مقالات

بررسی BeatsX: سحرآمیز مانند AirPods؛ اما ‌راحت‌تر و مناسب‌تر

BeatsX یکی از آزردگی‌های اصلی AirPods را بر‌طرف کرده است: اتکا به Siri


نویسنده: Susie Ochs
منبع: Mac World

20هدفون‌هاي BeatsX بزرگ‌ترين رنجش ما از AirPods را که اتکاي آن‌ها به دستيار صوتي Siri مي‌باشد را برطرف کرده است. BeatsX ميکروفوني دارد که با استفاده از آن مي‌توانيد به وسيله Siri به آهنگ‌ها دسترسي داشته باشيد يا اينکه تماس تلفني بر‌قرار کنيد؛ اما از آنجا که دو گوشي به وسيله سيم به يکديگر متصل هستند، فضاي لازم براي تعبيه ريموت کنترل با سه دکمه فراهم شده است، کنترلي که به شما اجازه مي‌دهد بلندي صدا را تنظيم کنيد و بدون دخالت Siri پخش موزيک را کنترل کنيد.

15
اين قابليت بسيار مهمي است. همچنين BeatsX راحتي خيلي زياد، عمر باتري طولاني‌تر و شارژ راحت‌تري را فراهم مي‌کند؛ اما وجود کنترل برگ برنده اين ابزار در مقابل AirPods 159 دلاري است. قيمت BeatsX، 9 دلار کمتر است و در رنگ‌هاي متنوع عرضه مي‌شود. رقابتي بين اين دو محصول وجود ندارد؛ مگر اينکه شيفته استيل بدون سيم AirPods باشيد.

17آسايش در اولويت

همواره هدفون‌هاي داراي سري سيليکوني مشابه BeatsX را به پلاستيک‌هاي سخت مشابه EarPods و AirPods اپل ترجيح داده‌ايم. در تست‌هايي که انجام داده‌ايم، AirPods به طور شگفت انگيزي پايدار بوده است؛ آن‌ها به شکلي ايمن در داخل گوشمان قرار گرفته‌اند و حتي در حالت دويدن، پريدن و تکان دادن سر هم مشکلي وجود نداشته است. اما گوشي‌هاي BeatsX راحت‌تر هستند؛ زيرا با چهار جفت سري سيليکوني و دو جفت حلقه با اندازه‌هاي مختلف عرضه مي‌شوند که در صورت نياز به کمک بيشتر براي نگه داشتن گوشي‌ها در جاي خودشان، مي‌توانيد از آن‌ها استفاده کنيد.


کيفيت سري‌هاي سيليکوني نيز در سطح بالايي قرار دارد و گيرايي آن‌ها در درون گوش محکم است و به بيرون نمي‌لغزند. اين گوشي‌ها مشابه گوشي‌هاي معمولي چرب و چسبناک نمي‌شوند؛ حتي زماني که براي مدت طولاني درون گوش قرار مي‌گيرند.


سيمي که دو گوشي را به يکديگر متصل مي‌سازد، در پشت گردن قرار مي‌گيرد و قطعات پلاستيکي موجود در دو طرف مانند وزنه‌هايي عمل مي‌کنند که کل مجموعه را پايدار مي‌سازند. دکمه خاموش / روشن بر روي يکي از قطعات پلاستيکي قرار گرفته است و ديگري مجهز به پورت لايتنينگ مي‌باشد که براي شارژ کردن BeatsX به کار مي‌رود (در زمان شارژ نمي‌توانيد براي پخش موزيک از آن استفاده کنيد). کمي آن طرف‌تر در سمت چپ کنترل قرار گرفته است؛ به طوري که دقيقا در زير چانه شما، در نقطه‌اي که دسترسي به آن و در دست گرفتنش آسان است، قرار مي‌گيرد.
براي ما کمي زمان لازم بود تا به قرارگيري کنترل در سمت چپ عادت کنيم. چيزي که در هدفون‌هاي Beats رايج است؛ گرچه در ساير هدفون‌هاي اپل کنترل در سمت راست قرار مي‌گيرد. فشردن دکمه‌هاي موجود بر روي کنترل آسان است و از الگوهاي استاندارد فشردن دکمه‌ها پيروي مي‌کند: يک کليک بر روي بخش مياني براي شروع پخش و متوقف ساختن آن، دو کليک براي حرکت به جلو و سه کليک براي حرکت به عقب.


آنقدر به وجود کنترل بر روي اين هدفون علاقه‌مند هستيم که ظاهر کلي آن اهميتي براي ما ندارد. گوشي‌هاي کاملا بدون سيم مانند AirPods هنوز جديد هستند و جلب توجه مي‌نمايند؛ حتي علي رغم اينکه نبود سيم باعث مي‌شود مخفي باشند. اگر موهايمان باز باشند و يا اينکه کلاه بر سر داشته باشيم، ممکن است اصلا متوجه AirPods نشويد؛ اما اگر متوجه آن‌ها شويد، ممکن است مانند گوشواره‌هايي از زمان آينده به نظر برسند و البته اين هدفون تنها در رنگ سفيد عرضه مي‌شود. هنوز هم گاهي مردم ما را متوقف مي‌کنند و از ميزان رضايتمان از AirPods سوال مي‌کنند.

19
در سمت ديگر ماجرا، BeatsX شبيه بيشتر هدفون‌هاي بلوتوث مرسوم است. البته سيمي به آيفون شما متصل نيست؛ اما يک حلقه سيمي بزرگ در دو طرف سرتان قرار مي‌گيرد و سيم‌هاي هدفون از گوشتان به سمت پايين و به سمت پشت سر قرار مي‌گيرند. ظاهر کلي اين هدفون نسبت به AirPods که طراحي جديدتري دارد، کمتر جلب توجه مي‌کند و همچنين از مد افتاده و ارزان قيمت به نظر مي‌رسد. لازم به اشاره است که ما هدفون BeatsX سفيد رنگ را خريداري کرديم؛ اما رنگ‌هاي ديگر آن (مشکي، خاکستري و آبي) ممکن است در ترکيب با موها و لباس پوشيده‌تر به نظر برسند و به اندازه رنگ سفيد نمايان نباشند.
هنگامي که از همکاران پرسيديم که کدام يک جذاب‌تر هستند، نظرات متفاوت بود. به عقيده خودمان AirPods کمي جذاب تر به نظر مي‌رسد؛ اما همچنان BeatsX را بيشتر دوست داريم.

جفت شدن آسان و عمر باتري فوق العاده

به لطف چيپ W1 مشابه با AirPods، BeatsX نيز به آساني با آيفون جفت مي‌شود. هنگامي که دکمه روشن شدن را فشار مي‌دهيد، هدفون به حالت جفت شدن وارد مي‌شود و مي‌توانيد آن‌ها را به هر دستگاه بلوتوث طبق روال معمول متصل کنيد.
اگر به آيفون يا آيپد با iOS 10 متصل شويد، پيغامي مبني بر جفت شدن خودکار ظاهر خواهد شد و بعد از آن هدفون در ساير ابزارهاي مجهز به iOS 10 و يا سيستم عامل مک نسخه Sierra که با حساب کاربري iCloud مشابهي به آن‌ها وارد شده باشيد، در دسترس خواهد بود. در مک براي جابجايي به BeatsX به جاي اينکه BeatsX به طور خودکار در منوي Audio ظاهر شود، بايد به منوي Bluetooth رفته و از آنجا گزينه Connect را در کنار BeatsX انتخاب کنيد. در ساير آيپدها و آيفون‌ها، هدفون بلافاصله به عنوان يک منبع در دسترس نمايان مي‌شود.


در مجموع، جفت شدن با هدفون و جابجا شدن بين ابزارهاي مختلف در BeatsX به همان آساني AirPods انجام مي‌گيرد. ميزان عمر باتري BeatsX در بخش باتري در نماي View در iOS نشان داده مي‌شود. ميزان شارژ باتري در مک هم قابل مشاهده است. براي اين کار بايد به منوي Bluetooth رفته و ماوس را بر روي BeatsX متصل به سيستم نگه داريد.
اگر بخواهيم درباره عمر باتري BeatsX صحبت کنيم، اپل عملکرد 8 ساعت با هر بار شارژ را پيش بيني کرده است؛ اما هدفون ما به طور معمول نزديک به 9 ساعت کار مي‌کند. AirPods با هر بار شارژ، 5 ساعت کار مي‌کند. در تست‌هايي که انجام داديم، شارژ سريع 15 دقيقه‌اي، BeatsX را از حالت خالي به شارژ 73 درصد مي‌رساند. اين موضوع را مديون قابليت شارژ سريع چيپ W1 هستيم.


18BeatsX با کابل لايتنينگ شارژ مي‌شود و کابل همراه آن عرضه مي‌گردد. البته شارژ شدن آن به اندازه روش شارژ AirPods با استفاده از محفظه شارژ جذاب نيست؛ اما مطمئنا اين روش راحت تر است. بيشتر کاربران آيفون کابل‌هاي لايتنينگ متعددي دارند و مي‌توانيد با استفاده از باتري قابل حمل، هدفون را در حال حرکت شارژ کنيد. مجموعه باتري، کابل و BeatsX (وقتي در کيف لاستيکي کوچک مخصوص جابجايي قرار داشته باشد) قطعا از AirPods که در محفظه شارژ قرار گرفته باشد، حجيم تر هستند. يک مرتبه محفظه شارژ AirPods را در محل کار جا گذاشتيم و در حاليکه آن‌ها درون گوشمان بودند، محل کار را ترک کرديم و در نتيجه در تمام تعطيلات آخر هفته AirPods بدون شارژ و غيرقابل استفاده بود؛ مسئله‌اي که قطعا در مورد BeatsX پيش نخواهد آمد.

14کيفيت صداي عالي

صداي BeatsX پر و شفاف است و مشابه صداي AirPods مي‌باشد. حالت عايق شده‌اي را که سري‌هاي سيليکوني هنگامي که داخل کانال گوش قرار مي‌گيرند، ايجاد مي‌کنند دوست داريم و به نظرمان در اين حالت صداي کامل‌تري بدون نياز به افزايش بيش از حد بلندي صدا به گوش مي‌رسد. با اين حال به نظرمان هر دو هدفون کيفيت صداي خوبي دارند و ارزش هزينه‌اي را که پرداخت مي‌کنيد، دارند. برخي مدعي هستند که هدفون‌هاي Beats داراي باس زيادي هستند؛ اما ما شخصا باس زياد را دوست داريم؛ لذا يا اين موضوع را متوجه نشده‌ايم يا اينکه به آن توجه نکرده‌ايم.

جمع‌بندي

اگر از اين هدفون‌ها منحصرا همراه با ابزارهاي اپل استفاده نمي‌کنيد، قطعا BeatsX را که داراي ريموت کنترل است، توصيه مي‌کنيم. AirPods فاقد دکمه بوده و کاملا متکي به Siri و کنترل‌هاي موجود بر روي آيفون است. اگر تماما از ابزارهاي اپل استفاده مي‌کنيد، هر دوي آن‌ها گزينه‌هاي مناسبي هستند؛ اما BeatsX آسايش بيشتر، طول عمر باتري بهتر و سيستم شارژ رايج‌تري را به همراه دارد که آن را برتر مي‌سازد.

مترجم: عليرضا هاشمي


سایر مقالات

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD

READ ARTICLE

معرفی هارد SSD جدید اینتل مدل 545s