مقالات

چگونه با آیفون خود، تصویر عالی بگیرید؟

عکس گرفتن از چیزهایی که استفاده می‌کنید تا فروش آن‌ها به صورت آن‌لاین؛ فقط به فاصله چند تکنیک است و لزومی ندارد که این روش‌ها، سخت یا گران قیمت باشد


نویسنده: Jackie Dove
منبع: Mac World

اين کار ممکن است خيلي ساده به نظر برسد؛ ولي در مواقعي که مي‌خواهيد دارايي‌هاي خود را از طريق يک بازار آن‌لاين به فروش برسانيد، اهميت پيدا مي‌کند.

تصاويري که حرفه‌اي به نظر مي‌رسند، مي‌توانند قيمت نهايي دارايي شما را هزار برابر کنند. اين دارايي مي‌تواند شامل لپ‌تاپ، کيف دستي، قاب آيفون و ... باشد. شما مي‌توانيد دارايي خود را در سايت‌هايي مثل Craigslist، eBay، Amazon يا Facebook Marketplace بفروشيد.

در اينجا چند نکته وجود دارد که با به‌کارگيري آن‌ها مي‌توانيد محصول خود را با بهترين قيمت به فروش برسانيد.

از دوربين آيفون خود استفاده کنيد

شما هيچ نيازي به يک DSLR (يا تصاوير با وضوح فوق بالاي آن) براي عکس گرفتن از محصول و قرار دادن آن در بازار آن‌لاين نداريد. دوربين 12 مگاپيکسلي آيفون 6s، f/2.2، 29 ميليمتري نيز مناسب است. آيفون 7 پلاس يک دوربين 12 مگاپيکسلي پيشرفته‌تر 28 ميليمتري f/1.8 و 56 ميليمتري در f/2.8 دارد. هر دو داراي قابليت فوکوس خودکار تشخيص فاز، فلس تن دوگانه هستند. آيفون‌هاي قديمي‌تر نيز دوربين 8 مگاپيکسلي خوب دارند که براي تصاوير آن‌لايني که نيازي به چاپ کردن ندارد، مناسب هستند.

محصول خود را تميز کنيد

قبل از شروع عکس‌برداري، محصول خود را کاملا تميز کنيد. هر چيزي که مي‌فروشيد، بايد تا حد امکان جذاب باشد. البته هيچکس انتظار ندارد که يک محصول استفاده شده، تازه و جديد به نظر برسد. اطمينان حاصل کنيد که مورد شما کثيف و خاک آلود نيست. چندين عکس از آن بگيريد و روي عيوب آن زوم کنيد. از عکس‌هاي قبلي استفاده نکنيد. اگر بسته بندي اصلي را داريد، حداقل يکي از چندين عکس را به آن اختصاص دهيد.

اطراف خود را تميز کنيد

محصول شما بايد از محيط اطراف خود جدا شود تا توجه خريدار را به خود جلب نمايد. بينندگان را به تماشاي يک فضاي زنده کثيف با چند صفحه روي ميز ناهارخوري نبريد. با اين کار، خريداران سريعا از مورد شما رد مي‌شوند.

با نور طبيعي از آن عکس بگيريد
عکس خود را در طول روز و با نور طبيعي حاصل از پنجره بگيريد يا از محصول خود در فضاي خارجي عکس بگيريد. استفاده از فلش و سايه‌هاي آن بپرهيزيد. نور طبيعي باعث مي‌شود که رنگ واقعي محصول شما نشان داده شود. در اوايل صبح يا اواخر بعد از ظهر عکس بگيريد تا تصويري لطيف و با نورپردازي مناسب داشته باشيد.

از لامپ استفاده کنيد

روشن کردن صحنه مي‌تواند باعث آفرينش شگفتي‌هاي زيبايي شناسي تصوير شما شود و مشاهده آن تصوير را لذت بخش‌تر کند. به طور کلي، دو نور از جهت مخالف، نورپردازي کاملي روي جسم ايجاد مي‌کند و اکثر سايه‌هاي مزاحم را از بين مي‌برد. شما مي‌توانيد جسم خود را در کنار يک بورد پوستر و چراغ‌هاي روميزي بدون نياز به خريد تجهيزات ديگر آماده کنيد.

از زمينه‌هاي متضاد استفاده کنيد

اگر محصول شما تيره است، از زمينه روشن و اگر روشن است، از زمينه تيره استفاده کنيد. استفاده فرش، دستمال، صفحه يا پتو پس زمينه ساده را ايجاد مي‌کند. ساير گزينه‌هاي پيش رو مي‌تواند شامل حصير، رول کاغذ سفيد يا تخته پوستر که در رنگ‌هاي سياه و سفيد در دسترس است، مناسب هستند. يک صفحه را روي کف يا ميز قرار دهيد و صفحه‌اي را به ديوار تکيه دهيد. گاهي حتي يک صفحه هم کافي است.

از جعبه‌ها کمک بگيريد

گاهي اوقات براي حذف سايه‌ها از تصوير، مي‌توانيد از مورد خود درون يک جعبه نور، عکس بگيريد. يک جعبه نور بخريد يا خودتان بسازيد. کافي است از جعبه مقوايي که در خانه داريد، استفاده کنيد و روي آن دستمال سفيد يا کاغذ نازک بکشيد. Maeling Designs دستورالعمل ساخت جعبه نوري را در اختيار شما مي‌گذارد.

از تمام زوايا عکس بگيريد

عکس‌هاي متعددي که از زواياي مختلف گرفته‌ايد را ارسال کنيد و بخش‌هاي مختلف محصول را نمايش دهيد. تصاوير کامل محصول، از اطراف، کلوزآپ، از عقب و تصاوير زاويه‌اي را ارسال کنيد. قاب را پر کنيد و هم سطح محصول و از بالاي آن عکس بگيريد.

از يک سه پايه استفاده کنيد

سه پايه‌هاي قابل حمل زيادي هستند که مي‌تواند گوشي شما را در هنگام عکس گرفتن ثابت نگه دارند. همچنين مي‌توانيد از دکمه ميزان صدا روي گوشي به عنوان شاتر آيفون استفاده کنيد.

يکي از علاقه‌منديهاي ما، پايه JobyGripTight One GP (قيمت پيشنهادي فروشنده 34.95 دلار ، موجود در آمازون) است. با اين سه پايه ميني انعطاف‌پذير که سازگار با تمامي آيفون‌هاي قاب‌دار و بدون قاب طراحي شده، از محصول خود عکس بگيريد. پايه‌هاي انعطاف‌پذير و تاشوي آن دور اشياء اطراف مي‌پيچد و زاويه بسيار خوبي را در عين پايداري روي سطح فراهم مي‌کند.

پايه Square Jellyfish Metal Spring Tripod Mount (16.95 دلار) با هر مدل گوشي هوشمند از آيفون SE گرفته تا آيفون 7 پلاس با قاب و بدون قاب، سازگار است. يک سر سه پايه گوي‌دار ميني آلومينيومي جاي‌گيري درست گوشي شما براي ترکيب مطلوب را تضمين مي‌کند. گريپ با بار فنري و سر پايه لاستيکي تلفن شما را براي بهترين تصوير تثبيت مي‌کند.

Spring Tripod Mount کوچک به شما اين امکان را مي‌دهد که آيفون را در حالت ايمن قرار دهيد و آن را به صورت عمودي و افقي بچرخانيد. چهار فنر اين واحد، يک گريپ قوي را تشکيل مي‌دهند و بازوهاي مبتني بر کشش آن، گوشي شما را ثابت نگه مي‌دارد.

از لنزهاي پيشرفته استفاده کنيد

معمولا براي افزايش کيفيت تصاوير، نيازي به اتصال يک لنز به آيفون نيست. البته اگر مي‌خواهيد آيفون را مانند DSLR کنيد، مي‌توانيد از لنز استفاده کنيد؛ چون عکس گرفتن بدون Telephoto با لنزهاي مختلف ممکن است مشکل باشد.

Moment Tele (99.99 دلار در آمازون) و Moment Wide (89.99 دلار در آمازون) هر دو اپتيک‌هاي خوبي دارند و مزاياي بيشتري براي عدم تمرکز شما براي استفاده از مورد اختصاصي ايجاد مي‌کنند. Moment مجموعه کاملي از لنزها را در اختيار دارد که از آيفون 4 تا آيفون 7 پلاس با تمام گوشي‌ها سازگار است.

کيت لنز Kamerar Zoom براي آيفون 7 پلاس (35 دلار در آمازون) يک سيستم اپتيک دوتايي با fisheye، telephoto، لنز بزرگ زوم و قاب ارائه مي‌دهد. اين کيت از گوشي شما محافظت مي‌کند و دسترسي به تمام پورت‌ها را فراهم مي‌سازد. اين قاب را روي گوشي خود بگذاريد و سپس لنز انتخابي را به آن متصل کنيد.

از اپليکيشن‌ها استفاده کنيد

در طول سال‌ها، صنعت کلبه در عکس‌هاي آيفون براي هر مقصودي که تصورش را کنيد، ظهور کرده است و قابليت‌هاي تصويربرداري و ويرايش را در اختيار کاربران قرار داده است. در اينجا به چند نمونه معروف اشاره مي‌شود:

+ Camera(3 دلار): با فوکوس و امکانات لمسي، تصويربرداري و حالت‌هاي صحنه و سطح افقي، افکت‌ها و به اشتراک گذاري قابليت‌ها مي‌تواند در جزئيات مشخص مورد فروش شما، صفر باشد. ويژگي Clarity آناليز و تنظيمات هوشمند را روي عکس شما انجام مي‌دهد.

Lightroom براي آيفون (رايگان): وقتي مي‌خواهيد از دستگاه خود عکس بگيريد، از نسخه موبايلي Adobe Photoshop Lightroom استفاده کنيد. شما مي‌توانيد به صورت رايگان عکس بگيريد و آن را بدون اشتراک در Creative Cloud ويرايش کنيد. با اين حال، اگر مي‌خواهيد تصاوير خود را در دستگاه خود همگام سازي کنيد که براي اين پروژه نيازي به اين کار نيست، بايد عضو Creative Cloud شويد.

Snapseed (رايگان): Snapseed يک فروشگاه براي همه نوع تصويربرداري و ويرايش تصاوير آيفون؛ از جمله چيدن، چرخاندن، تبديل، تعادل رنگ سفيد، منحني‌ها، تاري لنز و غيره است.

شات خود را پاک کنيد

وقتي تمايلي به استفاده از فتوشاپ نداريد، از برخي از ابزارهاي رايگان، ارزان يا آن‌لاين براي برطرف کردن مشکلات و تصحيح رنگ استفاده کنيد. Photos رايگان اپل يا Adobe's Photoshop Elements (99 دلار) ابزارهاي ساده رتوش ارائه مي‌دهند.

از متن، مرزها و غرفه‌ها استفاده نکنيد

تصوير محصول شما، يک اثر هنري محسوب نمي‌شود. اين عکس براي فروش يک محصول طراحي شده است. لازم نيست چيزي غيراصلي به تصاوير خود اضافه کنيد که بتوانيد به کمک آن، ذهن‌ها را از نقص‌هاي محصول منحرف کنيد. از متن، مرز و غرفه به صورت مستقيم روي عکس استفاده نکنيد. با زوم کردن روي هدف خود مي‌توانيد قاب را با آن پر کنيد؛ اما يک فضاي خالي در اطراف براي داشتن يک نماي مناسب از مورد يا اتاق قرار دهيد يا در صورت لزوم آن را بچينيد.

از قواعد پيروي کنيد

بعضي از سايت‌ها مانند eBay و Amazon دستورالعمل خاصي در محيط ميزباني خود اجرا مي‌کنند که به بهتر ديده شدن محصول در اين سايت‌ها کمک مي‌کند. فکر خوبي است که از اين قواعد پيروي کنيد.

موفق باشيد

تنظيم تصوير محصول براي فروش مي‌تواند کمي چالش برانگيز و کمي زمان بر باشد؛ اما بعد از طي کردن گام‌هاي فوق مي‌توانيد بدون سرمايه گذاري پولي، به راحتي نتايج خوبي بگيريد. فروش موفق در عين اينکه پول بيشتري به شما مي‌رساند، تجربه خوبي نيز در اختيار شما قرار مي‌دهد.


مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

محاسبات بدون نیاز به سرور Azure Functions، در نهایت جاوا را نیز در بر گرفت

READ ARTICLE

ویندوز کنار بایستد! اپن سورس و Linux، دغدغه‌های جدید امنیت IT هستند

READ ARTICLE

بررسی وان پلاس 5: این گوشی آندرویدی متوسط از درون سریع؛ اما از بیرون قدیمی به نظر می‌رسد

READ ARTICLE

آی‌پد پرو 12.9 اینچی