مقالات

4 روش حفظ حریم شخصی آن‌لاین

-


نویسنده: Josh Norem
منبع: PC World

14

 

1- استفاده از Tor

9اگر مي‌خواهيد وبگردي خود را به سخت‌ترين روش بشريت انجام دهيد؛ از مرورگر Tor يا سخت‌افزار اتصال به Tor استفاده کنيد.
مرورگر Onion RouterT راه اتصال شما به اينترنت را تعيين مي‌کند. در اينجا به جاي اتصال سريع به سايت مورد نظر شما، مسير شما از طريق اين مرورگر به نقاط مختلف جهان وصل و در هر کدام رمزگذاري مي‌گردد؛ درست مثل اينکه کامپيوتري در نقطه‌اي بسيار دور در کره زمين به سايت مورد نظر شما متصل مي‌گردد.


اين روش براي پوشاندن و ردگيري وبگردي يکي از بهترين روش‌ها است. تنها نقص اين روش، زمان بر بودن اتصالات گفته شده است؛ يعني در حقيقت زمان کار شما با اين مرورگر بيش از استاندارد مرسوم است.


10

 

براي استفاده از اين روش، فقط کافيست اين مرورگر را دانلود و نصب کنيد. اگر مي‌خواهيد مرورگر شما فايرفاکس يا ادج و ... باشد، بايد با دستگاهي مثل Anonabox اين کار را انجام دهيد. لازم به ذکر است که در اين روش نمي‌توانيد از سرويس‌هاي اشتراک فايل هم استفاده کنيد.

 

 

 


2- انجام جستجو با Duckduckgo يا Startpage

با هر بار استفاده از موتورهاي جستجوي گوگل و ياهو يا بينگو، نتايج جستجوي شما ذخيره مي‌گردند و سايت‌هايي که استفاده کرده‌ايد، قادر خواهند بود کار شما را رصد کنند.
ولي دو موتور جستجوي فوق، به اين کار پايان مي‌دهند.
نکته‌اي که بايد بدانيد، اين است که جستجوگر Duchduckgo در آمريکا است و مراکز امنيتي مي‌توانند به راحتي شما را رصد کنند؛ ولي راجع به محل جستجوگر Startpage چيزي نمي‌توانيم بگوييم؛ البته شرکت دارنده اين موتور هلندي است و تعدادي از جوايز کسب شده اروپايي اين موتور جستجو هم آورده شده است. به اين ترتيب به نظر مي‌رسد اين سايت اروپايي و خارج از دسترس آژانس‌هاي آمريکايي است.

3- استفاده از VPN

11

 

 

اگر مي‌خواهید ازکندي Tor راحت شويد، از VPN استفاده کنيد. در اينجا شما ابتدا به کامپيوتري در جاي ديگري از جهان وصل مي‌شويد و از طريق آن به سايت مورد نظر خود مي‌رويد.اين سرويس‌ها مشخصات IP شما را مي‌بينند؛ ولي آن را براي مدت‌هاي طولاني ذخيره نمي‌کنند که اين البته بين سرويس‌هاي مختلف مي‌تواند متفاوت باشد.

 

 


اگر واقعا مي‌خواهيد نامحسوس باشيد، مي‌توانيد همزمان از موارد 1 و 3 با هم استفاده کنيد. VPN بيشتر براي ديدن محتواهاي ممنوع در هر کشور کاربرد دارد. لازم به ذکر است که مرورگر اپرا 40 داراي VPN داخلي مي‌باشد.

 

 

 

4- تنظيم حريم خصوصي گوگل

اخيرا گوگل از طريق نظرسنجي به شناسايي افرادي مي‌پردازد که تمايل ندارند، داده‌هاي آنان توسط گوگل ذخيره شود که اين براي بسياري از افراد، تنها يک گزينه تلقي نمي‌شود.

 


خيلي افراد حداقل از يکي از محصولات گوگل؛ مثل Gmail-Google Maps-Android – YouTube و .... استفاده مي‌کنند؛ بنابراين بد نيست چند دقيقه‌اي را صرف انجام تنظيمات مورد نظر خود در گوگل نماييم تا از عملکرد آن‌ها مطابق ميل خود مطمئن شويم. خوشبختانه گوگل اين کار را مرحله به مرحله کرده است (البته براي اين کار بايد قبلا در گوگل ثبت نام و عضو شويد).

12


سایر مقالات

READ ARTICLE

چرا دیگر نمی‌توان به گوشی‌های هوشمند اعتماد کرد؟

READ ARTICLE

رایانه‌های شخصی قدیمی ویندوز می‌توانند برنامه باجگیر WannaCry را با patch جدید مایکروسافت متوقف کنند

READ ARTICLE

Wanawiki یک راه‌حل برای WannaCry است که ممکن است PCهای آسیب دیده را نجات دهد

READ ARTICLE

13 نکته حیاتی و مهم برای حفاظت ناحیه مدیریتی وردپرس شما