مقالات

اپل به ایجاد‌کنندگان نرم‌افزار، امکان پاسخ به نقدهای کاربران در فروشگاه App Store را می‌دهد

تغییرهای سیستم‌عامل‌های iOS 10.3 و macOS Sierra 10.12.4 شاید در گرفتن تصمیم بهتر در خرید نرم‌افزار شما را یاری کند


نویسنده: Roman Loyola
منبع: Mac World

نقدهاي کاربرها در سيستم‌عامل iOS و فروشگاه App Store براي کامپيوترهاي مک شايد يک‌دست نباشد. گاهي کاربري اطلاعات به‌درد‌بخوري مي‌دهد که در تصميم‌گيري براي خريد نرم‌افزار کمک مي‌کند؛ ولي اغلب نقدهاي کاربرها پر از گلايه از مشکل‌هايي است که در حين استفاده از نرم‌افزار به آن برخورده‌اند. وقتي ايجاد‌کننده نرم‌افزار اين اشکال‌ها را با به‌روزرساني نرم‌افزار حل‌ مي‌کند، نقدهاي کاربرها جا مي‌مانند.

12

در به‌روز‌رساني بعدي سيستم‌عامل‌هاي iOS 10 و macOS Sierra، ايجاد‌کننده‌هاي نرم‌افزار فرصت لحاظ‌ کردن نقدهاي کاربرها در فروشگاه AppStore را خواهند داشت. در يادداشت‌هاي ارائه ‌شده هنگام عرضه نرم‌افزار براي سيستم عامل (iOS 10.3 (go.macworld.com/103notes گفته‌ شده که ايجاد‌کننده‌هاي نرم‌افزار مي‌توانند به نقد کاربر پاسخ دهند و اين پاسخ در معرض ديد ديگران خواهد بود. اين يادداشت‌ها همچنين مي‌گويند که اين ويژگي در فروشگاه App Store براي کامپيوترهاي مک در دسترس خواهد بود.

شرکت اپل چيزي از چگونگي کارِ خود اين سيستم پاسخ‌دهي نگفته است. اميدواريم کارش به گونه‌اي باشد که پاسخ دادن را براي ايجاد‌کننده‌هاي نرم‌افزار راحت کند. همان‌گونه که Rob Griffith از سايت (Many Trick(go.macworld.com/rtweet در توييتر اشاره‌ کرده نوعي سامانه اخطاردهي به ايجاد‌کننده‌ها کمک خواهد کرد. برنامه‌هاي کاربردي محبوب‌تر نقدهاي بيشتري مي‌گيرند و مجبور بودن به مرور دستي هر يک از اين نقدها مي‌تواند براي ايجاد‌کننده‌هاي نرم‌افزارها بار منفي داشته باشد.

در يادداشت‌‌هاي هنگام عرضه نرم‌افزار، همچنين گفته ‌شده که رابط برنامه‌نويسان، برنامه کاربري (API) جديدي هم براي تقاضاي نقد ‌کردن برنامه کاربري و امتياز‌ دادن به آن هم‌زمان با استفاده از برنامه ‌کاربري در اختيار ايجاد‌کننده‌ها خواهد بود و کاربر نيازي به رفتن به سراغ برنامه کاربري فروشگاه App Store نخواهد داشت. به گفته Jim Dalrymple   (go.macworld.com/jdappre، از سايتLoop که با اپل درباره API نقد‌ها صحبت کرده، ايجاد‌کننده‌ها در حال حاضر مي‌توانند حداکثر سه بار در سال درخواست نقد کنند و اگر کاربري نقدي بنويسد جلوي تقاضاي بعدي گرفته خواهد شد. Dalrymple همچنين گزارش کرده که سيستم‌عامل‌ها براي غيرفعال‌کردن همه اخطارهاي نقد براي همه ايجاد کننده‌ها، يک "کليد خاموش و روشن فراگير" خواهند داشت و در سيستم عامل iOS 10.3 مي‌توان با استفاده از فن‌آوري 3D Touch به نقد برچسب زد.

اهميتش در چيست: با در دسترس بودن گستره‌اي چنين وسيع از نرم‌افزارهاي قابل انتخاب، نقدهاي کاربران نقشي کليدي در گرفتن تصميمِ براي خريدن نرم‌افزار بازي مي‌کنند. اما گاهي نقدي مي‌تواند گمراه‌کننده، حاوي اطلاعات غلط و يا درباره موضوعي باشد که ايجاد‌کننده نرم‌افزار قبلا آن را لحاظ کرده است. ممکن ‌شدن پاسخ ايجاد‌کننده نرم‌افزار به نقد کاربر هم به تجربه کاربري بهتري براي کاربر فروشگاه App Store و هم به ارتباط بهتري بين مشتري و ايجاد‌کننده نرم‌افزار مي‌انجامد.

 

مترجم: کوروش فلاح مشفقي


سایر مقالات

READ ARTICLE

Ookla اعلام کرد: Comcast سریع‌ترین ISP و T-Mobile، سریع‌ترین ارائه دهنده بی‌سیم است

READ ARTICLE

اقدام متعادل‌سازی پر ریسک Apple در iPhone بعدی

READ ARTICLE

تغییر برنامه Flocker به Xfence به شکل نسخه بتا و رایگان توسط شرکت F-Secure

READ ARTICLE

اپل، عرضه آی‌پاد نانو و آی‌پاد شافل را متوقف می‌کند