي ايمن سازي فايل‌هاي شما و تعريف اين مسئله ارائه مي‌نمايد که چه کسي اجازه دسترسي براي کار با فولدرها را دارد. شما مي‌توانيد دسترسي فولدر و فايل را براي کارکنان و مشتريان (مراجعين) تعريف نماييد. هر چند برنامه هنوز هم در زمان تعريف گروه‌ها و قرار دادن کاربران در گروه‌هاي معين براي تعيين دسترسي به منابع ذخيره شده در ShareFile محدود است. در عوض، ShareFile از چيزي به نام Distribution Groups استفاده مي‌کند که اين را تعريف مي‌کند که فايل‌ها چگونه به کاربراني که شما ايجاد کرده‌ايد، ارسال شده‌اند.Distribution Groups  (گروه‌هاي توزيع) همراه با Workflows (جريان‌هاي کاري) استفاده شده‌اند تا اسناد و فولدرها را براي کاربران براي دريافت تاييديه‌ها و امضاها مسيريابي نمايند.
 

Citrix ShareFile اکنون با Microsoft Outlook يکپارچه مي‌شود.

وقتي براي اولين بار مي‌خواستيم از افزونه Outlook مربوط به ShareFile استفاده کنيم، اندکي برايمان مشکل بود. ما Outlook را نصب کرديم و حساب ايميل خود را اضافه کرديم؛ اما نمي‌توانستيم هيچ راهي براي ضميمه کردن يک فايل و تسهيم آن با استفاده از ShareFile پيدا کنيم. اين به دليل آن است که Outlook Integration محدود به سرويس‌هاي پستي (ميل سرويس) خاصي است. پس از اندکي جستجو در مورد مستندسازي، کشف کرديم که افزونه Outlook تنها در صورتي کار مي‌کند که از حساب Outlook.com استفاده کنيد يا اگر خودتان ميزبان Exchange خود باشيد و همان طور که در اسکرين شات مشاهده مي‌کنيد، هر زمان که از يک حساب Exchange سوئيچ نماييد، ShareFile ديگر قابل دسترسي نخواهد بود. براي استفاده از افزونه ShareFile در Outlook، لازم است مطمئن شويد که نسخه 15.33
سيستم عامل Mac يا نسخه‌هاي بعدي آن را اجرا مي‌کنيد و ‌نسخه‌اي از Exchange را در اختيار داريد که از Office Store شرکت Microsoft پشتيباني مي‌کند. 
 
وقتي از نسخه پشتيباني شده‌اي از Outlook با يک اتصال به سرور Exchnage پشتيباني شده استفاده مي‌کنيد، مي‌توانيد وارد Office Store شويد تا plug-in مربوط به Citrix ShareFile را دانلود و آن را نصب نماييد. وقتي مي‌خواهيد با استفاده از ShareFile plug-in سندي را ضميمه کنيد، مي‌توانيد مستقيما ضمايم را بهCitrix ShareFile  آپلود کرده و گزينه‌هاي به اشتراک گذاري مورد نظر خود را تعيين نماييد و ShareFile plug-in يک لينک به پيام ايميل شما اضافه مي‌کند که گيرندگان مي‌توانند از آن براي دانلود ايميل ضمايم استفاده کنند. 

Citrix24

مزايا

گزينه‌هاي جريان کار به روزرساني شده
يکپارچه سازي شده با Microsoft Outlook
افزونه‌هاي دسک‌تاپ جديد
ابزارهاي گزارش دهي
گزينه‌هاي امنيتي

معايب

فهميدن و تشخيص افزونه Outlook اندکي مشکل است.

حرف آخر

Citrix ShareFile هنوز هم ابزاري عالي (درجه يک) براي به اشتراک گذاري ايمن فايل‌ها با هر کسي که با آن ارتباط کاري داريد، مي‌باشد. در حالي که هنوز فاقد نوعي ابزار مديريت گروه پالايش شده‌اي است که ما دوست داريم در برنامه تسهيم فايل شاهد آن باشيم، اما Distribution Groups سرويس حرکتي در جهت درست است.

مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

اسکنر Epson DS-320

READ ARTICLE

بررسی LG V30: یک غول 6 اینچی با قدرت بیشتر و ترفندهای کمتر