مقالات

تگ هوار متصل به ماژولر (نسبی کننده) 45: کنشی عملی به وسیله شیک‌ترین ساعت‌های مچی موجود

-


نویسنده: Jon Phillips
منبع: PC World

جايي ميان زنجيره بزرگي از گجت نردلري، مصرف کننده‌اي وجود دارد که ساعتي بسيار گران را خريداري خواهد کرد؛ ساعت مچي اندرويد. تگ هوار سوپرايزي (غافلگيري) بزرگ را با موفقيت تگ هوار متصل (به نت؟) ارجينال خود تجربه کرده بود و اکنون ساعت مچي اندرويد 2 را با ماژولر 45 متصل خود ترکيب کرده است؛ ساعتي هوشمند با ظاهري شيک و به طرزي باورنکردني نظرگير، با مکانيسمي مناسب و قابل لمس.
در واقع اين يک ساعت نيست؛ بلکه يک خانواده از ساعت‌هاي هوشمند است. بهتر بگوييم يک سيستم از ساعت‌هاي هوشمند مي‌باشد. ماژولر 45 متصل (به نت) که به طور رسمي به عنوان يک مدل کررا توصيف شده است، در 11 طرح اصلي ارائه شده و مي‌توان 45 شکل ديگر از آن را به صورت اختصاصي سفارش داد. اما به دليل آنکه قاب، بند و بست‌هاي بند آن‌ها به راحتي قابل تعويض مي‌باشد، ماژولر 45 مي‌تواند همان شکلي باشد که شما مي‌خواهيد. اگر شما بتوانيد هزينه آن را پرداخت کنيد. قيمت آن از 1650 دلار شروع مي‌شود و به قيمت‌هايي بسيار بالا ختم مي‌شود.

31

 

30
ما يک تعميرکار ساعت هستيم و اولين ولخرجي‌اي که در مورد خريد ساعت کرديم، مربوط به يک تگ هوار فرمول 1 بود که در 2006 خريداري کرديم؛ بنابرين مطمئنا بدنه مخروطي با تيتانيوم براق آن و تمام تزئينات و ريزه کاري‌هاي طراحي تگ هوار براي ما جذاب مي‌باشد. بدنه 45 ميليمتري آن بدون شک، کمي بالاتر از حد معمول بر روي مچ قرار گرفته، به آن حالتي تهاجمي مي‌دهد؛ اما ساعت‌ها به طرزي شگفت انگيز سبک هستند. بدنه ساعت به صورت بصري بر اندام کوچک غالب است و بهتر است خريداراني که استخوان بندي کوچکي دارند، اين مسئله را مدنظر قرار دهند.


37براي ما حدودا ده دقيقه طول کشيد تا توانستيم بر سيستم قابل تعويض بخش‌هاي تگ هوار مسلط شويم. اساسا شما سه المان براي تعويض داريد: بخش مرکزي ماژول، گيره بند آن و بند.
در ابتدا شما بست‌ها را به بندهاي ساعت متصل مي‌کنيد که از راست داخل بند قرار مي‌گيرند و با گيره‌هايي (ضامن‌هايي) با جنسي نفيس در جاي خود محکم مي‌شوند. سپس بست‌ها را به بدنه متصل مي‌کنيد. ممکن است براي 5 يا 6 بار اولي که اين مراحل را انجام مي‌دهيد، پروسه  وقت گير باشد و جدا کردن بخش‌ها از يکديگر حتي کمي سخت‌تر باشد: براي جدا کردن بست کناري بند از بند ساعت، شما دکمه‌اي را فشار مي‌دهيد و سپس اين دو بخش را تنها با زاويه‌اي مناسب مي‌توانيد از يکديگر جدا کنيد‌.
اما در نظر داشته باشيد که اين يک ساعت ارزشمند سوئيسي است. اگر ماژولر 45 را خريداري کنيد، شما احتمالا نصف روز مشغول دستکاري آن خواهيد بود تا ساعت خود را بشناسيد و خريد شما ذهنتان را به خود مشغول خواهد کرد. بنابراين شما زمان زيادي در اختيار خواهيد داشت تا بر سيستم قابل تعويض آن مسلط شويد.

36

سفارشي سازي بي پايان

هنگامي که همه قسمت‌هاي ساعت سر جاي خود قرار گرفته و در جاي خود محکم شد، ما ساعت نمونه خود را با تکان‌هايي از جانب مچ و کشيدن هدف دار بخش‌هاي مختلف آن مورد امتحان قرار داديم. ساعت در مقابل اين بدرفتاري‌ها سربلند بيرون آمد؛ اما همچنان اين نکته ذهن ما را به خود مشغول کرده بود که آيا ما به درستي بخش‌هاي مختلف آن را به هم قفل کرده‌ايم و آيا اين ساعت به محکمي و چفت و بستي ساعت تگ هوار‌اي که در خانه داشتيم، بود يا نه؟ تنها زمان و بازخورد (فيدبک) مشتريان به اين سوال پاسخ خواهد داد. هر چند در پايان ما توانستيم ساعت را در کمتر از 15 ثانيه سرهم‌بندي و جداسازي کنيم؛ بنابراين مي‌توان گفت سيستم تگ هوار کاملا مدبرانه مي‌باشد‌.


32ما نمي‌توانيم افراد زيادي را مشاهده کنيم که قادر باشند تعدادي از‌ قسمت‌هاي مختلف را خريداري کرده تا بتوانند ظاهر ساعت ماژول 45 خود را به طور مرتب تغيير دهند؛ اما شما مي‌توانيد بندها‌، بست‌هاي بند و قلاب‌ها را به صورت مجزا و با مرور زمان خريداري کنيد؛ بنابراين اگر شما شيفته تگ هوار خود هستيد‌، مي‌توانيد اين تغييرات را اعمال کنيد‌. نکته مرتبط‌تر به بحث ما اين است که تعداد فراواني از ساعت‌هاي کامل با ظواهري گوناگون براي خريد موجود مي‌باشند‌.


34ما هرگز ساعتي با زينت‌ سنگ الماس دست نکرده‌ايم. همچنين مدل رز طلايي‌، با اينکه در پياده‌سازي اين مدل توسط تگ هوار‌، ظاهر آن بسيار جذاب است. اما مدل‌هاي ابتدايي تيتانيوم براق‌، جلوه‌هايي از مهارت ساخت سوئيسي آن را افشا مي‌کند و مدل سراميک سياه آن حتي از تيتانيوم ‌نيز جذاب‌تر مي‌باشد. ما در اين مدل از برند تگ هو‌ار که بر روي آن حک شده است‌، بسيار خوشمان مي‌آيد؛ اما متاسفانه اين نوشته نمي‌چرخد.
تگ هوار همچنين گزينه‌هايي براي طرفداران ساعت‌هاي مکانيکي دارد و اين شايد جالب توجه‌ترين اقدام آن‌ها باشد‌. کاليبر 5 سه دسته
(تري هند) و ساعت بزرگ و پيچيده توربيليون هوار 02 تي دو تا از ساعت‌هاي سنتي هستند که يک سيستم سخت‌افزار سفارشي شبيه به مدل‌هاي ساعت مچي اندرويد 2 در آن به کار رفته است‌.

 

در حالي که ما انتظار نداريم گيک‌هاي تکنولوژي به چندين تکرار از ماژول Wear دسترسي پيدا کنند، نمي‌توانيم گيک ساعت پيدا کنيم که نسخه ساعت هوشمند و Calibre 5 را خريداري مي‌کند تا از صبح تا شب بتواند ظاهر ساعت خود را عوض کند. اين ويژگي بسيار مجاب کننده است و چيزي است که فقط يک شرکت ساعت مکانيکي مي‌تواند ارائه نمايد.

اندکي از مهندسي Intel

برخلاف بسياري از ساعت‌هاي Anroid Wear که تراشه Snapdragon Wear 2100 شرکت Qualicomm در آن‌ها نصب شده است، Modular 45 روي تراشه Atom Z34XX شرکت Intel کار مي‌کند که پردازشگر گوشي هوشمند است. Intel با Tag Heuer و Google کار کرده‌اند تا ساعت را به مقداري هوش مصنوعي علاوه بر سازمان آغشته کنند و Intel نيز روي تکنولوژي آنتن خاص براي کمک به Wi-Fi براي گذشتن از case تمام فلزي کمک کرده است. در عمل، سيگنال‌هاي آنتن ساعت مچي از يک شکاف ميان پخ ساعت و خود case گذر مي‌کنند.


ساعت‌هاي مچي تا عمق 50 متر ضد آب هستند و حفره ميکروفون زماني مي‌تواند باز بماند که Modular 45 در آب فرو برده شده باشد. به عبارت ديگر، اين ساعت نيازي به پورت به مانند Nixon Mission ندارد.
علاوه بر Wi-Fi و GPS، Modular 45 شامل NFC براي خريدهاي امن Andriud Pay مي‌باشد. سنسور مجاور در بخش زيرين case وجود دارد که زماني که ساعت روي مچ شماست را تشخيص مي‌دهد و در صورتي پرداخت‌ها را رد مي‌کند که شما واقعا ساعت را به دست خود نبسته باشيد. متاسفانه، هيچ نمايشگر ضربان قلبي در اين ساعت وجود ندارد؛ بنابراين تيک کنار کادر آن ويژگي را به سرعت برداريد.


صفحه نمايش 1/4 اينچي AMOLED به نظر مناسب مي‌رسد؛ اما ما هرگز فرصتي براي تست عملکرد آن در نور خورشيد نداشته‌ايم. اين صفحه نمايش با کريستال sapphire پوشش يافته؛ بنابراين شما تاثير خوب به علاوه يک نقطه مباهات داريد که در ساعت‌هاي قديمي Swiss watch پيدا مي‌شد.

33
خانواده Connected Modular شرکت TAG HEUER علاوه‌براين، داراي دو مدل مکانيکي است که با کل همان لبه‌هاي قابل تعويض، بندها و سگک‌ها همراه است. در اين تصوير Calibre 5 را مشاهده مي‌نماييد.
Connected Modular شرکت TAG Heyer يک کيس بزرگ و ضخيم دارد که کل آن با تيتانيم برس خورده ساخته شده است. Intel به مهندس آن در آنتن با مهارت به گونه‌اي کمک کرده که Wi-Fi مي‌تواند از کيس فلزي عبور کند.

35

آيا ما Modular 45 را مي‌خواهيم؟ خب، به نظر مي‌رسد که اين ساعت خوش ظاهرترين ساعت مچي Android Wear است که ما تا به حال ديده‌ايم و در ميان حيطه مدل‌هاي بسيار بزرگ و ضخيم Wear 2.0، اين مدل خيلي هم بزرگ نيست. اما صادقانه بگوييم، به نظر ما Calibre 5 مکانيکي خيلي بهتر است. سيستم دلخواه سازي TAG euer ابتکاري عالي است و اين يک ويژگي علاوه بر زمان براي مجموعه Swiss قديمي است.
به علاوه، Calibre 5 تنها ضخيم‌تر و ضخيم‌تر مي‌شود؛ در حالي که Modular 45 بايد در پايان روز مجددا شارژ شود. اين بزرگترين مشکل ما با ساعت‌هاي هوشمند است؛ خصوصا Android Wear. اما اگر شما از اينکه هر روز بايد اين ساعت را مجددا شارژ کنيد، ناراحت هستيد، شايد بتوانيد به سبک خود اين کار را انجام دهيد.


مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD

READ ARTICLE

معرفی هارد SSD جدید اینتل مدل 545s