مقالات

به‌روزرسانی Apple TV برای افرادی که اشتراک خود را لغو کرده‌اند، انجام نمی‌شود

-


نویسنده: Jared Newman
منبع: PC World

به تازگي Apple TV به‌روز‌رساني بزرگي را دريافت کرده است؛ اما افرادي که اشتراک خود را لغو کرده‌اند، مخاطبان مورد هدف آن نيستند. آخرين نسخه از tvOS، شامل يک اپليکيشن جديد TV است که ويديوها با کلا 12 اپليکيشن ويديويي ديگر؛ از جمله Hutu، ABC وComedy Central همکاري دارند. تصور آن به عنوان يک پيشرفت، راهنماي تلويزيون را متهد مي‌سازد که به شما اجازه جستجو از طريق فيلم را بدهد و TV بدون نياز به پرش بين اپليکيشن نشان داده مي‌شود.
اپل به وضوح اپليکيشن TV را به عنوان رابط آينده براي Apple TV مي‌بيند. اما در حال حاضر، اين به اندازه کافي منابع ويديويي را پشتيباني نمي‌کند؛ به خصوص اگر شما يک کابل ورود به TV نداشته باشيد.35-39-2-1

بدون تخفيف

با نسخه جديدي از tvOS، اپل رفتار پيش فرض Siri را تغيير داده است؛ با فشار دکمه home در حال حاضر شما مستقيم اپليکيشن TV را مي‌گيريد. از حالا آن را TV مي‌ناميم و شما بايد دکمه را بار دوم براي رسيدن به صفحه نمايش home قديمي فشار دهيد. مي‌توانيد دکمه home را بازگشتي به صفحه نمايش اصلي با مراجعه به Setting->Remote و Device و کليک دکمه home براي سوئيچ از TV app به Home Screen ايجاد کنيد.


رفتار جديد مي‌تواند نامطلوب باشد؛ زيرا TV در ابتدا هيچ مطلب يا اپليکيشني را بر روي صفحه نمايش اصلي خود نشان نمي‌دهد. براي تنظيم کارها، بايد يک اپليکيشني را نصب کنيد که TV را پشتيباني مي‌کند؛ سپس وارد آن اپليکيشن شويد؛ پس از آن به TV برگرديد که در آن بايد اتصال اپليکيشني که نصب کرده‌ايد را تاييد کنيد. مرحله اتصال تصور مي‌شود که يک معيار حريم خصوصي باشد. اپل اجازه صريحي به شما مي‌دهد تا عادات مشاهده شما را مورد مطالعه قرار دهد؛ اما نياز به تکرار اين مرحله براي هر اپليکيشني که به نظر مانند Overkill مي‌آيد، دارد.


هنگامي که برخي از اپليکيشن‌ها را تاييد مي‌کنيد، منوي TV با پيشنهادات (توصيه‌هايي) پر خواهد شد. مي‌توانيد از طريق نشان دادن براساس نوع، جستجو کنيد؛ آنچه را که محبوب است را ببينيد و علاقه‌مندي‌هاي خود را به فهرست پيگيري اضافه نماييد که «Up Next» ناميده مي‌شود و به شما کمک مي‌کند تا هر جايي که متوقف شديد را انتخاب کنيد.


اپل در کنار احتياط شديد با اجازه دسترسي به عادات مشاهده شما، در اشتباه است. شما هنوز هم نياز به صفحه نمايش اصلي قديمي براي دسترسي به بسياري از اپليکيشن‌هاي جريان (پخش) داريد.
اما يک سيستم کاملا ماهرانه است؛ افرادي که اشتراک خود را لغو کرده‌اند، به سرعت متوجه اين مشکل خواهند شد: از 37 اپليکيشن پخش که از TV پشتيباني مي‌کنند، 26 تاي آن‌ها اپليکيشن TV Everywhere مي‌باشند که نياز به پرداخت هزينه براي ورود به TV براي تماشاي تمام محتواي آن‌ها را دارد.


همان طور که قبلا نوشته‌ايم، اپليکيشن‌هاي TV Everywhere فقط براي مشترکين کابلي نيست (go.pcworld.com/freetvapps). بسياري از آن‌ها، از جمله ABC، NBC، Watch Food Network، Watch HGTV Discovery Go و Animal Planet Go؛ مقدار زيادي از قسمت‌هاي TV را بدون ورود به سيستم ارائه مي‌دهند؛ اما اين مفهوم در اپل به نظر مي‌رسد که از دست رفته است و هر يک از اين برنامه‌ها به TV متصل نيست؛ مگر اينکه شما به برخي از اطلاعات محرمانه پرداخت هزينه TV وارد شويد.


اگر شما يک مشترک پلي استيشن لانگ وو هستيد، ممکن است هنوز هم برخي از قابليت‌هاي اين سيستم را دريافت نماييد؛ زيرا بسياري از اپليکيشن‌هاي TV Everywhere هنوز هم با TV کار مي‌کنند (HBO Go، Showtime Anytime و Disney Channel چند نمونه مي‌باشد) و لانگ وو از ويژگي ورود يکپارچه جديد TV اپل (go.pcworld.com/atvsso) پشتيباني نمي‌کند؛ بنابراين شما بايد مجدد به اطلاعات محرمانه خود براي هر اپليکيشني که نصب کرده‌ايد، وارد شويد.
شما مي‌توانيد Shows را از منابع پشتيباني شده (مانند HBO Go) به ليست «Up Next» اپليکيشن TV اضافه کنيد؛ اما آن‌ها فقط زمان شما را به صفحه info اپل خواهند گرفت.

 

cord cutterها

همان طور که براي خدمات مشترکين مستقل، در حال حاضر TV با 9 مورد از آن‌ها کار مي‌کند: HBO Now، Hutu، Starz، Showtime،CB5 All Access، Tribeca shortlist، Mubi، Crunchyroll و Curiositystream؛ Netflix در حال حاضر يک غفلت عمده از اپليکيشن TV است و آمازون در همه جا Apple TV را مورد پشتيباني قرار نمي‌دهد.

خدمات رايگان پخش، نقطه ضعف ديگر است که با TV فقط CW و CW Seed به هنگام راه‌اندازي مورد پشتيباني قرار مي‌گيرد. اين محتوا را از Crackle، PBS، PBS Kids، Tubi TV يا Shout! Factory TV متوقف نمي‌سازد. کاربران DVR به‌روز‌رساني شده توسط OTA نيز موفق نيستند؛ همان طور که TV نمايش ضبط از Tablo يا هر چيزي را در کتابخانه Plex تان متوقف مي‌سازد.


مشترکين بسته نرم‌افزاري پخش استفاده زيادي از TV را دريافت نخواهند کرد. اين اپليکيشن شامل هيچگونه محتوا يا به محض تقاضا يا به صورت زنده از Sling TV، DirecTV Now يا PlayStation Vue نمي‌باشند (دوباره، مشترکين لانگ وو مي‌توانند به دوجين از اپليکيشن‌هاي TV Everywhere منحصر به فرد دسترسي داشته باشند؛ اما از Sling TV و DirecTV پشتيباني مي‌کنند که در حال حاضر بسيار محدودتر شده است).


به اين نکته پي برده‌ايم که يک راه حل باعث مي‌شود که TV کمي بيشتر مفيد باشد: اگر شما به دنبال يک نمايش از طريق Siri هستيد، مي‌توانيد آن را به فهرست «Next Up» اضافه کنيد؛ حتي اگر آن نمايش از فهرست پيگيري انتخاب گردد و در دسترس باشد، به صفحه اطلاعات اپل برخواهيد گشت که در آن مي‌توانيد به هر منبع پرش کنيد که محتوا از طريق جستجوي Siri از جمله Netflix، HBO Go و PBS بالا آمده است.


اما حتي اين ترفند نيز داراي جنبه‌هاي منفي مي‌باشد؛ مگر اينکه منبع محتوا از TV پشتيباني کند که نمي‌توانيد به طور خودکار انتخاب کنيد که در آن متوقف شده‌ايد و فقط به قسمت‌هاي بعدي مورد با کليک از طريق يک جفت منوي اضافي دست مي‌يابيم.

35-39-4-1


آينده TV

اگرچه اپليکيشن TV اپل امروزه براي مشترکيني که اشتراک خود را لغو کرده‌اند، مفيد نيست؛ اين داراي برخي از ويژگي‌هاي بالقوه است. شايد در آينده، اپل بتواند واسطه کابلي TV را قطع کند و بسته نرم‌افزاري TV Everwhere به خود آن با تبديل اپليکيشن TV به مقصد اصلي براي کانال‌هاي کابلي سنتي دسترسي دارد. همچنين اپل مي‌تواند خدمات پخش مستقل مانند Netflix را دسته بندي کند؛ به شرط اينکه آن‌ها از اپليکيشن TV به طور کامل پشتيباني نمايند.


اپليکيشن TV پايه و اساسي براي برنامه‌هاي بزرگ‌تر مي‌سازد؛ اما تا زماني که شروع به ايجاد حرکت نمايد يا برخي از ويژگي‌هاي عمومي را در خدمات پخش قرار دهد که نمي‌خواهد مورد مشارکت قرار دهد، مشترکيني که اشتراک خود را لغو کرده‌اند بهتر است که از اپليکيشن جديد اجتناب کنند و به استانداردهاي صفحه نمايش اصلي TV اپل بچسبند.
براي ثبت نام در خبرنامه هفتگي Cord Cutter (go.pcworld.com/cordcutweekly) و براي دريافت اين خبرنامه و ساير اخبار Cord-cutting، بينش‌ها و معاملات ارائه شده به صندوق پستي خود و به سايت مراجعه نماييد.


مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

اپلیکیشن Busycal 3: تجربه یک تقویم مک بهتر، اکنون در iOS

READ ARTICLE

به‌روزرسانی Apple TV برای افرادی که اشتراک خود را لغو کرده‌اند، انجام نمی‌شود

READ ARTICLE

ثبت موقعيت جغرافيايي در عكس‌ها با Aperture 3.5 كار آساني است

READ ARTICLE

بررسی Visual Studio 2013


اگر یک محصول مسلط در بازار داشتید که بیش از 50 میلیون خط کد برای آن نوشته بودید و یک مجموعه مشتری وفادار…