مقالات

گوگل ویژگی "این مطلب را بعدا بخوان" برای iOS را به Chrome اضافه می‌کند

درست مثل مرورگر Safari روی iOS، Chrome یک ویژگی


نویسنده: Ian Paul
منبع: Mac World

گوگل گزينه نشانه گذاري "اين مطلب را بعدا بخوان" را به آخرين نسخه Chrome مخصوص iOS اضافه کرده است. به نظر مي‌رسد اين ويژگي فعلا فقط مخصوص iOS است و مشابه ويژگي ليست خواندن Safari است که اولين بار با Mac OS X 10.7 در سال 2011 عرضه شد.


مانند ليست خوانش Safari، شما مي‌توانيد دکمه اشتراک را در Chrome زده و از منوي ظاهر شده "اين مطلب را بخوان" را انتخاب کنيد. Chrome پس از انجام اين کار صفحه‌اي که مشخص کرده‌ايد را براي شما ذخيره خواهد کرد. براي دسترسي به ليست خوانش خود، روي دکمه منويي در گوشه سمت راست بزنيد (سه نقطه عمودي) و ليست خواندن را انتخاب کنيد.


يک پنجره پاپ – آپ به همراه تمام مقالات شما ظاهر خواهد شد. مقاله‌اي که مي‌خواهيد را انتخاب کنيد و تا زماني که آيکون علامت تيک سبز روي آن باشد، مي‌توانيد آن مقاله را به صورت آف‌لاين بخوانيد. وقتي آف‌لاين باشيد، Chrome صفحه را در قالب text-friendly (متني تري) نشان مي‌دهد؛ اما وقتي به شبکه واي فاي وصل شويد، تمام صفحه را به شما نشان مي‌دهد.


اين وِيژگي با خاصيت Safari مي‌تواند به صورت آف‌لاين صفحات را ذخيره نمايد؛ اما از شما مي‌خواهد براي وارد شدن به نماي خواندن، آيکون معين را بزنيد؛ مزيتي که شما مي‌توانيد از آن استفاده کنيد، وارد شدن به حالت خواندن متني ساده شده‌تري است؛ حال خواه شما آن‌لاين باشيد يا آف‌لاين.


تاثير اين ويژگي روي شما در خانه‌تان: اگرچه گوگل در ابر بخش بزرگي به خود اختصاص داده، ويژگي ليست خواندن در Chrome براي iOS در حال حاضر با ابر همگام سازي نمي‌شود. مقالات ذخيره شده روي دستگاه محلي شما مي‌مانند. اين مقالات روي دستگاه‌هاي ديگري که Chrome روي آن‌ها اجرا مي‌شود؛ نظير Mac ها، قابل دسترس نخواهند بود. به نظر تنها انگيزه گوگل براي اين عملکرد جديد، ارائه يک ويژگي است که Safari براي iOS دارد؛ اما Chrome آن را ندارد.


شايد در حال حاضر اين ويژگي فقط مخصوص iOS باشد؛ اما سرويس داخلي "اين مطلب را بعدا بخوان" رايگان و همگام سازي شده با ابر براي Chrome براي کاربران تمام پلت فرم‌ها قابل دسترس خواهد بود. گوگل علاوه بر اين، جايگزين ديگري براي سيستم هاي رده سوم نظير Pocket ارائه مي‌کنيد که اخيرا Mozilla و نيز Instapaper که متعلق به Pinterest است، اين قابليت را کسب کرده‌اند.


اگر هنوز اين ويژگي جديد را مشاهده نکرده‌ايد، لازم است Chrome را در App Store به‌روزرساني کنيد و پس از آن اين ويژگي در دسترس شما قرار مي‌گيرد.
مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

خبرهای داغ

READ ARTICLE

محاسبات بدون نیاز به سرور Azure Functions، در نهایت جاوا را نیز در بر گرفت

READ ARTICLE

ویندوز کنار بایستد! اپن سورس و Linux، دغدغه‌های جدید امنیت IT هستند

READ ARTICLE

بررسی وان پلاس 5: این گوشی آندرویدی متوسط از درون سریع؛ اما از بیرون قدیمی به نظر می‌رسد