مقالات

با Wunderlist جدید آشنا شوید: مدیریت وظیفه Microsoft To-Do ارائه شد

-


نویسنده: Michael Simon
منبع: Mac World

35

تقريبا دو سال است که Microsoft مديريت وظيفه Wunderlist که در تمام پلت فرم‌ها قابل اجرا مي‌باشد را خريداري کرده است؛ اما کسي اين موضوع را درک نکرده بود تا زماني که اين برنامه جديد را امتحان کند. برخلاف Sunrise و Accompli که ناپديد شدند و با Outlook موبايل ادغام شدند، Wunderlist عمدتا تنها رها شده بود؛ اما Microsoft در نهايت آماده است تا آنچه را که در طول اين مدت در حال کار بر روي آن بود را به نمايش بگذارد.

اين برنامه با نام Microsoft To-Do ارائه شده است و در حالي که ممکن است اسم اين برنامه جديد خسته کننده باشد؛ ولي به طور کامل بازنويسي شده است. با يک طراحي و رابط کاربري فوق العاده ساده، اين برنامه مانند يک مديريت وظيفه استاندارد به نظر مي‌رسد که به شما اين امکان را مي‌دهد تا وظايف و ليست‌ها را ايجاد کنيد و يادآورها و تاريخ‌هاي مربوط به آن‌ها را اضافه کنيد. مي‌توانيد يادداشت‌هايي را در داخل وظايف اضافه کنيد؛ اما به نظر مي‌رسد که راهي براي ايجاد زيرمجموعه براي يک وظيفه مانند کاري که در Wunderlist امکان داشت، وجود نداشته باشد.

يک قسمت قابل توجه که در To-Do اضافه شده، صفحه My Day است که ليست‌ها و وظايف را پنهان نگه مي‌دارد تا زماني که نياز به انجام آن‌ها باشد. همانگونه که Microsoft توضيح مي‌دهد، "هر روز صبح، My Day با يک صفحه تميز شروع به کار مي‌کند که به شما اين امکان را مي‌دهد که در مورد آنچه مي‌خواهيد انجام دهيد، انگيزه بيشتري داشته باشيد". با اين حال، تمام وظايف شما هنوز هم در نوار کشويي کناري وجود دارد؛ بنابراين هميشه مي‌توانيد يک نماي کلي از برنامه خود داشته باشيد.

34

همچنين ويژگي Intelligent Suggestions نيز جديد است که وظايف مهم را جمع آوري مي‌کند و به طور خودکار آن‌ها را به برنامه روز شما اضافه مي‌کند. براي به دست آوردن پيشنهادات، روي آيکون شبيه لامپ در بالاي سمت راست صفحه «My Day» ضربه بزنيد و وظايف انجام شده را از روز قبل، هر آنچه که زمان آن گذشته يا در آينده بايد انجام شود و "ساير پيشنهادات مفيد بر اساس الگوريتم هوشمند To-Do " را مشاهده خواهيد کرد. از آنجا مي‌توانيد هر يک از آن‌ها را به صفحه «My Day» اضافه کنيد.

يکي از ويژگي‌هايي که به طور مشخص (همراه با ويژگي‌هاي سطح غيررايگان) در To-Do جا مانده است و ارائه نگرديده؛ ادغام با Office 365 مي‌باشد؛ اما Microsoft مي‌گويد که در ماه‌هاي آينده، با شروع از Outlook، به آن اضافه خواهد شد. Microsoft همچنين امنيت را به عنوان يک اولويت بالا در To-Do در نظر گرفته و از رمزنگاري end-to-end استفاده کرده است.

نسخه پيش نمايش اين برنامه بر روي وب و همچنين دستگاه‌هاي iOS، Androidو Windows 10 در دسترس است و نسخه نهايي آن در اواخر امسال عرضه مي‌شود. در اين مدت، Wunderlist همچنان ادامه خواهد داشت و Microsoft وعده داده است که "موارد بيشتري از ويژگي‌هاي جذاب Wunderlist را به تجربه To-Do اضافه کند"، به اشتراک گذاري ليست را بيفزايد و پشتيباني براي Mac و تبلت‌هاي iPad و Android را ارائه دهد.
تاثير بر روي شما که اين مطلب را مي‌خوانيد: Microsoft To-Do به وضوح فقط يک شروع است. اين برنامه در حال حاضر با ويژگي‌هاي اوليه براي يک برنامه مديريت وظيفه فوق العاده ساده است؛ اما هنوز هم ارزش دانلود براي بررسي را دارد. همانند Wunderlist، طراحي و حرکت در برنامه در سطح فوق العاده اي قرار دارد و پيشنهادات هوشمند مي‌توانند به خوبي به يک ويژگي عالي تبديل شوند. اما Microsoft راه طولاني براي رسيدن به سطح Wunderlist يا Todist خواهد داشت.

مترجم: محمد زارع


سایر مقالات

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD

READ ARTICLE

معرفی هارد SSD جدید اینتل مدل 545s