مقالات

روش ساده سوئیچ بین پنجره‌های باز یک برنامه

-


نویسنده: Ian Paul
منبع: PC World

16
در اينجا قصد داريم از چند روش به اين مورد بپردازيم. گاهي برنامه‌اي وجود دارد که براي مشاهده فايل‌هاي مختلف در يک پنجره از لبه‌هاي متعدد استفاده مي‌کند. در ساير برنامه‌هايي که چنين خصوصيتي ندارند، کاربران بايد از چند نما استفاده کنند.
براي اين کار، از کليدهاي Alt و ' و يا در کامپيوترهاي مک، به جاي Alt، از Cmd مي‌توان استفاده کرد. اين کليدهاي ترکيبي که به راحتي فقط با انگشتان يک دست قابل دسترس هستند، اين کار را ممکن مي‌سازند.
براي اين منظور، مي‌توانيد از ترکيب Alt + Tab، درست مانند ويندوز براي انتقال و سوئيچ شدن بين پنجره‌هاي باز موجود روي دسک‌تاپ هم استفاده کنيد.
براي اين مورد، برنامه‌هاي مختلفي موجود است که قصد ما در اينجا معرفي برنامه Easy Windows Switcher از شرکت Neosmart Technologies است.
اين برنامه که در پشت صحنه ساير برنامه‌ها عمل مي‌کند، وظيفه آن، اجازه استفاده از کليدهاي ترکيبي Alt + ' است تا بتوانيد بين برنامه‌هاي مختلف جابجا شويد.
براي دانلود و نصب اين برنامه، به سايت شرکت سازنده مراجعه کنيد. اين سايت قبل از نصب، نام و ايميل شما را سوال مي‌کند و براي استفاده از برنامه گفته شده، حتما بايد پاسخ را ارائه کنيد.
پس از نصب مي‌توانيد فايل اجرايي نصب شده را کليک کنيد تا برنامه براي حساب کاربري حاضر اجرا شود. حال با اين کليد ترکيبي مي‌توانيد بين برنامه‌هاي باز روي صفحه جابجا شويد.
يکي از برنامه‌هاي ديگر در همين رابطه، VistaSwitcher است که ما از سال 2009 تا به حال هنوز سراغ به آن نرفته‌ايم. اين برنامه در کنار ساير کاربردهاي خود، امکان استفاده از اين کليد ترکيبي را هم مي‌دهد.


مترجم: احمد محمدرضاپور


سایر مقالات

READ ARTICLE

پاسخ سوالات راجع به کامپیوترهای مک

READ ARTICLE

هر چیزی که لازم است درباره Windows Creators Update بدانید.

READ ARTICLE

روش ساده سوئیچ بین پنجره‌های باز یک برنامه

READ ARTICLE

مایکروسافت اطلاعاتی که ویندوز 10 از کامپیوتر جمع‌آوری می‌کند را افشا می‌نماید