مقالات

کلیدواژه‌ها برای SEO ضروری هستند

-


نویسنده: فردین صادقی
منبع: -

وقتي براي اولين بار با يک مشتري جديد روبرو مي‌شويم، زماني را به پروسه‌اي اختصاص مي‌دهيم که با آن روبرو شويم و براي هر يک از اين کارها بايد چقدر زمان را اختصاص 15دهيم‌. از آنجايي که کليدواژه‌ها، اساس برنامه SEO هستند، ما بايد زماني را به پروسه يافتن کليدواژه‌هاي مربوط به تمام صفحات يک وب‌سايت اختصاص دهيم‌. براي مشترياني که وب سايت‌هاي بزرگ‌تري دارند‌، اين کار مي‌تواند چند هفته طول بکشد. همچنين اين روند در مواقعي که مشتري بخواهد کار خود را شروع کند و تغييراتي در سايت ايجاد نمايد نيز مي‌تواند شروع شود. دو يا سه هفته براي پژوهش کليدواژه‌ها؟ آيا واقعا ضروري است؟ بله؛ البته و در ادامه چرايي آن توضيح داده شده است.


مشتريان SEO مي‌توانند به پروسه‌هاي تفکري انتقال داده شوند که در آن کليد‌واژه‌هاي شرکت خود را قبل و بعد از کار توضيح دهند‌. دليلي وجود دارد که چرا مشتري، SEO را بر روي کار خود اعمال نمي‌کند. در بسياري از نمونه‌ها، مشتري مي‌خواهد به کار خيلي نزديک باشد؛ چرا که آن‌ها با محصولات و سرويس‌هايي که پيشنهاد مي‌دهند، خيلي آشنا هستند و منجر به تفکري اشتباه در مورد چگونگي مشتريان بالقوه آنان مي‌شود‌. راهي که براي جستجوي کاربران پيشنهاد مي‌شود، مي‌تواند از راهي که آنان در ذهن دارند، متفاوت باشد. اشتباه يا حذف پژوهش کليدواژه‌ها در يک سايت مي‌تواند منجر به از دست رفتن فرصت‌هاي موجود شود. فاکتور‌ها و عوامل زيادي در بستر SEO براي انتخاب کليدواژه‌ها وجود دارند. کليدواژه‌ها نياز دارند تا با هم مرتبط باشند؛ اما بايد دربرگيرنده نکات شناور نيز باشند.


بهترين روش براي پژوهش کليدواژ‌ها، مرور صفحات سايت و تهيه ليستي از کليدواژه‌هاي بالقوه براي هر صفحه سايت است. اگر برنامه تجزيه و تحليل را بر روي سايت خود نصب کنيد، مي‌توانيد کليدواژه‌هايي که بيشترين ترافيک را براي سايت به وجود آورده‌اند را انتخاب کرده و آنان را به عنوان کليدواژه‌هاي پايه‌اي هر صفحه برگزينيد. هر يک از اين کليد‌واژه‌ها را با ابزار پژوهش کليدواژه (ما ابزار Google AdWords Keyword Tool را به شما پيشنهاد مي‌کنيم) محک بزنيد و ساير کلمات کليدي پيشنهادي را بررسي کنيد.


ابزار کليدواژه اطلاعاتي را براي هر کليدواژه تامين مي‌کند که دربرگيرنده ميزان جستجوي کليدواژه و سطح مطابقت آن است. اين‌ها اطلاعات مهمي هستند که مي‌توان به آن‌ها توجه لازم را انجام داد. اين قضيه نمي‌تواند صحنه‌اي را براي کليدواژه‌هايي ايجاد کند که داراي بزرگ‌ترين حجم جستجو هستند. عموما يک حجم بالاي جستجو با رقابت بيشتري مرتبط است. اگر شما کار خود را فقط با SEO شروع کرده باشيد، مي‌توانيد اين کلمات کليدي را با هم ترکيب کرده و بهره‌وري SEO را به دست آوريد. اما معمولا اين کار سبب به وجود آوردن يک دنباله از کلمات کليدي مي‌شود که حجم جسجوي کمتري دارند؛ اما رقابت کمتري را نيز نصيب خود مي‌کنند. پژوهش کلمات کليدي مي‌توان زمان بر باشد؛ اما اين کار در الگوي با شکوه و مرتب منظر SEO که اساسا در حال پيشرفت است، طولاني نيست. حصول اطمينان از انتخاب کلمات کليدي مناسب براي سايت به منظور افزايش ترافيک و بازديد آن ضروري است.

 

گردآوري: فردين صادقي


سایر مقالات

READ ARTICLE

بهترین مدیران رمز عبور سال 2017: بررسی‌های بهترین محصولات

READ ARTICLE

چطور مانع خریدهای آن‌لاین ناخواسته توسط گوگل هوم یا آمازون اکو شویم؟

READ ARTICLE

چگونه می‌توان با گوشی مدل آیفون 8 اسکرین شات گرفت؟

READ ARTICLE

7 ترفند اکسل برای کار با صفحات گسترده حجیم