مقالات

حسگر اثر انگشت Synaptics زیر شیشه گوشی قرار می گیرد تا اندازه صفحه نمایش تلفن همراه افزایش یابد

-


نویسنده: Martyn Williams
منبع: PC World

31-32-1

يکي از شرکت هاي بيومتريک واقع در دره سيليکون اظهار داشته که نوعي حسگر اثر انگشت را بهبود و توسعه بخشيده که مي تواند در زير شيشه هاي گوشي قرار گيرد؛ در نتيجه صفحه نمايش  گوشي هاي هوشمند نيازي به کليد يا دکمه اي اضافي به جاي حسگر نخواهند داشت (Silicon Valley نام رايج و غير رسمي منطقه اي در حدود 70 کيلومتري جنوب شرقي سانفرانسيکو است که به دليل قرار داشتن بسياري از شرکت هاي مطرح انفورماتيک جهان، شهرت يافته است).


حسگرهاي سري FS9100 محصول شرکت Synaptics مي توانند روي يک کاور صفحه نمايش به قطر يک ميلي متر اسکن اثر انگشت را انجام دهند و در عين حال اثر انگشت را به درستي تشخيص دهند؛ در نتيجه جاي گذاري آن در زير صفحه نمايش آسان تر خواهد بود.


در حال حاضر اکثر حسگرهاي اثر انگشت بر روي شيشه قرار مي گيرند و وجود يک کليد بر روي سطح ظاهري تلفن همراه يا يک دکمه اختصاصي براي قرارگيري حسگر روي آن ضروري است. احتمالا اين حسگر بر روي گوشي هاي پرچم دار بازار همچون آيفون 7 و گلکسيS7 اعمال خواهد شد.


از آنجايي که تعدادي حسگر اثر انگشت وجود دارند که زير شيشه گوشي واقع مي شوند، لازم است که شيشه ضخامتي کمتر از يک ميلي متر داشته باشد؛ در نتيجه ضروري است تا شيشه اي که در اطراف حسگر قرار دارد، تراش داده شود.


حذف کليد و دکمه و همچنين تراش شيشه، صرفا به معناي يک طراحي صنعتي شکيل تر نيست؛ بلکه مقدار شيشه اي را که به خاطر ترک برداشتن در حين توليد هدر مي رفت، کاهش مي دهد.


پيش از اين شرکت Synaptics اين گروه از حسگرها را به اميد ثبت سفارش به صنعت توليد تلفن هاي هوشمند عرضه کرد. اين شرکت نمونه هاي پيشنهادي خود را در 3 ماهه اول سال 2017 ارائه خواهد داد و توليد انبوه خود را در اسرع وقت و در 3 ماهه دوم سال آغاز خواهد کرد.


سایر مقالات

READ ARTICLE

چگونه می‌توان تعیین کرد که اپل در حال کند کردن سرعت آیفون ما است؟

READ ARTICLE

CES2018: چه انتظاری باید از سامسونگ، ال جی، سونی و سایر برندها داشت؟

READ ARTICLE

چگونگی خاموش کردن گوشی آیفون x

READ ARTICLE

جستجوی قاب برای آیفون X در اپ استور