مقالات

بررسی Google Backup and Sync: برای افرادی که در حال حاضر هم با اکوسیستم Google کار می‌کنند، عالی است

-


نویسنده: Glenn Fleishman
منبع: Mac World

16

نرم‌افزار Backup and Sync جديد Google (15 گيگابايت رايگان؛ گزينه‌هاي ذخيره‌سازي بيشتر با پرداخت هزينه)، تلاش مي‌کند تا با استفاده از گزينه پشتيبان فايل، امکان استفاده از Google Drive و Google Photos موجود را گسترش دهد. محدوديت‌هاي زيادي دارد؛ اما داراي دو مزيت کليدي است. اول، ساده است. دوم، با سطوح ذخيره سازي رايگان Google و تمامي سطوح پولي Google Drive که به لحاظ قيمت مناسب هستند، کار مي‌کنند.
سادگي در پشتيبان گيري فايل کمک مي‌کند تا اطمينان حاصل شود که افراد از فايل‌هاي خود پشتيبان گيري مي‌کنند. تقريبا هر روز، يک داستان نااميدکننده در مورد شخصي که عکس يا يک درايو را پاک کرده يا مشکل سخت‌افزاري داشته و هيچ کپي ديگري را ندارد، مي‌شنويم (بهترين زمان براي پشتيبان گيري همين الان شروع مي‌شود!). ما به طور معمول افراد را به يک سرويس پشتيبان گيري ميزباني آن‌لاين با هزينه ثابت براي ذخيره سازي نامحدود هدايت مي‌کنيم؛ مانند Backblaze يا اگر آن‌ها کنترل بيشتري بر روي رمزگذاري و جايي که فايل‌ها قرار مي‌گيرند، مي‌خواهند، Arq يا ChronoSync را پيشنهاد مي‌دهيم.

با اين حال، اگر اين کار پر دردسر و يا بيش از حد پيچيده باشد، Google Backup and Sync مي‌تواند حداقل از پوشه‌هاي انتخاب شده بدون هيچ مشکلي محافظت کند. اين سرويس در واقع سه محصول به هم چشبيده است که به همين دليل است که مشخص کردن دقيق چيزي که ارائه مي‌دهد سخت است:
• همگام سازي Google Drive
• پشتيبان گيري از فايل‌هاي انتخاب شده
• آپلود عکس‌ها و ويديوها به Google Photos

17همه آن‌ها اختياري هستند. در ابتدا قبل از اينکه بگوييم چه ويژگي‌هايي را کم دارد، از ويژگي‌هاي مثبتي که دارد صحبت مي کنيم. اجازه مي‌دهد تا پوشه‌ها را در هر جايي از از فضاي داخلي و متصل شده که با ذخيره سازي Google Drive در بخش Computer همگام سازي شده را انتخاب کنيد. مي‌تواند بپرسد که آيا مي‌خواهيد تا از فايل‌هاي موجود بر درايوهاي USB متصل و کارت‌هاي دوربين پشتيبان بگيريد يا خير و اين انتخاب را به ياد داشته باشيد؛ درست مثل Dropbox.

اين سيستم عکس‌ها و فيلم‌ها را مي‌شناسد و به شما اجازه مي‌دهد که اولويت‌هايي را که اگر قبلا از آپلود کننده Google Photos استفاده کرده‌ايد، با آن آشنا هستيد را تعيين کنيد. اگر High Quality را انتخاب کنيد، فضاي ذخيره سازي تصوير و فيلم جزء سهميه شما حساب نمي‌شود؛ اما ممکن است Google فايل‌هاي زير 16 مگاپيکسل (16 مگاپيکسل) را فشرده کند و تصاوير با اندازه بزرگ را به 16 مگابايت برساند. براي ويديو، مي‌گويد که ممکن است بر روي ويديو 1080p و پايين‌تر فشرده سازي کمي انجام شود و ويديوهاي بالاتر از 1080 را به 1080p مي‌رساند. با اين حال، مي‌توانيد Original Quality (کيفيت اصلي) را انتخاب کنيد که به سادگي فايل را کپي مي‌کند و حجم فايل جزء سهميه شما به حساب مي آيد.

از آنجا که Backup and Sync به طور موثر همگام سازي Google Photos را در اختيار شما قرار مي‌دهد، يک انتخاب وجود دارد که به شما امکان مي‌دهد همه رسانه‌هاي آپلود شده را به Google Photos اضافه کنيد.
هنگامي که شما drive.google.com را از طريق مرورگر وب يا يک برنامه گوشي هوشمند مشاهده مي‌کنيد، My Drive همگام سازي شده از طريق Google Drive و Computers براي ليست پوشه‌ها و محتويات آن‌ها که پشتيبان گيري شده است را خواهيد ديد. مي‌توانيد Backup and Sync را براي همگام سازي Google Drive با رايانه خود انتخاب کنيد؛ اما مجبور نيستيد؛ مي‌توانيد آن را به طور کامل براي پشتيبان گيري و دسترسي به Google Drive از طريق وب استفاده کنيد.
اين نرم‌افزار به اندازه کافي هوشمند است که وقتي چيزي را در نسخه پشتيبان پاک مي‌کنيد، به شما هشدار مي‌دهد که آيا مي‌خواهيد آن را از حافظه ابري (از جمله در Google Drive و Google Photos زماني که آن فايل چند رسانه‌اي باشد) حذف کنيد.

15

Google Backup and Sync عکس پيش نمايشي را از پشتيبان ارائه نمي‌دهد؛ بنابراين نمي‌توانيد يک پوشه يا يک رايانه را انتخاب کرده و نقطه‌اي در زمان را انتخاب کنيد که مي‌خواهيد از آن همه فايل‌ها در اين مکان‌ها بازيابي شوند. اين مي‌تواند اگر در حال تلاش براي برگرداندن کارها در يک پروژه يا فايل‌هايي که خراب شده‌اند هستيد، مفيد باشد. مي‌توانيد پوشه‌ها يا رايانه خود را در برنامه وب انتخاب کنيد و تمام نسخه‌هاي فعلي فايل‌ها را در هر انتخاب دانلود کنيد.
براي فايل‌هاي شخصي، چه از طريق پشتيبان گيري يا همگام سازي آپلود شده باشند، مي‌توانيد آن مورد را انتخاب کنيد، بر روي سه نقطه دايره‌اي عمودي کليک کنيد، سپس گزينه Manage Versions را انتخاب کنيد و يک گزارش فعاليت از تغييرات را مرور کنيد. مي‌توانيد از ميان نسخه‌هاي قبلي آن فايل انتخاب کنيد.

سخن آخر

آيا Backup and Sync در تلاش براي اين همه چيز بودن، موفق بوده است؟ کاملا نه. بهتر است يک نرم‌افزار انعطاف پذير و تک بر روي Mac به جاي دو برنامه قبلي همگام سازي مختلف براي Google Drive و Google Photos نصب شود و همچنين اين ويژگي پشتيبان گيري نيز اضافه شود. اين نرم افزار سازگار است و گيج کننده نيست و اين يک پيشرفت براي افرادي است که قبلا به اکوسيستم Google وابسته شده‌اند. اضافه کردن نسخه پشتيبان گيري اين مجموعه را براي آن‌ها کامل مي‌کند؛ در حالي که تنها که افزايش هزينه ذخيره سازي در صورت اضافه شدن يک سطح بالاتر افزايش مي يابد و مي تواند بدون افزايش هزينه باشد.

براي کساني که برنامه‌هاي اندکي را نصب مي‌کنند يا به طور کامل از فروشگاه Mac App Store برنامه‌ها را مي‌گيرند و عمدتا به دنبال پشتيبان گيري از اسناد و رسانه‌ها در مکاني که پيدا کردنش ساده باشد (مانند پوشه‌هايDocuments and Photos) مي‌باشند، احتمالا Google Backup and Sync کافي مي باشد. اگر به چيزي با انعطاف پذيري و جامع بودن بيشتر نياز داريد، به سراغ نرم‌افزارهايي که طيف وسيعي از ابزارها را براي پشتيبان گيري از فايل‌ها، برنامه‌ها و تنظيمات و همچنين پشتيباني خوب براي بازگرداندن را ارائه مي‌دهند، برويد.

مترجم: محمد زارع


سایر مقالات

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

اسکنر Epson DS-320

READ ARTICLE

بررسی LG V30: یک غول 6 اینچی با قدرت بیشتر و ترفندهای کمتر