مقالات

زمان اتمام پشتیبانی از آفیس 2007

-


نویسنده: Gregg Keizer
منبع: Computer World

کسب و کارهايي که به آفيس 2007 وفادار مانده‌اند، فقط سه ماه فرصت دارند که ‌نرم‌افزارهاي آفيس 2007 را کنار گذاشته و مجموعه جديدتري مانند آفيس 2016 را انتخاب کنند.

پشتيباني آفيس 2007 در دهم اکتبر به پايان مي‌رسد و بعد از آن تاريخ، مايکروسافت ديگر هيچ پچي براي آسيب پذيري‌هاي امنيتي يا رفع ساير اشکالات ارائه نخواهد کرد و هيچ پشتيباني فني سازماني؛ از جمله مشاوره تلفني يا رفع اشکالات سيستم را به صورت رايگان يا با پرداخت هزينه در اختيار کاربر قرار نخواهد داد.

در ابتدا قرار بود پشتيباني آفيس 2007 تا پايان آوريل خاتمه يابد؛ ولي به طور همزمان ويندوز ويستا وارد دوران بازنشستگي خود شد؛ اما در سال 2012 مايکروسافت پشتيباني از اين مجموعه بهره وري را تا شش ماه تمديد کرد. دليل اين زمان اضافي، موارد نامعلوم در سياست پشتيباني اين شرکت بود که حداقل دو سال پشتيباني اصلي را بعد از راه‌اندازي يک جانشين براي محصول تضمين مي‌‌کرد (در مورد آفيس 2010).

ليستي از تمام مولفه‌هاي آفيس 2007 که در دهم اکتبر بازنشسته مي‌شود را مي‌توان در سند پشتيباني که در وب سايت مايکروسافت قرار داده شده است، يافت.

نرم‌افزارهاي آفيس 2007 بعد از اتمام پشتيباني همچنان با چند استثناء به کار خود ادامه خواهند داد؛ اما شرکت‌ها با استفاده از اين نرم‌افزارها، خود را در معرض خطر نرم‌افزارهاي مخرب قرار مي‌دهند و در نتيجه موجب آسيب به دستگاه مي‌شوند. مديران بخش فناوري اطلاعات (آي.تي) براي دريافت به‌روزرساني‌‌هاي امنيتي و غير امنيتي بعد از تاريخ دهم اکتبر، بايد از آفيس 2010 يا نسخه‌هاي بعدي آن استفاده نمايند. جاي تعجب نيست که مايکروسافت، برنامه اشتراک آفيس 365 و نرم‌افزارهاي آفيس 2016 را که با طرح‌هاي سطح تجاري يا سازماني همراه هستند، پيشنهاد مي‌دهد.

بعد از دهم اکتبر، نرم‌افزارهاي آفيس 2007 در برخي موارد به خوبي کار نمي‌کنند که بهترين نمونه اين موارد، اوت لوک 2007 است. مايکروسافت اعلام کرد: "اوت لوک 2007، از 31 اکتبر 2017، قادر به اتصال به صندوق‌هاي پستي آفيس 365 نخواهند بود و اين بدين معناست که کاربران اوت لوک 2007 که از آفيس 365 استفاده مي‌کنند، ديگر قادر به دريافت و ارسال ايميل از طريق آفيس 365 نخواهند بود".


مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

محاسبات بدون نیاز به سرور Azure Functions، در نهایت جاوا را نیز در بر گرفت

READ ARTICLE

ویندوز کنار بایستد! اپن سورس و Linux، دغدغه‌های جدید امنیت IT هستند

READ ARTICLE

بررسی وان پلاس 5: این گوشی آندرویدی متوسط از درون سریع؛ اما از بیرون قدیمی به نظر می‌رسد

READ ARTICLE

آی‌پد پرو 12.9 اینچی