مقالات

Google Pixelbook: پشتیبانی از قلم و اتصال به تلفن می‌تواند خرید سیستم عامل Chrome را تضمین کند

قبل از فکر کردن به خرید یک Chromebook999 دلاری، همه نوآوری¬هایی که گوگل در Pixelbook ارائه کرده است را در نظر بگیرید


نویسنده: Jon Phillips
منبع: PC World

Pixelbook، لپ تاپي که ميراث Chromebook Pixel از گوگل را به همراه دارد.

هنگامي که Google اولين ChromebookPixel را در سال 2013 منتشر کرد، بسياري از روزنامه نگاران فناوري لپ تاپ مبتني بر سيستم عامل Chrome را به عنوان يک ايده فکري شگفت انگيز تا يک محصول مصرف کننده معتبر ديدند. آن دستگاهي بود که نشان دهنده اين بود که Chromebook مي‌تواند چه چيزي باشد؛ البته شايد با بي توجهي کامل به حساسيت قيمت گذاري مصرف کننده طراحي شده بود.
در واقع، آيا کسي پيدا مي‌شود که رايانه‌اي تقريبا 1500 دلاري خريدار کند که حتي نمي‌تواند برنامه‌هاي ويندوز را اجرا کند؟ به طور کلي با آن دستگاه خيلي موافقتي نشد و سپس دوباره زماني که گوگل Pixel را در سال 2015 به روز کرد نيز همين طور شد.

اما اکنون ما Google Pixelbook را داريم که با قيمت 999 دلار براي پيکربندي Core i5/8GB RAM/128GB SSD و با قيمت 1649 دلار براي پيکربندي SSD Core i7 / 16GB RAM / 512GB ارائه شده است. قيمت‌ها مانند قبل زياد است و اين دستگاه هنوز هم از برنامه‌هاي ويندوز يا بازي‌هاي رايانه‌اي پشتيباني نمي‌کند. اما به لطف تعدادي از ويژگي‌هاي جذاب، Pixelbook به طور ناگهاني، اولين انتخاب براي يک مصرف کننده کامپيوتر به نظر مي‌رسد و مثل دستگاه‌هاي قبلي Pixel; کنجکاوي عجيب و غريب که ارزش قيمتش را نداشت، نمي‌باشد.

Pixelbook: نازک، سبک و انعطاف پذير

طراحي عالي لپ تاپ هميشه ارزشمند است (مخصوصا زماني که بسياري از لپ تاپ ها طراحي نامناسبي دارند) و Pixelbook يک طراحي جذاب دارد؛ همانند Pixel قبلي. نماي شيشه‌اي در پشت صفحه نمايش، به طرح تلفن Pixel باز مي‌گردد و عالي مي‌باشد. با 10 ميليمتر ضخامت، Pixelbook واقعا نازک است و با وزن 2.4 پوند، به طور قابل توجهي براي اين پيکربندي سبک است.
Pixelbook همچنين اولين لپ تاپ Pixel با طيف گسترده‌اي از چرخش مي باشد. يک لولاي 360 درجه کاملا صاف، اين دستگاه را از حالت لپ تاپ به حالت تبلت و به حالت پايه براي تماشاي فيلم تبديل مي‌کند. در عين حال، يک صفحه نمايش 12.3 اينچي، 2400 1600x، با صفحه نمايش با نسبت 3:2 است که بهتر از نسبت‌هاي 16: 9 و 4: 3 مي باشد.
آيا شما واقعا براي اجراي سيستم عامل Chrome و برنامه‌هاي اندرويد نياز به Core i7 و GB Ram 16 داريد؟ به نظر مي‌رسد اين سطح از قدرت خيلي زياد باشد.
اما در اينجا جايي است که خريد Pixelbook توجيح پيدا مي‌کند: يک افزونه 99 دلاري PixelbookPen به طور مستقيم به Google Assistant متصل مي‌شود و راه را براي روش جديد هوشمندانه‌اي براي جستجو فراهم مي‌کند. ويژگي اتصال خودکار تلفن Pixel شما را به يک اتصال داده اينترنت متصل مي‌کند؛ البته براي زمان هايي که Wi-Fi در دسترس نيست.
خب، داستان Chromebook جذاب مي‌شود. اجازه دهيد کمي عميق‌تر وارد شويم.

استفاده از Pixelbook Pen براي جستجوي متني

PixelbookPen با قيمت 99 دلار براي برنامه‌هاي طراحي مناسب است. به راحتي در دست قرار مي‌گيرد، 2000 سطح حساسيت فشار را ارائه مي‌دهد و فقط 10 ميلي ثانيه زمان تاخير را وعده داده است. اما آنچه واقعا قلم را جالب کرده است، متصل شدن آن به Google Assistant مي‌باشد.
Chrome را باز کنيد. يک صفحه وب را باز کنيد. تصويري که براي شما جذاب است را بياوريد. دکمه کنار قلم را فشار داده، سپس يک دايره در اطراف عکس بکشيد. Pixelbook محتويات عکس را تشخيص و سپسGoogle Assistant را فعال مي‌کند که اطلاعات متني را ارائه مي‌دهد؛ براي مثال رفتن به مشخصات IMDB و Instagram افراد مشهور و نمايش مشخصات آن ها. شما مي‌توانيد از همان رويه با قلم براي بررسي معاني کلمات و مفاهيم استفاده کنيد.

ما تنها چند دقيقه جستجوهاي با اين قلم را انجام داديم؛ اما اين روش، جستجو را سريع، طبيعي و جالب کرده است. و چون ما هميشه از Google Assistant بر روي گوشي استفاده مي‌کنيم، به سرعت پيش بيني مي‌کرديم که چگونه مي‌توانيم همان سرويس را در کامپيوترمان هم اعمال کنيم. جايزه اضافه شده: مجبور نيستيد براي انجام جستجوي متني با Assistant صحبت کنيد. مي‌توانيد فقط از قلم استفاده کنيد يا کليد Assistant ساخته شده در صفحه کليد Pixelbook را بزنيد. اين کار موجب مي‌شود که دردسر صحبت کردن با صداي بلند در يک مکان عمومي را نداشته باشيد.

اتصال اينترنت داده خودکار بين Pixel و Pixelbook

Chromebook Pixel اصلي يک نسخه LTE را ارائه مي‌کند تا بتوانيد از سرويس هاي مبتني بر ابر Chrome براي زمان‌هايي که استفاده از Wi-Fi در دسترس نباشد، استفاده کنيد. گوگل LTE نسل دوم را ارائه داده است. Pixelbook جديد نيز فقط Wi-Fi دارد؛ اما اگر گوشي شما Pixel يا Pixel 2 باشد، براي زماني که Wi-Fi در دسترس نباشد، مي‌توانيد به عنوان hotspot از آن استفاده کنيد.

نسخه نمايشي Pixelbook براي نشان دادن اين ويژگي تنظيم نشده بود؛ اما Google مي‌گويد: "اتصال سريع آن" يکپارچه و فوري است: زماني که Wi-Fi وجود نداشته باشد، Pixelbook به طور خودکار به اتصال LTE در Pixel يا Pixel 2 متصل مي‌شود و بدون نياز به پيکربندي يک hotspot از اين طريق از اينترنت استفاده مي‌کند.
اين کار واقعا وعده عالي Chromebook را محقق مي‌کند؛ حداقل اگر يک تلفن Pixel داشته باشيد. اتصال به اينترنت فوري که Google اعلام کرده است، مقدار قابل توجهي تحسين را برانگيخته است و در واقع، براي کارکنان PC World هم هيجان انگيز است.

Chromebook کارهاي زيادي را مي‌تواند انجام دهد؛ مخصوصا اگر به دنبال بازي‌هاي رايانه‌اي يا برنامه‌هاي تخصصي نباشيد. اين دستگاه با سرعت فوق العاده اي شروع به کار مي‌کند و معايب استفاده از ويندوز را ندارند و کاملا براي کاربراني که تمام کارهاي خود را در Google Drive و Android انجام مي‌دهند، مناسب مي‌باشد. بعد از هر به روزرساني و با اضافه شدن هر ويژگي، Chromebook به نظر بسيار جذاب‌تر مي‌شود و نوآوري‌هاي Pixelbook تنها به محقق شدن وعده هاي گوگل نزديک مي‌شود؛ ولي همچنين مشکل بالا بودن قيمت وجود دارد.

مترجم: محمد زارع


سایر مقالات

READ ARTICLE

5 خصوصیت مهم برنامه Google Assistant

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD