مقالات

بررسی Keymand:iPad خود را به یک نیروگاه برق میانبر صفحه کلید موجود برای Mac تبدیل کنید

-


نویسنده: J.R. Bookwalter
منبع: Mac World

Keymand  (با قیمت 20 دلار در iTunes Store) يک برنامه iPad است که iPad را به يک صفحه کليد خاص برنامه براي کاربردهاي Mac نظير Final Cut Pro تبديل مي‌کند. صفحه کليدهاي خاص کاربرد سخت‌افزاري دارند؛ اما آن‌ها مخصوص انجام دادن کارهايي فراي کاري که براي برنامه‌هايي که براي آن‌ها طراحي شده‌اند، نمي‌باشند.
Keymand مي‌تواند با آرايه گسترده‌اي از برنامه‌ها کار کند؛ نه فقط برنامه‌هاي توليدي که اغلب صفحه کليدهاي خاص برنامه روي آن‌ها تمرکز مي‌کنند.
Keymand با يک برنامه همراه رايگان Mac از طريق کابل تبديل برق به USN همگام سازي مي‌شود که آن هم در حين کار کردن شارژ تبلت شما را حفظ مي‌کند. متاسفانه، همگام سازي برنامه از طريق کانکتور iPad Pro Smart پشتيباني نشده است.

Keymand: فرمان دهنده ميانبر

پس از راه‌اندازي هر دو برنامه، روي connect to the Mac side کليک کنيد؛ سپس روي Accept در اعلان iPad بزنيد. وقتي شاخص همگام سازي از قرمز به سبز تغيير کرد، Keymand آماده استفاده است و به صورت اتوماتيک هر گاه که برنامه iPad مجددا راه‌اندازي شود يا پس از بيدار شدن Mac از خواب (از حالت sleep) مجددا وصل خواهد شد.
Keymand نام و آيکون برنامه جاري را در گوشه سمت چپ بالا و همچنين شبکه‌اي از 64 دکمه تک ضربه‌اي را نشان مي‌دهد که وقتي بين برنامه‌ها سوئيچ مي‌کند، به‌روزرساني مي‌شوند. دکمه‌ها به صورت آني هنگامي که روي آن‌ها ضربه زده مي‌شود، جواب مي‌دهند و برنامه Mac از يک مقدار ناچيز CPU استفاده مي‌کند؛ اما شما از آيکون ديگري که در نوار منو وجود دارد، استفاده مي‌کنيد. دکمه‌ها مي‌توانند براي اينکه طرح چشم نوازي داشته باشيم، خالي گذاشته شوند و هر برنامه دسک‌تاپ مي‌تواند از 256 ميانبر ممکن که روي چهار پنل قرار گرفته، پشتيباني کند.
وقتي شروع به استفاده از Keymand با برنامه‌هايMac مورد علاقه خود مي‌کنيد، انتظار مشاهده تعداد زيادي پنل خالي را داشته باشيد. اين به دليل آن است که برنامه تنها پنل‌هايي براي 13 برنامه macOS را شامل مي‌شود: Finder، App Store، Calculator، Calendar، Contacts، Dictionary، Font Book، iTunes، Mail، Notes، Photos، Preview و Safari.

Keymand: طراحي دکمه‌ها

براي برنامه‌هاي ديگر، کاربران بايد دکمه‌هاي دلخواه و سفارشي خودشان را روي iPad داشته باشند. با ضربه زدن روي آيکوني که در گوشه سمت راست بالا قرار دارد، به تنظيمات برويد که در آنجا مي‌توانيد دکمه‌هاي ميانبر صفحه کليد را بر مبناي هر برنامه (هر دکمه براي يک برنامه) تخصيص دهيد؛ هر يک با نام‌ها و رنگ‌هاي دلخواه. فرآيند به اندازه کافي رو به جلو است؛ اما پيچيده‌تر از آن است که بايد باشد؛ خصوصا وقتي يک رنگ به چندين دکمه اختصاص مي‌يابد.
در حالي که براي روندهاي کاري موبايل، Keymand از قابليتي براي تخصيص دکمه‌ها روي Mac side نيز بهره مي‌برد. تنظيمات تنها روي iPad ذخيره شده‌اند که مناسب آن‌هايي هستند که بين چندين سيستم در حال تغيير روند هستند؛ اما خيلي مايل به، به اشتراک گذاري (تسهيم) ميانبرها با همکاران يا دوستان نيستند.

عدم توانايي ارسال ميانبرها محدوديت چشمگيري براي يک برنامه مفيد است. ما دوست داريم ببينيم که توسعه‌دهندگان، جامعه‌اي آن‌لاين ارائه مي‌کنند که در آن کاربران مي‌توانند تنظيمات برنامه فردي خود را با ديگران به اشتراک بگذارند که باعث مي‌شود مبتديان شروع راحت‌تري داشته باشند (يک پايگاه داده SQLite از برنامه keymand در iTunes File Sharing موجود است؛ اما هيچ راهي براي ذخيره داده‌ها براي کاربردهاي خاص وجود ندارد).
از زماني که Keymand عرضه شد، بيشتر مطلوب کاربران قوي بوده که تصميم به اختصاص زماني براي دکمه‌هاي ميانبر به صورت يک مرتبه مي‌باشند يا کاربران معمولي که از فرمان‌هاي نرم‌افزاري داخلي Mac راضي هستند و گاه و بيگاه از برنامه‌هاي دلخواه خود به عنوان مکمل استفاده مي‌کنند.

حرف آخر

همانند فردي که هفته‌ها پشت يک ميز مي‌گذراند، Keymand دستگاه iPad Pro ما را مجبور کرد تا به عنوان يک اکسسوري صفحه کليد Mac کار کند؛ اما پيچيدگي و تخصيص زمانبر ميانبرها روي کامپيوتر بهتر از تبلت انجام خواهد شد.

مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

5 خصوصیت مهم برنامه Google Assistant

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD