مقالات

آنتی ویروس Webroot ویندوز را به عنوان بدافزار و فیس‌بوک را به عنوان سایت فیشینگ شناسایی می‌کند !

-


نویسنده: فردین صادقی
منبع: -

26

آنتي ويروس مشهور Webroot  به اشتباه فايل‌هاي سيستمي هسته ويندوز را به عنوان بدافزار شناسايي مي‌کند و گاها اقدام به حذف برخي از اين فايل‌ها مي‌نمايد که حاصل آن، از کار افتادن کامپيوترهاي زيادي در سرتاسر جهان بوده است.
اين قضيه در پي به روز‌رساني اشتباه نرم‌افزار آنتي ويروس و انتشار آن به مدت 15 دقيقه در 24 آوريل رخ داده است؛ اما با وجود مدت زمان کمي که از انتشار آن مي‌گذرد، هنور برخي از سيستم‌هايي که از اين آنتي ويروس استفاده مي‌کنند، دريافت آن را متوقف نکرده‌اند و همين امر باعث صدمات شديدي به کامپيوتر کاربران و شرکت‌هاي بزرگي در سرتاسر جهان شده است‌.


همچنين براساس اظهارت و گزارشات کاربران مختلف در فروم اختصاصي اين آنتي‌ويروس‌، هزاران و يا حتي صدها هزار از کامپيوترهايي که از اين آنتي ويروس استفاده کرده‌اند، به علت حذف فايل‌هايي که براي اجراي ويندوز ضروري هستند‌، متوقف شده‌اند.
علاو‌بر‌اين مورد‌، مورد ديگري که سبب نارضايتي و حتي عصبانيت شديد کاربران از اين شرکت شده است، مارک کردن سايت‌هاي اجتماعي مشهوري مثل فيس بوک به عنوان سايت فيشينگ بوده است؛ به گونه‌اي که کاربران نتوانسته‌اند حساب کاربري خود را بررسي و چک کنند.


اين آنتي ويروس فايل‌هايي سيستمي هسته ويندوز را با عنوان تروجان W32.Trojan.Gen شناسايي کرده است و همين امر سبب از کار افتادن ويندوز در کامپيوترهاي اين کاربران شده است. به هر حال مسئولان شرکت در فروم رسمي برنامه اعلام کرده‌اند که به زودي اين مشکل را برطرف مي‌کنند و همچنين برنامه‌اي را نيز براي بازيابي فايل‌هايي که توسط اين آنتي ويروس بلوکه شده‌اند، ارائه داده است تا بتواند مجددا رضايت کاربران خود را به دست آورد.
به هر حال، اين موضوع مي‌تواند صدمات جبران ناپذيري را به شرکت‌ سازنده نرم‌افزار وارد کند و انتظار مي‌رود بعد از اين مشکل، درصد زيادي از کاربران خود را از دست داده و با زيان‌هاي مالي شديدي روبرو شود.

 

گردآوری: فردین صادقی


سایر مقالات

READ ARTICLE

چرا دیگر نمی‌توان به گوشی‌های هوشمند اعتماد کرد؟

READ ARTICLE

رایانه‌های شخصی قدیمی ویندوز می‌توانند برنامه باجگیر WannaCry را با patch جدید مایکروسافت متوقف کنند

READ ARTICLE

Wanawiki یک راه‌حل برای WannaCry است که ممکن است PCهای آسیب دیده را نجات دهد

READ ARTICLE

13 نکته حیاتی و مهم برای حفاظت ناحیه مدیریتی وردپرس شما