مقالات

میان گاه USB 3.0+ کارت‌خوان آلومینیومی شرکت SATECHI: دسترسی آسان برای کامپیوترهای مک

از


نویسنده: Roman Loyola
منبع: Mac World

کامپيوتر iMac شرکت اپل جنس خوب و زيبايي دارد؛ اما اين ظاهر شيک براي ما يک آزار دارد که اسمش را "رفتن پشت مک" مي‌گذاريم. وقتي لازم است دستگاهي با ارتباط USB يا کارت‌خوان SD را به آن بزنيم، بايد دستمان را پشت دستگاه ببريم. يا بايد کامپيوتر iMac يا صفحه‌نمايش را بچرخانيم تا دستمان به درگاه‌ها برسد يا اگر نتوانيم (مثل وقتي که کامپيوتر iMac يا صفحه‌نمايش روي ديوار نصب ‌شده‌ باشد) بايد به بدنمان پيچ‌وتاب بدهيم تا درگاه‌ها را ببينيم.

13

براي بيشتر افراد اين در کل قضايا، آزاري جزئي است و اگر هيچ‌وقت نخواهيم چيزي را به کامپيوتر بزنيم، اصلا مسئله‌اي نيست. اما براي کسي مثل ما که هم کلي وسيله آزمايش مي‌کنيم هم از درايوهاي بند‌انگشتي و هاردديسک‌هاي حمل‌شدني استفاده مي‌کنيم، عذاب است. درگاه‌هاي رو به ‌جلو خيلي به درد مي‌خورند؛ ولي اپل هيچ وقت درگاه‌ها را در جلو نخواهد گذاشت. پس وقتش است که به يک ميان‌گاه خارجي رو بياوريم.

ميان گاه USB 3.0+کارت‌خوانِ آلومينيومي شرکت Staechi (go.macworld.com/stchhub)، به قيمت 30 دلار آمريکا،هماني است که مي‌خواهم. سه درگاه USB 3، يک کارت‌خوان SD و يک کارخوان micro SD دارد. سرعت اسمي ارتباطش 5 گيگابيت در ثانيه است.

پرداخت آلومينيومي‌اش خوب به پايه اپل مي‌آيد. زيرش لاستيکي است که به سطح زير گير مي‌کند و وقتي چيزي به درگاه‌ها مي‌زنيم، سر نمي‌خورد. وقت بيرون‌ کشيدن چيزها بايد ميان‌گاه را نگه‌ داريم؛ ولي اين کار خيلي مشکل نيست.

کابل USB اين ميان‌گاه شرکت Staechi به طول دوازده و نيم اينچ آن‌ قدر بلند هست که وقتي ميان‌گاه را زير صفحه‌نمايش مي‌گذاريم، به پشت کامپيوتر iMac برسد؛ ولي اندازه‌اش جاهايي را که مي‌شود ميان‌گاه را گذاشت، محدود مي‌کند. اگر کامپيوت مک‌تان زير ميز باشد، احتمالا کابل آن‌ قدر بلند نيست که به کامپيوتر برسد. شايد لازم باشد قدري پول خرج طولاني‌کننده کابل USB 3.0 کنيد. شرکت Satechi کابل طولاني کننده USB 3.0 شش فوتي (go.macworld.com/stchextc) در رنگ‌هاي مشکي، آبي، قرمز يا سفيد دارد.

اگر لپ‌تاپ MacBook تان فقط درگاه‌هاي ThunderBolt 3 يا USB-C دارد، تبديل USB Type C به USB Type A لازم ‌داريد (به قيمت 10 دلار آمريکا، موجود در فروشگاه آمازون go.macworld.com/stchblamz).

14


در يک ماهي که اين ميان‌گاه را گرفته‌ايم، مشکلي با آن نداشته‌ايم. مي‌فهميم اگر بعضي‌ها گمان‌ کنند که کارت‌خوان‌هاي SD و micro SD بي‌خود هستند، ولي ما که از آن خوب استفاده کرديم. ما هنوز از دوربين‌هاي ديجيتال (براي درشت‌نمايي اپتيکال و براي عکس‌برداري ورزشي) استفاده مي‌کنيم؛ پس اين درگاه‌ها براي انتقال عکس‌ها از دوربين‌هايمان به کامپيوتر مک‌ به درد مي‌خورند.

حرف آخر

کلي ميان‌گاه USB هست که مي‌شود بين آن‌ها انتخاب ‌کرد. خيلي‌ از آن‌ها هم کيفيت‌شان خوب است. ما ميان‌گاه USB 3.0 + کارت‌خوان آلومينيومي شرکت Staechi را دوست داريم؛ چون به کامپيوتر iMac و صفحه‌نمايش‌هاي شرکت اپل مي‌آيد.


سایر مقالات

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD

READ ARTICLE

معرفی هارد SSD جدید اینتل مدل 545s