مقالات

کیس Rugged Case شرکت Urban Armor Gear: یک کیس بادوام عالی برای گل حساس یک لپ‌تاپ

-


نویسنده: Seamus Bellamy
منبع: Mac World

13

آسيب زدن (تورفته دار کردن) به پوسته آلومينيومي محکم يک MacBook Pro سخت است؛ اما خش انداختن روي آن کار راحتي است و اگر از دست بيفتند، ديگر خيلي قابل استفاده نيستند و اين به تجربه ثابت شده است. اگر شما آدمي هستيد که لپ‌تاپ خود را در کشان کشان به جاهايي مي‌بريد که مستعد سقوط است، صرف هزينه براي کيسي نظير Rugged Case شرکت Urban Armor Gear پول خرج کردن بدترين راه نيست. ما اخيرا فرصت تکرار کردن کيس را براي MacBook Pro سيزده اينچي نسل سوم خود با Retina Display (به سايت go.macworld.com/tg13.az13 مراجعه نماييد) و MacBook Pro سيزده اينچي نسل چهام با يا بدون Touch Bar (به سايت go.macworld.com/tbt، قابل دستري در Amazon: go.acworld.com/azf) براي يک دور داشته‌ايم.

اين کيس چيست؟

برخلاف روکش‌ها يا کوله پشتي‌هاي طراحي شده براي ضربه کاهي لپ‌تاپتان از سوء استفاده معمول در موقعي که در طول روز حرکت مي‌کنيد، کيس Rugged جوري طراحي شده که به پانل پاييني و در MacBook Pro شما بچسبد. کيس غالبا از پلي کربنات شفاف يا با رنگ خاکستري ساخته شده است.
اينکه کيس شفاف است، باعث مي‌شود شما بتوانيد از طراحي صنعتي MacBook خود لذت ببريد؛ اما علاوه بر اين شما مي‌توانيد در نور مناسب، تمامي خراش‌ها و خش‌هايي را ببينيد که کيس با گذشت زمان پيدا کرده و هرگونه گرد و غبار، مو يا ديگر آشغال‌هايي که بين کيس و لپ‌تاپ قرار مي‌گيرد را مي‌توانيد مشاهده نماييد.

15در حالي که مي‌توانيد کيس  را برداريد، اين کار کار ساده‌اي نيست. ما فهميديم که Rugged Case  آنقدر محکم به لپ‌تاپ ما چفت مي‌شود که مي‌ترسيم قبل از اينکه بتوانيم آن را از لپ‌تاپ خود جدا کنيم، کامپيوترمان بشکند. ما قول مي‌دهيم که اين يک نقص نيست؛ اين يک ويژگي است. گيره مرگ کيس روي لپ تاپ شما آن را از سقوط ناگهاني در صورتي حفظ خواهد کرد که شما به صورت اتفاقي آن را بيندازيد.
دو نيمه کيس با يک نوار لاستيکي بافت دار به هم وصل شده‌اند که باعث مي‌شود چفت کردن ظاهر پلي کربنات صيقلي خارجي کيس راحت‌تر شود. براي پورت‌هاي MacBook Pro مدار بندهايي وجود دارند که از آن‌ها براي حفظ فضاي داخلي لپ‌تاپ از گرم شدن بيش از حد استفاده مي‌شود.
 
دوقلوها! کدام يک Danny DeVito مناسب شما و طبق سليقه شماست.
براي تقويت قابليت حيات MacBook Pro خود در صورت وقوع حوادث احمقانه، لبه نيمه بالاي کيس با يک لايه ضخيم از مواد جذب ضربه لاستيکي پوشانده شده است. اگر لپ‌تاپ خود را ببنديد، مشاهده مي‌کنيد که اين لايه محافظت کننده روي قسمت زيرين Rugged Case چفت مي‌شود.
وقتي کاملا بسته شود، کيس به گونه‌اي با گيره محکم مي‌شود که وقتي بيفتد، به صورت تصادفي باز نمي‌شود و اين باعث مرتفع شدن استانداردهاي تست افتادن ارتشي (جنگي) مي‌شود (ML STD 810G 516.6).
 
بامپرهاي لاستيکي به شما در محافظت از MacBook خود در مقابل آسيب کمک مي‌کنند.
به استثناي بستن کيس MacBook Pro خود درون يک محفظه ضد آتش، شديدا تحت فشار خواهيد بود تا محافظت خارج از قفسه‌اي براي لپ‌تاپ خود پيدا کنيد.

آنچه تحليل مي‌رود

دو چيز وجود داشتند که در حين تست کردن اين کيس‌ها باعث آزار ما مي‌شدند. ابتدا، بامپر لاستيکي بود که در هنگام افتادن MacBook مانع از باز شدن آن مي‌شد. علاوه‌بر‌اين، اين بامپر در زماني که خودتان مي‌خواهيد لپ‌تاپ را باز کنيد هم باعث سخت شدن اين کار مي‌شود. ما فهميديم که بايد روي بامپرهايي که بر روي در لپ‌تاپ قرار گرفته‌اند، فشار بياوريم؛ نه اينکه فقط در لپ‌تاپمان را بچرخانيم تا باز شود تا بتوانيم از کامپيوتر خود استفاده کنيم. اگر در محيط ناسازگاري در حال استفاده از لپ تاپ خود هستيد، با پرداخت مبلغ کمي براي دوام بيشتر MacBook Pro عالي خود از آن محافظت کنيد. اگر از کيس براي محافظت لپ‌تاپ در سفر خود استفاده مي‌کنيد، احتمالا در مي‌يابيد که اين کيس به سرعت خراب مي‌شود.

پس مسئله وزن مهم است. Rugged Case حتي سعي ندارد که سبک شود. وزن کيس‌هاي نسل سوم و چهارم به ترتيب 9/11 و 4/11 اونس است. اين را به وزن سنگين لپ‌تاپ اضافه کنيد و از خود بپرسيد: "آيا کامپيوتر ما آنقدرها در خطر هست که ما مي‌خواهيم با اين وزن سنگين هر جا که مي‌رويم آن را کشان کشان به دنبال خود ببريم؟". براي بسياري از افراد، پاسخ به اين سوال احتمالا "نه" است. اما اگر ماجراجويي‌هاي اشتباه شما باعث از بين رفتن لپ‌تاپتان مي‌شوند، هر چه سريع‌تر يک UAG Rugged Case خريداري کنيد.

Urban Armor Gear Rugged Case14
قيمت
79 دلار
شرکت
Urban Armor Gear

حرف آخر

سنگين بودن، سخت باز شدن و حتي برداشتن مشکل آن از لپ‌تاپ باعث شده Urban Armor Gear Rugged Case براي نسل سوم و نسل چهارم MacBook Pro هر کسي مناسب نباشد؛ اما براي کاربران لپ‌تاپ يا آن‌هايي که به صورت روتين و عادي از لپ‌تاپ به شيوه خطرناکي استفاده مي‌کنند، اين کيس مي‌تواند يک الزام باشد.

مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

5 خصوصیت مهم برنامه Google Assistant

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD