مقالات

موارد جدیدی که در iMac جدید خواهید دید

-


نویسنده: Roman Loyola
منبع: Mac World

33

وقتي اپل با برگزيده رسانه‌ها راجع به Mac Pro صحبت مي‌کرد، اعلام نمود قصد به‌روز‌رساني و تغيير iMac را هم دارد.
فاصله به‌روزرساني iMac به فاصله زماني زياد Mac Pro نيست‌. iMac کنوني در اکتبر 2015 عرضه شد.
به گفته pike universum که دنبال يافتن مرجع براي محصولات آينده اپل است، در زمان به‌روزرساني Mac pro اعلام کرد، به زودي احتمالا اين اتفاق براي iMac هم خواهد افتاد؛ البته آن زمان سخنگوي اپل گفت، با اين مطلب بايد با احتياط برخورد کرد و گفته‌هاي آقاي پايک را مورد نقد قرار خواهيم داد.

35 آخرين CPUها

به گفته پايک، پردازنده iMac احتمالا اينتل E3-1285 v6 خواهد بود که يک پردازنده زنون است که از خانواده E3 v6 نيست. پس اين خبر يا بايد نادرست باشد يا پردازنده جديدي باشد که توليد خواهد شد. اينتل قبلا پردازنده زنوني به نام E3-1285 داشته؛ پس زنون جديد مي‌تواند عملي باشد.
اينتل پردازنده E3-1200 را مارس گذشته عرضه کرد؛ پس ممکن است گفته آقاي پايک عملي شود و شاهد نسل جديدي از پردازنده‌ها باشيم.
استفاده اپل از پردازنده‌هاي 4 هسته‌اي که در سيستم‌هاي حرفه‌اي استفاده مي‌شود جالب خواهد بود. هنگام معرفي اين مک گفته شد که مختص افراد حرفه‌اي است و چون زمان عرضه هنوز معلوم نيست، ممکن است اپل قصد ارائه يک iMac خيلي سريع را داشته باشد.
اپل نمونه‌هايي با نمايشگر 21.5 يا 27 اينچي پيشنهاد مي‌کند. احتمالا در مدل 21.5 اينچ، پردازنده core i5 يا core i7 و در مدل 27 اينچي، پردازنده زنون استفاده خواهد شد. اميدواريم پردازنده‌ها از نسل 7 باشند.

 حافظه 16 GB

گذشته از سرعت، دليل ديگر استفاده از زنون، استفاده از حافظه‌هاي ECC است که قادر به يافتن خطاها در حافظه است؛ به اين ترتيب برخلاف رم‌هاي ديگر، در اين حافظه بروز خطا کمتر خواهد بود.
موردي که ما علاقه به دانستن آن را داريم، پيکربندي استاندارد حافظه 16GB است. ظرفيت رم کنوني در iMac، از جمله مدل‌هاي با نمايشگر 27 اينچي‌هاي 8 گيگ است که انتظار مي‌رود اين عدد به 32 يا حتي 64 گيگابايت هم برسد.

هارد Fusion

سرعت هارد‌درايوهاي solid-state مزاياي زيادي دارد؛ ولي قيمت آن‌ها بالا است. اپل اکنون از هاردهاي 1TB در iMac ها استفاده مي‌کند؛ البته هاردهاي 1TB SSD هم هزينه بر هستند. بنا به گفته آقاي پايک، هاردهاي جديد اپل ممکن است NVMe SSD باشند که باز هم گران هستند؛ ولي هنوز يک مورد با قيمت کمتر هم وجود دارد.
اين گزينه 1 ترابايتي standardFusion Drive استاين درايو، متشکل از يک منبع ذخيره نوع Flash است که قبلا در مک استفاده مي‌شد و سرعت و ظرفيت ذخيره سازي بالايي دارد.
قيمت اين درايو، 100 دلار است و اپل حتما راهي براي اين هزينه در محصولات خود خواهد يافت.

34

  دستيابي ساده‌تر پورت‌ها

پورت‌هاي iMac در پشت سيستم قرار دارند؛ چون ظاهر خوبي براي کامپيوتر ندارند و بهتر است براي حفظ ظاهري زيبا در پشت باشند. ولي اگر با اين پورت زياد کار داشته باشيد، استفاده از آن‌ها سخت خواهد بود.
ولي اپل جاي پورت‌ها را تغيير نخواهد داد و احتمالا اطلاعاتي دارند که مي‌گويد اين کار درست نيست. ممکن است کاربران اين تغيير را بخواهند؛ ولي اپل اهميتي به اين مطلب نخواهد داد و اين به علت طراحي اين کامپيوتر است. ما ترجيح مي‌دهيم اين تغيير رخ دهد؛ ولي مي‌دانيم در اين کامپيوتر اين اتفاق نخواهد افتاد.
پورت‌هاي Thunderbolt 3/USB-C و USB 3
يک خبر خوب تعويض پورت Thunderbolt 2 با Thunderbolt3/USB-C است.
اميدواريم اپل کاري با پورت‌هاي ديگر USB 3 و اترنت و هدفون و اسلات حافظه SD نداشته باشد. ما دليلي بر حذف اين پورت‌ها توسط اپل نمي‌بينيم؛ ولي ممکن است اپل بخواهد فقط Thunderbolt 3 را نگه دارد تا کاربران از دستگاه CalDigit TS 3 Lite که در سايت آمازون به قيمت 200 دلار عرضه مي‌شود، استفاده کنند که اين به معني هزينه‌اي اضافه براي داشتن چيزي است که قبلا در دسترس بوده است.
نکته مفيد اين دستگاه براي کاربر اين است که پورت‌هاي مورد بحث را در اختيار خواهد داشت.

36 پشتيباني از واحد پردازش گرافيکي خارجي External GPU

طراحي iMac کاربر را با محدوديت استفاده از GPU روبرو مي‌کند و نمي‌توان از چيزهايي که دماي داخلي اين کامپيوتر را بالا مي‌برند، استفاده کرد. با اين همه، در صورت نياز به چنين قابليت بالاي گرافيکي بايد ازGPU هاي خارجي استفاده کرد.
از مواردي که ما مايل به استفاده از آن‌ها در Mac Pro هستيم، همين پردازنده گرافيکي خارجي است. ما قبلا در مقاله‌اي گفته بوديم که يک واحد پردازش گرافيکي خارج از سيستم در محصولات اپل ملاحظه نخواهد شد؛ ولي استفاده از آن در کامپيوتر مک شما امکان پذير خواهد بود. همچنانکه در ليست کمبودهاي Mac Pro هم گفته بوديم، بايد براي پشتيباني از پردازشگر گرافيکي خارجي تمهيداتي انديشيد‌.

  مترجم‌: احمد محمدرضاپور


سایر مقالات

READ ARTICLE

5 خصوصیت مهم برنامه Google Assistant

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD