مقالات

گوگل تبلیغات نامناسب را با فیلتری که در کروم قرار داده شده، مسدود می‌کند

این قابلیت جدید در سال آینده به این مرورگر اضافه خواهد شد.


نویسنده: Michael Simon
منبع: PC World

مدت زمان زيادي است که گوگل، روش‌هايي را براي مسدود کردن تبليغات پاپ آپ‌ها در کروم ارائه داده است که البته پيدا کردن اين قابليت، هيچگاه ساده و آسان نبوده است. به احتمال زياد اکثر افرادي که از اين مرورگر استفاده مي‌کنند؛ حتي نمي‌دانند که چنين تنظيمات و قابليت‌هايي در مرورگر وجود دارد؛ ولي در حال حاضر، گوگل در مورد تبليغات مزاحم و آزاردهنده، تصميماتي جدي اتخاذ کرده است؛ براي فعال کردن قابليت مورد بحث، شما بايد وارد تنظيمات خاص شويد.

اين قابليت حتي تبليغات نامناسب خود گوگل را هم شامل مي‌شود.

Sridhar Ramaswamy، معاون ارشد تبليغات و تجارت گوگل در يک پست وبلاگي، راهبرد جديد اين شرکت براي برخورد با تبليغات؛ به عنوان بخشي از اقدامات اين شرکت جهت بهتر ساختن فضاي وب براي تمامي افراد را بيان کرد. وي توضيح داد که گوگل به ائتلاف تشکيل شده براي تبليغات بهتر پيوسته است. اين ائتلاف، يک گروه صنعتي است که فيس‌بوک، News Corp و Unilever نيز در آن حضور دارند و براي نحوه بهبود بخشيدن به تبليغات براي مشتريان؛ راهنمايي شفاف، عمومي و داده محوري ارائه مي‌دهد.

اين روند با روش نمايش تبليغات در کروم شروع مي‌شود. Ramaswamy افزود: "در گفتگو با ائتلاف و ساير گروه‌هاي صنعتي، ما تصميم گرفتيم از اوايل سال 2018، نمايش تبليغات توسط کروم (حتي تبليغات خود گوگل) روي وب‌سايت‌هايي که با استانداردهاي تبليغات بهتر سازگار نيستند را متوقف کنيم". معلوم نيست که آيا کاربران مي‌توانند مسدودکننده جديد تبليغات را غيرفعال کنند يا قابليتي است که در موتور رندر Blink قرار گرفته و مرورگر را وادار به عدم نمايش تبليغات مي‌کند.

در گزارش جدگانه‌اي که در Wall Street Journal منتشر شده، نوشته شده است که گوگل به منتشرکنندگان اين تبليغات، حداقل شش ماه وقت مي‌دهد که براي تغيير آماده شوند. اين نشريه بيان مي‌دارد که اين قابليت علاوه بر فيلتر کردن تبليغات نامناسب، از انتشار تمامي تبليغاتي که تجربه تبليغاتي بدي را به کاربران منتقل مي‌کند، جلوگيري خواهد کرد.

طبق گزارش‌هاي منتشر شده در اين مجله، گوگل حتي از يک مسدودکننده، فراتر مي‌رود و آن را بيشتر شبيه يک مسدودکننده تبليغات پاپ آپ‌ که هم اکنون در اين مرورگر وجود دارد، در اختيار کاربران قرار مي‌دهد. البته با وجود اينکه کاربران بايد خودشان اين قابليت را انتخاب کنند؛ ولي با اين حال، اين مسدودکننده جديد به صورت پيش فرض براي تمامي کاربران فعال است.

بر کسي پوشيده نيست که گوگل، يکي از ثروتمندترين شرکت‌هاي موجود در جهان است و اکثر درآمد آن حاصل تبليغات است؛ ولي با وجود اينکه اين اقدام گوگل ضد رقابتي است و کمي مشکوک به نظر مي‌رسد که بزرگترين ارائه دهنده آگهي در جهان، مسدودکننده آگهي به مرورگر خود اضافه کند؛ ولي اين کار پيامدهاي خوبي را به دنبال خواهد داشت.

کاربران کروم مي‌دانند که در فروشگاه وب اين مرورگر، چندين افزونه مخصوص مسدود کردن تبليغات وجود دارد؛ اما اکثر آن‌ها از روش همه يا هيچ استفاده مي‌کنند که مسلما اين قابليت، اعتبار گوگل را تحت تاثير قرار مي‌دهد. اين قابليت و بدون توجه به اينکه شما در حال حاضر يک مسدودکننده تبليغات را فعال کرده‌ايد، با از بين بردن تبليغات مزاحم و سنگين؛ از جمله آن‌هايي که جزء تبادل تبليغ گوگل بوده‌اند، تجربه بهتري را براي همگان فراهم مي‌کند و اين فقط کروم نيست که از اين قابليت بهره مند خواهد شد. گوگل به عنوان يکي از اعضاي ائتلاف براي تبليغات بهتر، متعهد به بهبود در تحويل و ارائه تبليغات است و اين چيزي که همگي ما توافق داريم که به شدت مورد نياز است.


مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

محاسبات بدون نیاز به سرور Azure Functions، در نهایت جاوا را نیز در بر گرفت

READ ARTICLE

ویندوز کنار بایستد! اپن سورس و Linux، دغدغه‌های جدید امنیت IT هستند

READ ARTICLE

بررسی وان پلاس 5: این گوشی آندرویدی متوسط از درون سریع؛ اما از بیرون قدیمی به نظر می‌رسد

READ ARTICLE

آی‌پد پرو 12.9 اینچی