مقالات

انحصاری بودن کافی است: بازی‌های PlayStation 4 اکنون از طریق PlayStation به کامپیوتر شخصی می‌آیند

مادامی که یک ارتباط اینترنت قوی داشته باشید، قادرید قابلیت‌های منحصر به فرد PS4 را در کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید؛ گرچه قیمت آن گزاف است.


نویسنده: Hayden Dingman
منبع: PC World

در آخرين روزهاي آگوست، Sony سرويس استريم سازي بازي PlayStation Now خود را با کاميپوترهاي شخصي نيز سازگار کرد. مشخصا اين سرويس با هزينه 20 دلار در ماه، هزينه بالايي داشت؛ اما اين اولين بار است که مي‌توانيد گزيده‌اي از بازي‌هاي PlayStation 3 را در کامپيوتر خود داشته باشيد. Last of Us، Uncharted، Ico، همگي قابل اجرا بر روي کامپيوتر هستند.  


ماجرا به زودي از اين هم شيرين تر خواهد شد. طبق اظهارات شرکت Sony، شما قادر خواهيد بود تمام عناوين بازي‌هاي مدرن PlayStation 4 را از طريق PlayStation Now در همين سال بازي کنيد. گزيده‌اي از خبر:


"ما بسيار مشتاقيم اعلام کنيم که رده PS Now حتي از اين هم بيشتر رشد خواهد کرد؛ چون ما در حال بسط و توسعه آن هستيم و مي‌خواهيم پلت فرم (چارچوب) جديدي را شامل کنيم: بازي‌هاي PlayStation 4. تمام بازي‌ها در سرويس؛ شامل بازي‌هاي PS4، با يک اشتراک PS Now منفرد شامل خواهند شد؛ چندي بعد يک آزمايش اختصاصي را روي بازي‌هايPS4 بر روي PS Now انجام مي‌دهيم. اگر شما مشترک فعال PS Now هستيد، دائم ايميل خود را چک کنيد که به زودي يک پيام دعوت دريافت خواهيد کرد".


قطعا اين برنامه پشتيبان اصلي Xbox Play Anywhere خود مايکروسافت نيست و اينکه هزينه اشتراک 20 دلار در ماه خيلي بالاست. اما اگر شما چشم انتظار Bloodborne، Uncharted 4، Until Dawn يا هر يک از ده‌ها بازي PlayStation 4 هستيد تا راه خود را به کامپيوترهاي شخصي باز کنند، اين فقط مي‌تواند بهترين روياي شما باشد.


هيچ سخن ثابتي در مورد اينکه چه بازي‌هايي شامل خواهند شد، تاکنون وجود نداشته و اين نيز مشخص نشده که آيا هزينه اشتراک براي سازگاري بيشتر با محتواي فعلي افزايش خواهد يافت يا نه؛ اما ما به محض اينکه چيزي بشنويم، شما را هم باخبر مي‌کنيم. اگر شما به مدت يک يا دو ماه است که مشترک برنامه ديگري شده‌ايد، برنامه‌هاي منحصر به فرد PS4 را بازي کنيد که ارزش آن را دارند و پس از آن ديگر سراغ آن بازي‌ها نخواهيد رفت.


مترجم: هدي زارعي


سایر مقالات

READ ARTICLE

خبرهای داغ

READ ARTICLE

محاسبات بدون نیاز به سرور Azure Functions، در نهایت جاوا را نیز در بر گرفت

READ ARTICLE

ویندوز کنار بایستد! اپن سورس و Linux، دغدغه‌های جدید امنیت IT هستند

READ ARTICLE

بررسی وان پلاس 5: این گوشی آندرویدی متوسط از درون سریع؛ اما از بیرون قدیمی به نظر می‌رسد