مقالات

ترکیبی از سیستم عامل‌های ویندوز و مک

-


نویسنده: Bookwalter
منبع: Mac World

 

کاربران مک براي شبيه‌سازي تجاري، دو گزينه به جز گزينه کمتر مطرح Virtual Box دارند. دو برنامه ديگر هم عبارتند از: VMware و parallels که دسک‌تاپ خود را 3براي انطباق با سيستم عامل جديد مک؛ يعني sierra تغيير داده‌اند.
هر دو شرکت فوق، سال قبل تمايل خود براي پشتيباني از نسخه ويندوز 10 و مک را ابراز کردند؛ ولي در 2016 اين کار تکميل‌تر شد‌. نسخه به‌روزرساني VMware به نام Fusion 8.5 عرضه شد.
شرکت پارالل در دهمين سالگرد تاسيس خود از مهندسين خود خواست نسخه 12 را عرضه کنند.

 

 

 

2باز کردن برنامه Toolbox

نسخه 12 برنامه پارالل با قيمت ساليانه 100 دلار براي نسخه حرفه‌اي يا 80 دلار براي استاندارد و 40 دلار براي نسخه دانشجويي بخشي به نام toolbox، با قيمت 10 دلار هم دارد که مجزا نصب مي‌گردد.


اين برنامه، 20 کار روزانه را شامل مي‌شود که همه در يک منو مي‌آيند. هر يک از اين ابزارها کارهايي مثل دانلود يا تبديل ويديو و ضبط صدا يا بي صدا کردن ميکروفون و ... را انجام مي‌دهند. هر يک از اين موارد کاربردي هستند؛ ولي منحصربه‌فرد نيستند و هر کاربري به‌دلخواه مي‌تواند از آن‌ها استفاده کند يا خير.


مواردي هم هستند که به شکل طبقه يا گروه بندي هستند؛ مانند اسکرين شات‌ها، آرشيو فايل‌ها و ضبط يا مديريت زمان. براي ما مواردي مثل زمان سنج و آلارم و تايمر کاربرد دارند و در آيفون يا ساعت اپل هم آن‌ها را لازم داشتيم و مهم هستند‌. تول‌باکس تنها در OS کار مي‌کند و براي ماشين‌هاي مجازي مک و ويندوز يا لينوکس کاربرد ندارد.


يکي از اثرات جانبي اين تول‌باکس اين است که 3 آيکون مختلف در قسمت منوي کامپيوتر دارد: يکي براي تول‌باکس، ديگري براي دسک‌تاپ (البته وقتي در حال اجرا است) و بالاخره يکي براي سرويس پارالل اکسس با هزينه ساليانه 20 دلار است. جايي براي موارد ديگري هم هست که البته حداقل مي‌توانند در فولدري تک سازمان‌دهي شوند.

5

 

اگر براي ويندوز، مک و پارالل دسک‌تاپ 12 همه با هم وقت صرف مي‌کنيد، براي هر کدام صفحات ورود وجود دارد. عملکرد تقويت شده براي هر کدام در نظر گرفته شده است و6 سرعت دسترسي به فولدرها و تصاوير 25 درصد بيشتر شده است و سرعت تعليق و شروع دوباره برنامه هم 5 ثانيه در آي مک 27 اينچ Retina بهتر شده است. مي‌توانيد VMs را طوري تنظيم کنيد که در ابتدا در سيستم به هنگام شروع اجرا شود و در پس زمينه بدون اشغال وقت اضافي از پردازنده بماند. اين برنامه در شروع مجدد و يا خاموش شدن و خروج از سيستم در پس زمينه در حالت آماده باش مي‌ماند.


يکي از نکات آزار دهنده در ويندوز 10، مناسب نبودن روش به‌روزرساني خودکار آن است. ما از ويندوز به صورت روزانه استفاده نمي‌کنيم؛ بنابراين هر بار که برنامه پارالل اجرا مي‌شود، عملکرد به علت انجام به‌روزرساني در پس زمينه کاهش مي‌يابد. با کمي دستکاري مي‌توان از اين کار در مواقعي که از آي مک استفاده نمي‌شود، جلوگيري کرد. PD12 شامل فضاي 500 گيگابايتي يکساله از طرف Acronics براي ذخيره‌سازي در ماشين مجازي است.


Desktop 12 ويندوز را در مک شبيه سازي مي‌کند‌. برنامه‌هاي ورد و اکسل يا پاورپوينت را مي‌توان در سافاري براي باز کردن برنامه‌هاي آفيس 365هم استفاده کرد و رمزهاي عبور مرورگر IE و يا Edge را در مک هم وارد نمود. يک مورد ديگر اينکه، پارالل براي چند نمايشگر وضوح‌هاي جداگانه‌اي در اختيار قرار مي‌دهد؛ آي مک ما وضوح رتينا را دارد؛ در حاليکه نمايشگر تاندربولت 27 اينچي وضوح 1440*2560 را دارد.
تنها جايي که برنامه Desktop 12 کمبود دارد، منوي ميانبر متني است که حذف شده است و به نظر ما براي درخواست سريع فضا از ماشين مجازي ويندوز بدون نياز به باز کردن پنجره پيکربندي بسيار لازم بود.

جمع بندي

اگر اشتراک ساليانه پارالل را داريد، نصب پارالل دسک‌تاپ 12 مک مناسب و معقول نيست. هر چند تول‌باکس متقاعد کننده نيست و هزينه 50 دلاري براي به‌روزرساني دائمي زياد است؛ با اين وجود بهبودهاي عملکرد و پشتيباني از سيستم عامل مک sierra هم جالب و قابل تعمق هستند.

مترجم: احمد محمدرضاپور


سایر مقالات

READ ARTICLE

Firefox Quantum: یک جهش به جلو

READ ARTICLE

کیس Rugged Case شرکت Urban Armor Gear: یک کیس بادوام عالی برای گل حساس یک لپ‌تاپ

READ ARTICLE

INVOXIA NVX 200: iPhone خود را به یک تلفن رومیزی تبدیل کنید

READ ARTICLE

بررسی Google Backup and Sync: برای افرادی که در حال حاضر هم با اکوسیستم Google کار می‌کنند، عالی است