مقالات

ارسال Apple Mac در نیمه چهارم سال سقوط می‌کند؛ همان طور که ارسال PC هم کاهش می‌یابد


نویسنده: Agam Shah
منبع: PC World

در فصل سوم 2016، فروش کامپيوترهاي ويندوز به اندازه قابل توجهي بهتر از Apple Macs بوده است.
در فصل سوم سال، ارسال کامپيوتر، 3.9 درصد کمتر بوده است؛ در مقايسه با همين فصل در سال 2015؛ اما ارسال Mac يک کاهش 13 درصدي داشته است. طبق گزارش IDC، ارسال کامپيوترها در مجموع 68 ميليون دستگاه بوده است.
بخش پژوهش گفت: "کاهش‌ها به بدي‌اي که انتظار مي‌رفت، نبوده و تقريبا 3.2 درصد بالا‌تر از تخمين‌هاي اوليه IDC بوده است".

19-1

در بين 5 شرکت راس، اپل با بيشترين کاهش (13 درصد کاهش در ارسال Mac) در رده چهارم ثبت شده است. فروش Apple’s Mac در فصل سوم در مجموع 5 ميليون دستگاه بوده است. کاهش از ميزان 5.76 ميليون دستگاه در همين فصل در سال 2015 بوده است.


خيلي از لپ‌تاپ و دسک‌تاپ‌هاي Mac به خاطر ارتقاء به پردازشگرهايSkylake و Kaby Lake اينتل فروخته شدند. آن توانست ارسال Mac را رشد دهد. آمار و ارقام IDC شامل وسايل باز شدني مثل iPad Pro نيست.


Jay Chou آناليست IDC نتوانست فورا بگويد که ارسال‌هاي Chromebook بيشتر از Mac است. شرکت پژوهشي آن اعداد را ماه آينده در خواهد آورد.
ارسال‌هاي Chromebook رشد سريعي دارد. متشکريم از استفاده آن‌ها در آموزش و به اين ترتيب مي‌تواند از ارسال‌هاي Mac پيشي بگيرد. IDC انتظار داشت ارسال‌هاي Chromebook درفصل چهارم کند باشد.


ميزان کاهش به بدي سازنده‌هاي کامپيوترهاي ويندوز مميز خورده توسط ارتقاهاي ويندوز 10 و ارسال‌هاي فصل بازگشت به مدرسه نبوده است. HP خيلي نزديک به Lenovo’s spot با عنوان پرفروش ترين سازنده است. Lenovo HP را شکست داد و راس سازنده کامپيوتر در سال 2013 شد؛ اما HP اميدوار است که دوباره تاج را بگيرد.
رشد آهسته تر در چين به Lenovo صدمه زد؛ اما ارسال‌هاي شرکت به آمريکا پيوسته رشد مي‌کند. HP ارسال به سراسر دنيا را دارد.


ارسال‌هاي Lenovo در کل 14.5 ميليون دستگاه است: 3.2 درصد کاهش و سهم بازار 21.3 درصدي. ارسال دستگاه‌هاي HP در کل14.4 ميليون است: 3.3 درصد رشد، سهم بازار 21.2 درصدي.
ارسال‌ها براي Dell به عنوان شرکت سوم تا 6.2 درصد بالا رفت و به 10.8 ميليون دستگاه رسيد؛ در حالي که ارسال‌ها براي شرکت پنجم Asus، 5.2 درصد بالا رفت و به4.7 ميليون دستگاه رسيد.


ارسال‌هاي Chromebook رشد سريعي دارد؛ متشکريم از استفاده آن‌ها در آموزش و به اين ترتيب مي‌تواند از ارسال‌هاي Mac پيشي بگيرد.


سایر مقالات

READ ARTICLE

GT75VR Titan از MSI فناوری برتر صفحه نمایش HD را در یک لپ تاپ بازی ارائه کرده است

READ ARTICLE

Switch 7 ایسر می‌تواند بر Surface Pro و MacBook Pro غلبه نماید

READ ARTICLE

کارت گرافیک ارزشمند Nvidia شرکت AMD

READ ARTICLE

معرفی هارد SSD جدید اینتل مدل 545s